Şimdi Ara

SE k700i..sadece teknik sorunlar..hatalar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu başlık altında k700i ile karşılaşılan hataları ve teknik bilgileri paylaşmayı umuyorum. "o telefon kötü bu telefon iyi..fiyatı ne kadar..k700 ümü çok seviyorum" vs. türünden mesajlarınızı lütfen bu başlıkta yazmayalım. forumculuk adına bilgi paylaşımı adına rica ediyorum..teşekkürler..

ilk mesajım olarak başka bir konuda atıp ta geyiğe takılan aşağıdaki mesajımı yazıyorum :

k700i tüm özellikleri gözönüne alındığında çok iyi bi alet ama çok iyi bi telefon diyemeyeceğim. gerçi benim gördüğüm eksiklikler daha çok yazılımla ilgili galiba. 3 haftadır kullanıyorum. gördüğüm bazı eksiklikler veya hatalar şunlar :
    1. eğer bir isme birden fazla numara kaydetti iseniz o kişi aradığında ismi sadece o kişinin kayıtlı olan bir numarasından arama yapıldığında görünüyor diğer numaralarından aradığında telefon no görünüyor isim görünmüyor. [ aşağıdaki 2 no.lu sorun düzeldikten sonra bu da düzgün çalışmaya başladı. yani sorun yok görünüyor şu anda]
    2. calls yani çağrılar bölümünde birden fazla no kaydı olan isimler yanlış görünüyor. telefon rehberindeki başka alakasiz bir ismi gösteriyor. calls menüsünden arama yaptğınızda aranan isim hala yanlış görünürken çevrilen no doğru görünüyor. yani çorba olmuş.[ bu sorun başka birşeyden kaynaklanıyormuş. çözüldü. R2AY004 firmware güncellemesi ile alakalı değilmiş sorun-26.08.2005]
    3. kaydettiğiniz numaranın türünü değiştiremiyorsunuz. o kaydı silip yeniden başka bir türle kayıt yapabiliyorsunuz.. ki hiç pratik değil.
    4. arama listelerinde cevapsız aramalarda eğer arayanın birden fazla araması oldu ise arama sayısını ismin başında parantez içine gösteriyor ama sadece son aramanın tarih ve saatini gösteriyor diğer aramaların tarih ve zamanları yok.
    5. yine arama listesinde aynı tarihli aramalarda gece 00:00 - 00:59 arasında yapılan aramaları en üstte gösteriyor sonraki aramalar olması gerektiği gibi en sondan başa doğru sıralı. ama nedense 00:00-00:59 arasındaki aramalar her zaman en üstte. yanıltıcı yani.

ama soracak olursanız. k700i yi hala seviyorum.çünkü çok güzel fonksiyonları olan iyi bi alet.sadece radyo olarak düşünsek bile!.. yazdığım hataları kendi telefonlarında yaşayan oldu mu? bunlar yazılımsal bug lar olarak görünüyor ve giderilebilir. bu hataları alıp da gideren oldu mu?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastdeja -- 26 Ağustos 2005, 17:01:03 >

• yukarıdaki mesajda yazdığım hatalar firmware version R2AY004 içindir. Bildiğim kadarı ile de R2AY004 en güncel firmware versiyonudur. belirttiğim hataların giderilebilmesi için yeni firmware güncellemesini beklemektren baska yapacak birsey yok. eger firmware versiyonunuz eski ise en son firmware güncellemesini yapmadan önce belirttiğim hataların sizin için önemli olup olmadığını biraz düşünün ve mevcut sorunlarınız ile bu hataları karşılaştırın. Mesela bazı eski firmware versiyonlarında cihazı sesiz moda aldığınızda fotoğraf çekerken ses çıkmıyormuş( muş diyorum çünkü bizzat görmedim ama eski veriyona sahip k700 kullanıcılarından duyduğum böyle) ama en son güncellemelerde fotoğraf çekerken ses mutlaka çıkıyor. Firmware güncellemesi bluettoth ya da infrared ile yapılamıyor. Firmware güncellemesini kendiniz de yapabilirsiniz o kadar zor birşey değil. Sony Ercisson un sayfasından yapılabiliyor ama bunun için DSS-20 veya DSS-25 cihazlarından birine sahip olmanız gerekiyor. Zaten Sony Ericsson Update Service e girdiğiniz zaman bir adımda tüm kriterleri sağlamış olmanız isteniyor ve orada bu belirtiliyor.
    Ayrıca SE den başka non-official grupların çıkardığı toollar da var.bu gruplar tabi ki yurtdışından. mesela Da Vinci ve SEtool. bu grupların sağladığı yazılım ve cihazlarla K700 ünüzün dosya yapisini ve işleyişini değiştirebiliyorsunuz. mesela foroğraf çekerken ses çıkmamasını sağlayabiliyorsunuz. vs vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastdeja -- 22 Ağustos 2005, 10:20:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lastdeja

yukarıdaki mesajda yazdığım hatalar firmware version R2AY004 içindir. Bildiğim kadarı ile de R2AY004 en güncel firmware versiyonudur. belirttiğim hataların giderilebilmesi için yeni firmware güncellemesini beklemektren baska yapacak birsey yok. eger firmware versiyonunuz eski ise en son firmware güncellemesini yapmadan önce belirttiğim hataların sizin için önemli olup olmadığını biraz düşünün ve mevcut sorunlarınız ile bu hataları karşılaştırın. Mesela bazı eski firmware versiyonlarında cihazı sesiz moda aldığınızda fotoğraf çekerken ses çıkmıyormuş( muş diyorum çünkü bizzat görmedim ama eski veriyona sahip k700 kullanıcılarından duyduğum böyle) ama en son güncellemelerde fotoğraf çekerken ses mutlaka çıkıyor. Firmware güncellemesi bluettoth ya da infrared ile yapılamıyor. Firmware güncellemesini kendiniz de yapabilirsiniz o kadar zor birşey değil. Sony Ercisson un sayfasından yapılabiliyor ama bunun için DSS-20 veya DSS-25 cihazlarından birine sahip olmanız gerekiyor. Zaten Sony Ericsson Update Service e girdiğiniz zaman bir adımda tüm kriterleri sağlamış olmanız isteniyor ve orada bu belirtiliyor.
    Ayrıca SE den başka non-official grupların çıkardığı toollar da var.bu gruplar tabi ki yurtdışından. mesela Da Vinci ve SEtool. bu grupların sağladığı yazılım ve cihazlarla K700 ünüzün dosya yapisini ve işleyişini değiştirebiliyorsunuz. mesela foroğraf çekerken ses çıkmamasını sağlayabiliyorsunuz. vs vs..
    hatalara devam edersek :

6. rehberde uzun isimlerin tamamını göstermiyor. soyismi göremiyorsunuz ya da eksik görüyorsunuz. yani ekrandaki isim tamamı okunana kadar sola doğru kaymıyor. R2AE033 te de bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastdeja -- 26 Ağustos 2005, 17:26:09 >

• quote:

hatalara devam edersek :

6. rehberde uzun isimlerin tamamını göstermiyor. soyismi göremiyorsunuz ya da eksik görüyorsunuz. yani ekrandaki isim tamamı okunana kadar sola doğru kaymıyor. R2AE033 te de bu şekilde.

Alıntıları Göster
    way bea amma sorunu warmıs aletin daha önce hic dikkat etmemistim, ben fazla sorunla karsılasmadım sadece gözüme çarpanlar:
    -mp3 dinlerken küçülttükten sonra fotoğraf çekmeye kalkışırsanız tam çektiğinizde mp3ün sesi bi süre susuyo..baska bide bekleme modunda çıkan saat bazen sağa sola kayıyo aslında bi sorun degil ama yinede benim gibi simetri hastalıgı olan biri için dikkat çekici bi durum..

• quote:

Orijinalden alıntı: st_emx

way bea amma sorunu warmıs aletin daha önce hic dikkat etmemistim, ben fazla sorunla karsılasmadım sadece gözüme çarpanlar:
    -mp3 dinlerken küçülttükten sonra fotoğraf çekmeye kalkışırsanız tam çektiğinizde mp3ün sesi bi süre susuyo..baska bide bekleme modunda çıkan saat bazen sağa sola kayıyo aslında bi sorun degil ama yinede benim gibi simetri hastalıgı olan biri için dikkat çekici bi durum..

Alıntıları Göster
    her firmware versiyonunun farklı hataları olabilir. birşeyleri düzeltirken diğerlerini bozabiliyorlar. gerçi bu kadar hata varsa neyi düzeltmek için bu versiyonu release etmişler diye de düşünüyor insan yani.

• quote:

her firmware versiyonunun farklı hataları olabilir. birşeyleri düzeltirken diğerlerini bozabiliyorlar. gerçi bu kadar hata varsa neyi düzeltmek için bu versiyonu release etmişler diye de düşünüyor insan yani.

Alıntıları Göster
    quote:

bekleme modunda çıkan saat bazen sağa sola kayıyo

bekleme modunda saat nasil aktif hale getiriliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: r7bertpires

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalinden alıntı: r7bertpires

quote:

sol taraftaki ses açma/kapama düğmesine basınca ekranda saat görünüyor. 1 kez basınca arka fon az aydınlık 2 kere basınca arka fon daha çok aydınlık oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalinden alıntı: r7bertpires

quote:

sol taraftaki ses açma/kapama düğmesine basınca ekranda saat görünüyor. 1 kez basınca arka fon az aydınlık 2 kere basınca arka fon daha çok aydınlık oluyor.

Alıntıları Göster
    arada faydalı bilgiler de vereyim:
    k700i de kullanabileceğiniz kısa yolar var. mesela standby ekranında iken rehberdeki istediğiniz isme rehbere girmeden gidebilirsiniz: ismin baş harfinin bulunduğu rakama basılı tutun sizi rehberde o harf ile başlayan ilk isme götürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: r7bertpires

quote:

Alıntıları Göster
    telefonu geçen cuma aldım.içinden çıkan pili tamamen bitirip.cihaz kapalı iken şarja koydum.yaklaşık 24 saat kadar şarj ettm ve o şekilde telefonu yaklaşık 40saat kullanabıldım!!!ve 3-4 foto anca çektim 5dk oyun oynadm ve 10dk anca konusmusumdur!!şimdi telefon yine kapalı şekilde şarjda yaklaşık12saat oldu fakat hala şarj ediliyoR yazıyor..bst30 700mha lion pil var.acaba hatalı uretımmı?yoksa 24saat cok mu şarj için?ilk alındıgı zaman 4 defa 24 saat full şarj edilmeli diye okumuştum.türlü yerlerde.. bu konuda bana yardım edermisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: conerland

telefonu geçen cuma aldım.içinden çıkan pili tamamen bitirip.cihaz kapalı iken şarja koydum.yaklaşık 24 saat kadar şarj ettm ve o şekilde telefonu yaklaşık 40saat kullanabıldım!!!ve 3-4 foto anca çektim 5dk oyun oynadm ve 10dk anca konusmusumdur!!şimdi telefon yine kapalı şekilde şarjda yaklaşık12saat oldu fakat hala şarj ediliyoR yazıyor..bst30 700mha lion pil var.acaba hatalı uretımmı?yoksa 24saat cok mu şarj için?ilk alındıgı zaman 4 defa 24 saat full şarj edilmeli diye okumuştum.türlü yerlerde.. bu konuda bana yardım edermisiniz?

Alıntıları Göster
    kullanım klavuzunda telefon kapalı halde iken şarj yapmayı ve 4 saat beklemeyi ya da fully charged(tam dolu) ikonunu görünceye kadar şarjda tutmayı söylemiş. 4 defa 24 saat şarjdan falan bahsetmiyor.
    ben bütün gündüz radyo dinlediğimde ve birkaç foto falan çektiğimde 1 gün gidiyor. zaten sadece tlf. olarak kullandığınızda bile pili 5-6 gün bilemedin 1 hafta ancak dayanıyor. o da telefonu ne kadar sık kullşandığına göre değişir.

• quote:

kullanım klavuzunda telefon kapalı halde iken şarj yapmayı ve 4 saat beklemeyi ya da fully charged(tam dolu) ikonunu görünceye kadar şarjda tutmayı söylemiş. 4 defa 24 saat şarjdan falan bahsetmiyor.
    ben bütün gündüz radyo dinlediğimde ve birkaç foto falan çektiğimde 1 gün gidiyor. zaten sadece tlf. olarak kullandığınızda bile pili 5-6 gün bilemedin 1 hafta ancak dayanıyor. o da telefonu ne kadar sık kullşandığına göre değişir.

Alıntıları Göster
    fully charged yazısı ya da tamamen dolu yazısı bır turlu gelmedı.ve buna ek olarak sım kartı cıkartırken ınanılmaz zorlanıyorum.bır teknıgı faln varmı zor durumlarda cımbız kullandgım bıle oldu..ben kullanım klavuzundan bahsetmıyorum forumlarda lıon pıller ıcın uzun omurlu olması acısından 24saat full şarj ı tavıye edıyorlardı.3-4defa tekrarlanması gereklı faln dıyorlardı.o acıdan sormustum. yınede tessekkur ederm.

• quote:

fully charged yazısı ya da tamamen dolu yazısı bır turlu gelmedı.ve buna ek olarak sım kartı cıkartırken ınanılmaz zorlanıyorum.bır teknıgı faln varmı zor durumlarda cımbız kullandgım bıle oldu..ben kullanım klavuzundan bahsetmıyorum forumlarda lıon pıller ıcın uzun omurlu olması acısından 24saat full şarj ı tavıye edıyorlardı.3-4defa tekrarlanması gereklı faln dıyorlardı.o acıdan sormustum. yınede tessekkur ederm.

Alıntıları Göster
    pil ile yaşanan sorunlar için firmware güncellemesi yapıldığını okumuştum. firmware versiyonu nedir? belki çok eski bir versiyondur sizin telefonun firmware i.

• quote:

pil ile yaşanan sorunlar için firmware güncellemesi yapıldığını okumuştum. firmware versiyonu nedir? belki çok eski bir versiyondur sizin telefonun firmware i.

Alıntıları Göster
    R2AE033 çok mu eski?
  • quote:

R2AE033 çok mu eski?

Alıntıları Göster
    R2AY004 en güncel versiyon bildiğim kadarı ile. ama bu versiyonda da telefon kapalı iken şarj yapıldığında ekranda charging yazısı kaybolmuyor. zaten "fully charged" yazısını görünce demiyor klavuzda fully charged ikonu diyor. pil şarj olurken pil ikonu yanıp sönüyor ve fully charged olduğunda ikon tamamen yeşil olarak sabit görünüyor. her ne kadar charging yazısı görünse de buradan pilin tamamen dolduğunu anlamamız lazım. o kadar kafanı takma.

• quote:

R2AY004 en güncel versiyon bildiğim kadarı ile. ama bu versiyonda da telefon kapalı iken şarj yapıldığında ekranda charging yazısı kaybolmuyor. zaten "fully charged" yazısını görünce demiyor klavuzda fully charged ikonu diyor. pil şarj olurken pil ikonu yanıp sönüyor ve fully charged olduğunda ikon tamamen yeşil olarak sabit görünüyor. her ne kadar charging yazısı görünse de buradan pilin tamamen dolduğunu anlamamız lazım. o kadar kafanı takma.

Alıntıları Göster
    firmware versiyonu ülkelere göre farklılık gösteriyor. SE global support 'da en son versiyon R2AY004 görünüyor. ancak Türkiye için bu farklı olabilir.

• quote:

firmware versiyonu ülkelere göre farklılık gösteriyor. SE global support 'da en son versiyon R2AY004 görünüyor. ancak Türkiye için bu farklı olabilir.

Alıntıları Göster
    R2AE033 yükleniyor Türkiyede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chenk

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalinden alıntı: Chenk

başka ülkenin en güncel firmware versiyonu üzerine bir başka ülkenin en güncel firmware versiyonu yüklenebilir mi acaba? yani R2AY004 üzerine R2AE033 yüklenebilir mi mesela? araştırıyorum. bunu tecrübe den varsa yazabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastdeja -- 25 Ağustos 2005, 13:06:17 >

• quote:

quote:

Orijinalinden alıntı: Chenk

başka ülkenin en güncel firmware versiyonu üzerine bir başka ülkenin en güncel firmware versiyonu yüklenebilir mi acaba? yani R2AY004 üzerine R2AE033 yüklenebilir mi mesela? araştırıyorum. bunu tecrübe den varsa yazabilir mi?

Alıntıları Göster
    Ben daha dün güncellettim R2AY004 yüklediler Ankara'daki Asya elektronikte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saylam06

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalinden alıntı: safaksaylam

R2AY004 için bu konunun ilk mesajında ve devamında yazdığım hataları alıyormusunuz ? bende de R2AY004 yüklü ve belirtttiğim hataları alıyorum. eğer R2AE033 sorunsuz ise ve mümkün oluyorsa R2AY004 ün üzerine R2AE033 yüklemeyi düşünüyorum bu yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastdeja -- 25 Ağustos 2005, 13:07:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Saylam06

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalinden alıntı: safaksaylam

farkları yazabilirmisin r2ae033 ile
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.