Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
143
Favori
1.363.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM
  • arkadaşlar,scenicle 1 ayı doldurduk gibi.900 km yol yaptık ve km de 180 yaktı tüple.arçatan genel olarak çok memnunuz.özellikle otomatik aracın keyfine diyecek yok.bir de yol sesi diye bir şey yok araçta.belki de toyota dan indiğim için bana çok sessiz geldi.sürüş keyfi çok güzel.renault almam diyordum ama scenici göz ardı etmişim.megane 2 den çok farklı bir araç bu.aracı en büyük eksisi hızlanması,çok ağır bir araç.kalkışı ve hızlanması çok zayıf.sınıfındaki verso ve zafira ile kıyaslamak gerek aslında.gerçi ben ağır kalkışından dolayı şimdilik şikayetçi değilim,aracı daha çok eşim kullanacak ve bir acemi için seri bir araç tehlikeli olabilirdi.cumartesi günü arka kapı camları ve kelebekleri de siyah film yaptırdım,arka camı yaptırmadım trafik polisiyle uğraşmamak için.rengi griydi,tam makam aracı gibi oldu.araç yüksek olduğu için frenajı kabin içinde çok fazla hissediyorsunuz,çok sert fren yapmamaya çalışıyorum ama ona rağmen çok fazla öne hamle yapıyoruz.yüksekliğinden dolayı fren stabilitesi zayıf olur diye düşünüyorum ama çok fazla test etme şansım da olmadı.zaten bu 900 km nin 700 ünü eşim yapmıştır herhalde...kısacası,düz vites araç kullanmakta zorlanan bayanlar,geniş iç hacim isteyenler için idael bir araç...bir de benim gibi vitesle uğraşmaktan bıkanlar için de ideal...ilerde tiptronic alabilirsek,çok daha keyfili olur herhalde...

2001 rxt-otomatik-144000 km....

• merhaba, bebegimiz icin daha buyuk bir araba almaya karar verdigimiz zaman yazdiklariniz cok yol gosterici oldu, herkese tesekkurler

eskisehir'deyim, 1 ay kadar once 2008 model 1.6 benzinli bir scenic privilege ile araniza katilmis oldum. simdiye kadar hicbir sorun cikmadi. arabada kendimizi gayet konforlu ve guvenli hissediyoruz. ic mekanda dusunulmus ince detaylar muthis keyif veriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgur78

Bu da benim düldül umarım çıkmıştır.

aaa benim arabanın aynısından.. ya ne güzel bi araba yapmışlar bide gazda şehir içi 20 YKR ye düşsem 10 numero olecek.. 2001 model de freni çok sert diye beyfendiye katılmıyorum.. bizim arabanın frenleri megane den daha zayıf.. ama yani arabanın fren kabiliyeti yinede iyi.. yani hani zayıf demem deki kasıt biden koltuktan kaldırmıyor enküçük bi frende

• Hayırlı uğurlu olsun bebeğinizle bundan sonra çok rahat edeceksiniz ayrıca anneside bunalmadan yolculuk yapabilir. Bol gezmeler dilerim.
  • herkese selamlar

benim bir sorum olucak bende megane II hb sportway kullanıcsıydım fakat malesef bir kaza sonucu eksper pert dedi. neyse ondan sonra 2 tane clio III aldımm extreme kapı kolları ve çıtalar gövde rengi, fakat benim asıl istediğim scenic kasa olarak görünüm olarak çok hoşuma gidiyo ve oldukça rahat olduğunu düşünüyorum şimdi soruma gelince ben hepdizel araba kullandı ve scenic alıcaksam dizel otomataik almak istiyorum fakat araştırmalarım sonucu böle bir araç yok bu iki özelliği taşayan bir kasa üretilmeye başlıcakmı ya da ne biliiym neden yok??? bunu konuda bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim.

saygılarımla...
  • Büyük motor dizelde var galiba Renaulta sorunuz
  • arkadaşlar
    malum yaza geldik
    sık sık sunrooflar açılıp kapanacak....
    bir kış boyunca kapalı duran sunrooflara
    bakım yaptıran ya da kendi bi şeyler yapan oldumu ?????
  • zannediyorum rayların yağlanıp lastik kısımların da pudralanması gerekiyor. ben de yapacağım
  • sunroof için: serviste genel bakımda söyledim saolsun usta ilgilendi, önce rayları bir spreyle artıklardan temizledi daha sonra gress yagı benzeri ama sanırım daha ince bir yag ile yağladı.başka bir bakıma gerek olmadıgını söyledi.sanırım servise gitseniz ücretsiz bunu yaparlar benden bir ücret almadılar
    saygılar
  • Privilagelerde var hem dizel hem otomatik.. sıfır alacaksan dynamique de de bulursun.. ama benim tavsiye ikinci el alacaksan benzinli al ve tüp taktır.. benim araba şehir içinde 190 YKR ile 220 Arası yakıyor istanbul trafiğinde, babamda da megane II privilage 100 bg var oda 180 ile 210 arası değişiyor dur kalk a göre.. yani neden dizelde ısrar ediyorsunki
    , bu arada wterra bey nasıl yakıtı ölçebildinizmi??? Sanırım eski kasalar bizimkilerden daha hafif ve daha az yakıyor.. Bu arada gerçekten güzel bi arabanız var yani baya temizdi nekadara aldınız??
  • üstadım yakıtı net ölçemedim en kısa zamanda fulleyip bildireceğim ama 30ytl gaz aldım göztepe den ataşehire oradan altunizade ye oradan kartal'a yeniden altunizade ye gerisin geri ataşehire ve oradan da göztepe ye gittim ancak bitti. ilk 1500 km den sonra düşecekse süper yani. motor 2000 140 bg klimayı da sürekli çalıştırdım. Valla size duacıyım resmen sistem harika çalışıyor ne ses artışı var ne performans kaybı. aracı uzun süre aradım 1.6 otomatik bakıyordum sonra uygun alternatiflerin hepsi ben getzi satana kadar satılınca bu araca döndüm. aynı motoru kullanan lagunası olan bir arkadaşa danıştım problemsiz olduğunu söyledi. zaten lpg düşündüğüm için gittim baktım ertesi gün de bitirdik işi. gerçekten çok memnunum hiç bir şekilde güç eksikliği hissettirmiyor servise de gösterdim son bakımı dışarda yapılmış diğerlerinin hepsi kayıtlı çizik boyası var kaza darbe yok. 18 e aldım.

•  SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

Buda benim Düldül Bende bunu 25 e Aldım.. ilk zamanlar çok benzin eksiltti tüpü ilk taktığımda ama şuanda hiç eksiltmiyor.. ben gazın bukadar güzel olacağını hiç düşünmüyordum açıkçası.. Zavolliden randevu aldım ve oraya giderken hemde çok yani hani korkarak gittim.. yolda taksicilere sordum hepsi brc dediler... Çekişte fark varmı dedim evet var dediler çok az ama.. benim endişelerim vardı zaten aracın motoru biraz ufak.. Bide gaz la benzin benzinle gaz geçişinde 1-2 sn lik bir vuruntu yapıyormuş.. Onun dışında çok iyi dediler brc için.. yinede gittim.. sora ustalara dedimki.. ya ben geldim ama brc taktırmaya karar verdim.. ondan sora konuşunca bu işin ehli oldukları anlaşıldı.. Her sorduğuma mantıklı bir cevap verdiler.. taktırdım ve fark 0 benzinle gaz geçişinde veya gazdan benzin geçişinde en küçük bir sirkeleme veya tıkanma yok allaha şükür.. Geçen servise gittim bi baktım diğer brc takılanlar aynen traktör.. benimkinde ses yok.. güzel allaha şükür.. Sizden nekadar aldılar??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi downahar -- 28 Mayıs 2008; 21:39:21 >

• Arkadaşlar benim arabayla geçen haftasonu Bursa'ya gittim yol bilgisayarına göre yazlığa vardığımda istanbuldan oraya 232 km yapmışım fazla basmadım ve tüketilen yakıt miktarı da 15.5 lt yi gösteriyordu o zaman hesapladığımda 54 YTLlik benzinle o mesafeyi katetmiştim. Bence iyi bi rakam yolda yol bilgisayarını da kullandım arkadaşlarımın söylediğine göre hız ayarlayıcıda daha çok yakıyormuş. Bir de sizin değerlendirmenize sunmak istedim Arabasına tüp taktırmak isteyen arkadaşlarıma da bi fikir verir belki.
  • benim taksitli olunca çok indirim yapamadılar.1600 bölü 10 taksit oldu. ama montaj işçilik gayet başarılı montajdan önce güç ölçümü yapmışlar 139-140 bg güç vermiş. motor gerçekten güzel bakılmış. 2 gündür benzin ibresi yerinden oynamadı ama bunun sebebi sanırım havanın sıcak olmasından dolayı motorun kolay ısınması ve gaza çabuk geçmesi. yarım dakikada gaza geçiyor ama kışın epey benzin harcarız gibime geliyor. benim ev göztepe de iş ataşehir de yani kışın neredeyse işyeri yolunu yarıladığımda gaza geçer tüketim de epeyce farkeder herhalde.
  • Çok soğuk havalada belki ama en fazla 3-4 dakikada gaza geçer diye tahmin ediyorum. bu arada hız sabitleyicide araba daha az yakar kim söylemişse yanlış biliyormuş. ben hız sabitleyiciyi açıyorum biraz hızlandıktan sora 99 a bi sabitliyorum ortalama 5.7 6,5 bu arada ne hikmetse benim araba yol bilgisayarında gösterdiği kadar gaz yakıyor.. yani yol bilgisayarı anlıyor..
  • uzun zamandır giremiyordum
    tüm scenic severlere selam ve saygılar...
  • teşekkürler bizden de sevgiler saygılar.. ama foruma bişi oldu ve artık çok haraketsiz..
  • bahar yorgunluğu olabilir mi..............??????????????*

quote:

Orjinalden alıntı: downahar

teşekkürler bizden de sevgiler saygılar.. ama foruma bişi oldu ve artık çok haraketsiz..
  • bence de bahar yorgunluğu..benim de ogs ile başım belada. aracı daha üstüme almadım. malum lpg yi işletip öyle alayım dedim ama ogs yi kullanmam gerekti.hoop ceza birde eski sahibine gidiyormuş galiba. arayıp söyleyeceğim ben ödeyeceğim diye ya da gidip bankaya yatıracağım. dedim belki ben doğru tutamamışımdır dün köprüden geçerken gene kaçak. diyorum en iyisi iptal ettireyim.sonra da garanti nin vs. verdiği küçük cihazlar var onlardan alayım.
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.