Şimdi Ara

SARI ÜNLEM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR 4 PORTLU SPEEDCOM MODEMLE BAĞLANIYORUZ. ARKADAŞIM ETERNETLE BAĞLI. BENİM PC SORUNSUZ BAĞLANIYOR. ONUNKİ DE BUGÜNE KADAR BAĞLANIYORDU. AMA BUGÜN PC Yİ AÇTIĞINDA İNTERNET BAĞLANIRKEN BAĞLANTISI SİMGESİ ÜSTÜNDE SARI ÜNLEM ÇIKTI. DEVRE DIŞI BIRAKIP TEKRAR ETKİNLEŞTİRDİK, ONARMA YAPTIK AMA YİNE AYNI OLDU. RESTART YAPTIK YİNE DÜZELMEDİ.
    SİZCE SORUNU NE OLABİLİR?

• kabloyu kendi pc nizde test edin kablodan olabilir
    kablo sağlamsa firewall varsa devre dışı bırakarak deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adem81 -- 2 Mayıs 2007; 23:42:22 >
  • kablo sağlam bayadır kullanıyoruz. firewall da kullanmıyoruz.
  • arkadaşınınkinin ıp leri doğru mu. bide elle yazmayı deneyin.

ethernet katının driverını güncelleyin.
  • ıp elle yazmak;

sağdakiinternet simgesine sağ tıkla, durum - özellikler burdan internet iletişim kuralları (tcp/ip) ye tıkla özelliklere gir. aşağıdaki ip adresini kulan a tıklayıp boşlukları doldurun. oralara ne yazacağınız modem kitapçığında yazar.
  • ip yi elle yazdık bu da olmuyor.
    varmı bilen duyan????
  • böle hatalar genellikle ıp nin elle werilmemesinden olur...ama gecen böle bi hatayla bende karşılaştım 1 hafta uğrastım duzelmedi meğer windows hasar görmüş format halletti
  • eğer makinaya daha önceden virüs girmiş sonra temizlemişseniz büyük ihtimalle windowsta hata var yedekleri alıp formatı atın antivirüs programı kurduktan sonra yedekleri geri yükleyin kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.