Şimdi Ara

Scooter Veya Cub;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Klasik bir konu ama yine de görüşlerinizi almak istedim. B sınıfı ehliyetim var ve A2 almayı düşünüyorum. Forumda yaklaşık 1 aydır konuları özenle takip ediyorum. Gerek buradaki tecrübeli kişilerden gerek Aea'dan bişeyler öğrenmeye çalıştım.

Hedefim Yamaha YZF R125 almak; fakat öncesinde bildiğiniz gibi (ölmemek için) ehliyet, eğitim ve kask, ceket, eldiven almak gerek. Bunların çoğunu hallettim sayılır bir tek ehliyet ve eğitim kursu kaldı.

Sormak istediğim şey şu; cub 100 cc lik bir motorla mı başlayayım yoksa scooter ile mi?

Birçok kişiye sordum. Bazısı scooter ile başla çevrenin farkına var kullanmayı öğren sonra vitesli veya yarı vitesliye geçersin dedi. Bazısı da direk yarı otomatik ile başla scooterda vites atmayı fren yapmayı öğrenemezsin dedi. Aea ise scooter ile başlayın hayatta kalın diyor. Sizin önerileriniz nedir?

Fikirleriniz için teşekkür ederim.

• biz 2 arkadaş 2 kere kaldık direksiyon sınavından motorumuzun olmamasından görüyoruz sınavda motoruyla gelenler hemen alıyor biz sap gibi kalıyoruz bence şimdiden dandik 2. el bi motor al cup scoter konusunda ise bütcen hangisini almana imkan veriyorsa onu al 2. el dandik bi mobiletde alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sshyzhe

biz 2 arkadaş 2 kere kaldık direksiyon sınavından motorumuzun olmamasından görüyoruz sınavda motoruyla gelenler hemen alıyor biz sap gibi kalıyoruz bence şimdiden dandik 2. el bi motor al cup scoter konusunda ise bütcen hangisini almana imkan veriyorsa onu al 2. el dandik bi mobiletde alabilirsin

Hocam sınavı geçmek mesele değil. Amacım motoru kullanmayı tam manasıyla öğrenmek. Onun için sormuştum. Teşekkürler.
  • Bence scooter la başla sadece gaz fren yaparak kullanma tekniğini geliştirirsin sürerken yola daha çok dikkat edersin . cub alırsan vites değiştirme dikkatini dağıtabilir. bunu hiç kullanmadığınızı düşünerek söylüyorum yoksa vitesli motor kullanmanın tadı bir başka ama başlangıç olarak scooter öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmitKry

Bence scooter la başla sadece gaz fren yaparak kullanma tekniğini geliştirirsin sürerken yola daha çok dikkat edersin . cub alırsan vites değiştirme dikkatini dağıtabilir. bunu hiç kullanmadığınızı düşünerek söylüyorum yoksa vitesli motor kullanmanın tadı bir başka ama başlangıç olarak scooter öneririm

Evet doğru tahmin etmişsiniz daha önce hiç kullanmadım onu söylemeyi unutmuşum. Dediğiniz şeklide yaparsam ss modellere geçmek daha uzun sürecek sanırım ama daha çok tecrübe sahibi olurum daha dikkatli olurum doğru mudur?
  • Nunix kullanıcısına yanıt
    önemli olan ss motorlara hızlı değil tecrübeli bir şekilde geçmek. böylece motoru uzun yıllar kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UmitKry -- 2 Ekim 2014; 13:35:30 >
  • UmitKry kullanıcısına yanıt
    Anladım çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nunix

Anladım çok teşekkür ederim.

rica ederim eğer aklınızdaki soru işaretlerini sildiysem ne mutlu bana
  • ybr 125 tercih etmeniz daha mantıklı, zira scooterdan vitesli motora geçerken yine aynı yolu takip edememe sıkıntısını yaşayacaksınız. Pratik yaparak alışmanız lazım, ehliyetten önce motoru alıp boş bir yolda yada arazide çalışın. Ehliyet sınavında vitesli motor kullanacaksınız sıkıntı yaşamadan öğrenin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.