Şimdi Ara

SATA çıkışı Molex'e Çevirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Güç kaynağımda sadece SATA çıkışı var, CD-rom için bunlardan birini Molex'e çevirmem gerek. Böyle bir aparatı bilgisayar mağazalarında bulamadım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varsa nasıl halletiniz acaba?

Not: Tüm anakart kutularından çıkan aparat Molex'i SATA'ya çeviriyor, ben ise bunun tersini arıyorum.

• Malesef ki aradiginiz urun cok nadir bir urun. sizin gibi bende aynı sorunla karsi karsiya kalmis ve sata portlarindan birini feda edip icindeki telleri sokerek molex e cevirmistim. cevirici dx de var oraya da bakabilir 2-3 hafta icinde elinizde olmasini saglayabilirsiniz.

kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_yavuzy_

Merhaba Arkadaşlar,

Güç kaynağımda sadece SATA çıkışı var, CD-rom için bunlardan birini Molex'e çevirmem gerek. Böyle bir aparatı bilgisayar mağazalarında bulamadım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varsa nasıl halletiniz acaba?

Not: Tüm anakart kutularından çıkan aparat Molex'i SATA'ya çeviriyor, ben ise bunun tersini arıyorum.

Selam
    Aşağıdaki linkteki veya resimdeki bir adaptörden bahsediyorsunuz sanızır. Yurt dışında yeteri kadar var bu kablolardan ama Türkiye'de bulunur mu bilmiyorum?

Aslında bunu kendiniz yapabilir veya yaptırabilirsiniz.
    Molex uçlu adaptörün ucundan yeteri kadar kablo uzunluğunu keserek, PSU'dan gelen en son uçtaki SATA adaptörününde aynı şekilde keserek, kablolara makaron geçirin ve ardından kabloları bire bir(rengi rengine) lehimledikten sonra, makaronları lehimlediğiniz yere sürükleyin ve çakmak ile hafiften ısıtarak büzülmesini sağlayın tamamdır.

SATA kablolarında 5 uç vardır genelde. En sondakini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu yazdığımı çok kere yapmışımdır..
    Kolay gelsin.

http://www.cooldrives.com/4mooufrsapoc.html

SATA çıkışı Molex'e Çevirme

• Teşekkürler, bazı sitelerde üstteki aparattan buldum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_yavuzy_

Teşekkürler, bazı sitelerde üstteki aparattan buldum...

Rica ederim.
    Ben derinlemesine bakmadığım için, Türkiye'de olup olmadığını bilmiyordum. Varsa işiniz daha kolay olacaktır.
    Kolay gelsin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.