Şimdi Ara

SATILIK 2006 MODEL TOYOTA COROLLA HB D-4D SOL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
7.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • araba piyasasindan zerre kadar anlamadigin ne kadar belli..

quote:

Orjinalden alıntı: subuti35

yaa arkadaşlar yapmayın kimkime güvenipte 6 milyardan kaçıp bide peşin verip 2. le alır satan arkadaş kusura bakmasın ama bu günkü piyasa da 31 milyar felan veren olursa hemen satsın çünkü adam 0 km alıo ve arabanın kapısı değişmiş veya bi yeri boyanmış olabilio bu durumda 2. ele kimse güvenmezz
  • 0'i 42 bin ytl, sen bunu cep telefonu sandin sanirim, 7500 kmlik araba 10 bin ytl düsüge mi satilicak?

Bir de böyle bilmis bilmis konusmuyor musunuz..

Insanlar böyledir, simdi atip tutarlar burda su kadar eder diye, kendi arabalari olsa ama 0 fiyati isterler..

quote:

Orjinalden alıntı: japon dostu

30-32 den fazla etmez
  • bence para etmez kim napsin o arabayi, iscilik diye bir sey yok, kapida bir kac ay sonra gicirtilar oynamalar baslar
  • Hocam şimdi gerçekçi olmak lazım. sen satıcı olarak elbette aracını en yüksek meblağa satmak isteyeceksin. hatta keşke mümkün olsa da sıfırından daha pahalıya satma imkanı olsa, fena mı olur.
    Ama kendini alıcının yerine koymadan fiyat belirlemeye kalkarsan aracın elinde kalır. satmak istiyorsan alıcının mantığıyl da düşünmelisin.
    şimdi sen bu aracın parasını peşin alıp cebine koymak istersin; vadeli olayına yanaşıcağını zannetmem.
    şimdi senin aracın sıfırı 40 milyardır. peşin alım indirimleri kampanyalar falan37-38'e rahatlıkla alınır gibi geliyor bana, hele ki araç satışları bıçak gibi kesmişken ve sene sonu hızla yaklaşıyorken... bir de bazı bayilerin elinde hala 2006 modeller varsa bunlarda fiyat daha da düşük olur. senin araç da 2006 model ama diğeri naylonları üzerinde duran sıfır km araba... tabi benim söylediğim rakamlar tahmini indirim rakamları herşey pazarlıkla ortaya çıkar.
    şimdi 2007'sinin 38, 2006'sının 36 milyara alınabileceğini varsayarsak; kimse senin arabana 34-35 milyar peşin para vermek istemeyecektir. çünkü cebinde 30 milyar peşini olan bir adam düşün. senin arabanı 34'e almak için 4 milyar, sıfır olanı almak için 6 milyar kredi çekmek durumundadır. sıfır ile 2. el kredi oranları arasındaki farktan dolayı her iki durumda da ödeyeceği toplam para ve aylık taksitleri aynı ve belki de 2. elde biraz daha fazla olacaktır. bir de 2. elde alım-satım masrafını üstlenecektir.
    o arabayı hedefleyen bir müşterinin senin arabanı alması için sanki fiyatı biraz daha cazip tutman gerekiyor gibi görünüyor. ben yerinde olsam 31-32 veren olursa hiç beklemem satarım (hatta ne bileyim belki 30'a bile satmak mantıklı olabilir). yoksa beklemek zorunda kalabilirsin. bir de otomobil firmaları düşük giden satış rakamlarını hareketlendirmek için sene sonu kampanyalara ağırlık verip de fiyatı iyice düşürürlerse halin harap olur 30'a bile müşteri bulamayabilirsin.
    bir de şunu düşün: Toyotanın bu kasası değişti değişecek. toyotasa yeni kasalar geldiğinde eski kasa stoğunu eritebilmek için fiyatlarda kamikaze dalışı yaparsa, aracına 27-28'e bile müşteri bulamayabilirsin.
    tabi burada şu rakam veya bu rakam demek bizim için bekara karı boşamak kabilindendir; işin dışında olduğumuz için bizim dediğimiz rakamlar pek bağlayıcı olmaz. bu durumda aracına fiyat belirleyip en iyi fiyattan en kısa sürede satabilmek için sanki kendin araç alacakmış gibi iyi bir araştırma yapman ve kesinlikle alıcı gibi düşünmen gerekiyor. gerisi biraz da şans kısmet işi.
    aracının kesin gideceği taban rakamları öğrenmek istiyorsan bir araba bayisine git ve üst sınıf bir araba için önce fiyat pazarlığı yap, fiyatı iyice düşürt. sonra da kendi aracını (mutlaka fiyat pazarlığı yaptıktan sonra) takasa vermek istediğini, kaça sayacaklarını öğren. bunu birkaç yerde yap; toyota, ford, opel gibi. ne bileyim avensis alacam deyip sıkıca pazarlık et veya vectra alacam deyip sıkıca pazarlık et. sonra da benim böyle bir arabam var onu kaçtan sayacaksınız, üstüne ne vermem gerekecek diye sor. buralardan elde ettiğin fiyatların ortalaması genellikle aracının gideceği en düşük fiyatlardır. üstüne bir fiyattan satarsan iyi bir fiyttan sattın demektir.
    bundan sonrası... rastgele...

• 34 eder bence..
  • en fazla 31 milyar
  • benden sana tavsiye, bu forumdan tavsiye isteme, ne cep telefonu, ne dij. foto makinesi ne de araba konusunda..

Simdi cok agir yazilar yazicam hic hos olmuycak, es geciyorum bu kısmı..

Burada bilgi yok, burada kaliteli üye yok, burada atma tutma var, sallama var, kötüleme var, ayni marka kendi araclari olsa ferrari parasi isteyecek olan insanlar "30 verirlerse hemen ver" yazmışlar. Sana tavsiyem ilan ver internette, kisa bir arastirma yap, fiyatini kendin belirle, birdaha da bu sayfaya ugrama...

Akil bulandirmaktan başka bir işe yaramazlar cünkü...

quote:

Orjinalden alıntı: mimmurat06

ARKADAŞLAR 2006 MODEL TOYOTA COROLLA HB D-4D SOL+PARK SENSÖRÜ+5 YIL GARANTİLİ 7500 KM DE ARABAMI SATMAYI DÜŞÜNÜYORUM
    SİZLERDEN KAÇ LİRA EDER KONUSUNDA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahyaz -- 10 Ağustos 2006; 14:31:54 >

• toyota'da işçilik yok demissin, peki bana işçiliği güzel markaları sayar mısın?

Senin araban var mi? Markası modeli nedir?

Çelik jantlı şahin sayfasına girmek istedin sanırım ama yanlış sayfadasın...

quote:

Orjinalden alıntı: Postal_Phreak

bence para etmez kim napsin o arabayi, iscilik diye bir sey yok, kapida bir kac ay sonra gicirtilar oynamalar baslar
  • 2006 TOYOTA Corolla D-4D
    Kasa Tipi Hatchback 5 kapı
    Kullanım İkinci el
    Kaçıncı El İlk sahibi
    Renk Gri-met.
    Hasar Durumu Hasarsız
    Silindir Hacmi 1.400 cc
    Motor Gücü 90 BG
    Yakıt Dizel
    Vites Düz
    Aracın Km'si 15.000
    Fiyat 32.500 YTL
    2006 TOYOTA Corolla D-4D
    Kasa Tipi Hatchback 5 kapı
    Kullanım İkinci el
    Kaçıncı El İlk sahibi
    Renk Gümüş
    Hasar Durumu Hasarsız
    Silindir Hacmi 1.400 cc
    Motor Gücü 90 BG
    Yakıt Dizel
    Vites Düz
    Aracın Km'si 16.000
    Fiyat 32.500 YTL
    2006 TOYOTA Corolla D-4D
    Kasa Tipi Sedan
    Kullanım İkinci el
    Kaçıncı El İlk sahibi
    Renk Okyanus Mavisi
    Hasar Durumu Hasarsız
    Silindir Hacmi 1.394 cc
    Motor Gücü 90 BG
    Yakıt Dizel
    Vites Düz
    Aracın Km'si 14.000
    Fiyat 32.750 YTL

örnektir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GregoR_MendeL -- 10 Ağustos 2006; 15:02:29 >

• 35 veren 40 verir sıfırını alır. ben olsam öyle yapardım. kaldı ki sıfır arabanın kredi faizi de ona göre düşük olur. +garanti olayı da daha uzun olur. ben 7500 de darbeli araba gördüm. seninki darbeli olmayabilir ama alan bunu nerden bilecek?
    quote:

Orjinalden alıntı: tüberkül

30-32 çok az o arabanın ederi en az 35 bence.bukadarda fiyat düşülmez.sonuçta toyota kolay kolay yıpranan araba değil.sıfır gibidir büyük ihtimalle.
  • 2006 model araci niye satmak istiyo siz ce bu arkadas ??? Arkadaslar toyota tamam saglam araba, uzun vadede motor filan sorun cikarmaz ancak iscilik yok... Plastik malzeme cok kotu kapilarda gicirdama olur koltukta sesler olur zamanla. Bunlar zamanla insanin canini sikar, o yuzden abartili bir ifade ile para etmez o araba dedim. Ama illa fiyat isterseniz ben o arabaya 26 milyar dan fazla vermem. İsciligi iyi olan arabalara gelince paraniz varsa mercedes ler cidden kaliteli. Benim arabam 2000 model clk 200. Sonra Jetta lar ve audi ler de iscilik malzeme kalitesi konusudna iyi firmalar. Toyota Hyundai bunlar cok saglam arabalar, uzun vadede kullanirsiniz, bakimlari oldugu surece sizi yolda falan birakmaz, motor da problem olmaz. Ama malzeme kalitesi gercekten kotu,
  • ya iyi de verdiğin örneğe bak! mercedes çok kaliteli! biz de biliyoruz mercedesin kaliteli olduğunu ancak o paraya hangi mercedes var? ayrıca ben şu ana kadar hiç bi toyotadan koltuktan ses geldiğini duymadım,kapıdan da gıcırdama zamanla gelebilir (o da bozuk yollarda ses yapıyor ve bi kaç sene sonra oluyor bu sorun) ancak çok ufak bi ayarla düzeliyor,kaldı ki bu gıcırdama her araçta olabilir!
  • --------------------------------------------------------------------------------

araba piyasasindan zerre kadar anlamadigin ne kadar belli..

evet arkadaşım haklısın sen 5 6 milyardan kaçıp git 2. el araba al bi gün adam akıllı kazıklarlarsa 10 milyar aşağıya bile vermeye razı olursun isterse 100 km olsun 2. el 2. eldir
  • 34 e gider

42 milyarlık yeni astra mı 28.5 e sattım 10 binde 1 yaşındayken...
  • Mesajlarin gecmisine bakarsaniz arkadasin ev almak icin arabayi satmak istedigini gorebilirsiniz.

Ayrica sizin mantiginizla yeni ve satilik her arac kotu olmali...

Ic malzeme kalitesinin daha iyi oldugu araclar mutlaka vardir ama ic malzeme kalitesi bir araci satmak ya da almak icin tek kriter olamaz.

quote:

Orjinalden alıntı: Postal_Phreak

2006 model araci niye satmak istiyo siz ce bu arkadas ??? Arkadaslar toyota tamam saglam araba, uzun vadede motor filan sorun cikarmaz ancak iscilik yok... Plastik malzeme cok kotu kapilarda gicirdama olur koltukta sesler olur zamanla. Bunlar zamanla insanin canini sikar, o yuzden abartili bir ifade ile para etmez o araba dedim. Ama illa fiyat isterseniz ben o arabaya 26 milyar dan fazla vermem. İsciligi iyi olan arabalara gelince paraniz varsa mercedes ler cidden kaliteli. Benim arabam 2000 model clk 200. Sonra Jetta lar ve audi ler de iscilik malzeme kalitesi konusudna iyi firmalar. Toyota Hyundai bunlar cok saglam arabalar, uzun vadede kullanirsiniz, bakimlari oldugu surece sizi yolda falan birakmaz, motor da problem olmaz. Ama malzeme kalitesi gercekten kotu,

• quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

34 e gider

42 milyarlık yeni astra mı 28.5 e sattım 10 binde 1 yaşındayken...

şöyle bir hesap= 42 milyar araç 1 yaşında 28,5 a satılıyorsa demekki bir araç sıfır alındıktan sonra değerinden % 33 aşağıya satılıyor.

vay be.arabayı aldınmı satmıycan demekki 4-- 5 sene ve arabayı yatırım aracı olarak düşünmüycen.(sıkışınca satarım abi gibi.)
  • bizim akraba 22 milyara audi a4 ü sattı yerine otomatik vites honda civic aldı 31 milyara honda civic i 1 ay önce 11 milyara sattı sattığı audi şimdi 17 milyar ne kadar ilginç demi? arabadan arabayada çok farkediyor
  • pardon 31 e aldığı civic i 11 e mi sattı yosa senmi yanlış yazdın
  • evet hemde açılır tavam falan vardı süperdi araba hemde vadeli satmış
  • haberim olsaydı 12 verir ben alırdım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.