Şimdi Ara

SATA HARDDİSKİ GÖRMÜYOR.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
62.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BENİM ASUS A7V600-X ANAKARTIM VAR. ANCAK 80 GB SATA SEAGADE HARDDİSKİ WİNDOQS XP SP2 KURARKEN TAKILI SABİT DİSK YOK DİYOR. ANCAK SEAGATE UTİLİTY PROGRAMINDA 80 GB HARDDİSKİ GÖRÜYORUM VE BÖLÜMLEYEBİLİYORUM. SORUN SADECE XP DE. XP YÜKLEYEMİLYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. EĞİTİMCİLERİN İŞİ YARIM KALMAZ.

• Sata sürücülerini tanıtmayı denedin mi winxp kurarken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamikazeden

Sata sürücülerini tanıtmayı denedin mi winxp kurarken?
    SATA KURULUMU:
    Pc yi CD den BOOT etmek için ayarlayın. CD den boot etmeye başladıktan sonra,ekranın
    altında ilk başta ?Press F6 yeni SCSI or RAID sürücüleri yüklemek istiyormusunuz ?
    yazısını görünce F6 tuşuna birkaç defa basınız . Her zaman 1 kere basmak yemeyebilir.

Daha sonra çıkacak olan ekranda "S" seçeneği ile yeni bir aygıt yükleyeceğinizi belirtin.
    Sizden A sürücüsüne (Floppy) gerekli sürücülerin olduğu disketi yerleştirmenizi ve
    "Enter" tuşuna basmanızı isteyecektir. Bazen size bir sürücü,bazen de birden fazla
    sürücü listesi çıkabilir. (... drivers for W2K,...drivers for Win XP ) uygun olanını
    seçip devam edin. Eğer bağlantılar doğru ve aygıtlarınız sağlamsa diskinizi görecektir.
    Kurulumun diğer işlemleri normal IDE Diske kurulum ile aynıdır.

İhtiyacınız olan dosyalar: Anakart Destek CD içindeki raid SATA sürücülerini bir diskete
    koymanız gerekmektedir. CD içinde "Drivers " bölümü içindedir. Mesela, ASUS P4PE de
    "Drivers->Promise" klasörü. Klasör içinde "txtsetup.oem" isminde bir dosyanın olması
    gerekmektedir. İşletim sistemi kurulumu sırasında bu dosyaya bakıyor. bazı anakartların
    software cd leri otamatik açılyor windowsda ekrana gelen kutucukta raid sürücüleri
    varsa ordan yükleme yapıla bilir mesala benim anakartın cd de olduğu gibi yanda resimd
    e mevcut görüntüde olduğu gibi...

NOT: Her anakart için aynı yerde olmayabilir bu dosyalar. Gigabite anakartın
    ga-8ıpe1000mk modelinde other/siI/si3112/si3112 içerisinde yer alıyor bu dosyalar.
    Muhakkak txtsetup.oem dosyasının olması gerekli.

ALINTIDIR...

• quote:

HAYIR TANITMADIM. TANITMAM İÇİN NE GEREKİYOR. ASUSUN SİTESİNDEN Mİ İNDİRECEĞİM. HANİ DİSKETE KAYDEDİLİYOR. VE WİNDOQS YÜKLEME ESNASINDA F5 TUŞUNA BASILDIKTAN SONRDA AYGIT EKLE YERDEN Mİ?
  • quote:

anakartının paketinde bir tane disket olması lazım, xp yi kurarken f6 olması lazım ona basacaksın( zaten aşağıda yazıyo yüklemeye geçmeden önce) sonra disketi takıp yüklüyosun. eğer disket yoksa bir arkadaşının bilg.da anakartın cd sini takıyosun, autorun da yazacaktır zaten "make data disket" diye oraya tıklıyosun. hadi kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: agahefendi

anakartının paketinde bir tane disket olması lazım, xp yi kurarken f6 olması lazım ona basacaksın( zaten aşağıda yazıyo yüklemeye geçmeden önce) sonra disketi takıp yüklüyosun. eğer disket yoksa bir arkadaşının bilg.da anakartın cd sini takıyosun, autorun da yazacaktır zaten "make data disket" diye oraya tıklıyosun. hadi kolay gelsin...

Alıntıları Göster
    ya arkadaşlar benim harddiski de flash disk gibi taşınabilir olarak görüyor windows. dün kurdum bilgisayarı harddiskim wd 250 gb sata2. acaba disket oluşturmam mı gerekiyor benim de? format atarken her seferinde yapmak gerekiyor mu bunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: FoxMulder

ya arkadaşlar benim harddiski de flash disk gibi taşınabilir olarak görüyor windows. dün kurdum bilgisayarı harddiskim wd 250 gb sata2. acaba disket oluşturmam mı gerekiyor benim de? format atarken her seferinde yapmak gerekiyor mu bunu?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: FoxMulder

1-)Evet
    2-)Evet

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: FoxMulder

1-)Evet
    2-)Evet

Alıntıları Göster
    YA ARKADAŞLAR YİNE OLMADI. ELİMDE DAHA ÖNCE ASUS ANAKART SATASI İÇİN YEDEK ALMIŞTIM. AMA BURDA OLMUYOR. SÜRÜM UYUŞMAZLIĞI OLUR MU...
    ASUS A7V600-X BUNUN SATASINI XP ESNASINDA YÜKLEMEM İÇİN DOSYAYI NERDEN BULABİLİRİM. ELİMDE CD DİSKETİ YOK. İNTERNETTEN BİR LİNK VAR MI.

• quote:

Orijinalden alıntı: Destroyer25

YA ARKADAŞLAR YİNE OLMADI. ELİMDE DAHA ÖNCE ASUS ANAKART SATASI İÇİN YEDEK ALMIŞTIM. AMA BURDA OLMUYOR. SÜRÜM UYUŞMAZLIĞI OLUR MU...
    ASUS A7V600-X BUNUN SATASINI XP ESNASINDA YÜKLEMEM İÇİN DOSYAYI NERDEN BULABİLİRİM. ELİMDE CD DİSKETİ YOK. İNTERNETTEN BİR LİNK VAR MI.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Destroyer25

Herhangi bir asus satası olmaz tabi, gitwww.asus.com a ordan araştır senin anakartı

• quote:

quote:

Herhangi bir asus satası olmaz tabi, gitwww.asus.com a ordan araştır senin anakartı

Alıntıları Göster
    http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

bu adrese girdim ama sata raid updateyi sadece indirebiliyorum. bu flash dosyasını anakarta update yaptığımda korkuyorum ki anakart çökmesin.

• quote:

bu adrese girdim ama sata raid updateyi sadece indirebiliyorum. bu flash dosyasını anakarta update yaptığımda korkuyorum ki anakart çökmesin.

Alıntıları Göster
    quote:

Sonunu düşünen kahraman olamaz ,patlat derim bi flash , aklında kalacağına elinde kalsın alet!!!

• quote:

quote:

Sonunu düşünen kahraman olamaz ,patlat derim bi flash , aklında kalacağına elinde kalsın alet!!!

Alıntıları Göster
    ya anakart benim olsa neyse patlatırım. ama bu şekilde riske almak istemiyorum. bari hiç olmazssa diyeyim bilmiyorum :)

• quote:

ya anakart benim olsa neyse patlatırım. ama bu şekilde riske almak istemiyorum. bari hiç olmazssa diyeyim bilmiyorum :)

Alıntıları Göster
    quote:

Eh tabi sen bilirsin artık orasını,seçim senin!!!

• Peki, laptop'ta floppy yoksa nasıl yüklüyoruz sürücüyü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksiyasal

Peki, laptop'ta floppy yoksa nasıl yüklüyoruz sürücüyü?
    quote:

Orjinalden alıntı: ksiyasal

laptop un eski laptopta sata2 hdd mi takacan? niye raid tanıtmak istiyosunki??? öylesine sordun bence sivrilmek için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peperoglu

quote:

laptop un eski laptopta sata2 hdd mi takacan? niye raid tanıtmak istiyosunki??? öylesine sordun bence sivrilmek için

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Peperoglu

quote:

sivrilmekle alakası yok bende aynı sorun var laptop ta ne yapcaz şimdi???

• quote:

Orijinalden alıntı: kaleoglu

quote:

Orjinalden alıntı: Peperoglu

quote:

sivrilmekle alakası yok bende aynı sorun var laptop ta ne yapcaz şimdi???

Alıntıları Göster
    sadece eski degil artık yeni laptoplarda da floppy yok hatta uzun sureden beri... eger laptopta yada desktop ta floppy niz yoksa nlite gibi bir program kullanıp windows cd nizle sata suruculerini entegre edip yeni bir windows cd si yaratmanız ve bundan kurulumu yapmanız gerekiyor. boylece diskete ihtiyacınız kalmadan windows yukleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mece

sadece eski degil artık yeni laptoplarda da floppy yok hatta uzun sureden beri... eger laptopta yada desktop ta floppy niz yoksa nlite gibi bir program kullanıp windows cd nizle sata suruculerini entegre edip yeni bir windows cd si yaratmanız ve bundan kurulumu yapmanız gerekiyor. boylece diskete ihtiyacınız kalmadan windows yukleyebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar Hp 6720s laptop var Xp kurmak için format atıcam sata raid sürücülerini bulamadım
    yardımcı olabilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: n3k

arkadaşlar Hp 6720s laptop var Xp kurmak için format atıcam sata raid sürücülerini bulamadım
    yardımcı olabilirmisiniz

Alıntıları Göster
    arkadaşlar acer as5920g-602g16mn model notbook aldım. içinde vista geldi. şimdi xp kurarken aynı sorunla karşılaşıyorum. nlite'a baktım sata driver'larını entegre etmek için ama driverın "textmode driver" olduğunu söylüyor. acaba çalışacakmı? bu konuda ne yapabilriz. sonuç hakkında bilgi vereceğim.

not: nlite'dan eklediğimiz driverların çalışacağını zannetmiyorum.. denemekte fayda var...

• quote:

Orijinalden alıntı: nsgnc

arkadaşlar acer as5920g-602g16mn model notbook aldım. içinde vista geldi. şimdi xp kurarken aynı sorunla karşılaşıyorum. nlite'a baktım sata driver'larını entegre etmek için ama driverın "textmode driver" olduğunu söylüyor. acaba çalışacakmı? bu konuda ne yapabilriz. sonuç hakkında bilgi vereceğim.

not: nlite'dan eklediğimiz driverların çalışacağını zannetmiyorum.. denemekte fayda var...

Alıntıları Göster
    n-lite ile driveri entegre ettim. Kurulumda çalışıyor.

diğer bir problem acronis partition expert gibi bootable cd ile çalışan programların hdd'yi görmemesi...
    önerecileceğiniz disk bölme programları var mı??
    çözümlerinizi bekliyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.