Şimdi Ara

Seagate 3.5' 1TB Expansion USB 2.0 Harici Disk (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
11.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaslar hdd 1tb freeagent pro gecenlerde otobusle seyehat ettım ve ewe geldıgımde hdd ı fıse taktım 3sn de bır ıcındekı tıtresım cıhazı calısıp duruyodu usb den bagladım ısıklar yandı ama tıtresım devam edıyodu ancak bıl hdd ı gormedı sızce problem nolabılır ve nasıl duzeltebılırım ıcınde yaklasık 500 gb verı var ve servıstekı kısılere bu verılerımı emanet etmek ıstemıyorum yardımcı olursanız sevıırım sımdıden cok tesekkur ederım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: punishare

arkadaslar hdd 1tb freeagent pro gecenlerde otobusle seyehat ettım ve ewe geldıgımde hdd ı fıse taktım 3sn de bır ıcındekı tıtresım cıhazı calısıp duruyodu usb den bagladım ısıklar yandı ama tıtresım devam edıyodu ancak bıl hdd ı gormedı sızce problem nolabılır ve nasıl duzeltebılırım ıcınde yaklasık 500 gb verı var ve servıstekı kısılere bu verılerımı emanet etmek ıstemıyorum yardımcı olursanız sevıırım sımdıden cok tesekkur ederım..

Arkadaşım sana geçmiş olsun diyeceğim kusura bakma. Çünkü kardeşimde de aynen senin hata oluştu. İçinde disk döner gibi yapıyordu açılmıyordu. İçindekileri kurtarmıyorlar. Kardeşim üstüste 1tb değiştirdi. Biri Seagate freeagent pro, diğeri maxtor. İkisi de arızalandı ve çocuğun 1,5 tblık film ve bilgisayardaki yedeklediği dosyaları çöpe gitti. Şimdi ben kendim 500 gblık wd 2,5 inç aldım o da 350 gblık toshiba aldı. Sen üstüne su içmen yüksek ihtimal. Servisler kurtarma yapmıyor elinde varsa yenisi ile değiştiriyorlar. Ben vatandan almıştım iki üründe arızalaı çıkınca bana harcama çeki vermke istediler. Direttim paramı geri aldım.

• Arkadaşlar bu akşam itibariyle bende bir Seagate 3.5" 1TB Expansion USB 2.0 Harici Disk edindim hayırlısı bakalım.
    1. İlk izlenimim ithalatçı firması olan DATAGATE A.Ş. nin ürünün kutusundan çıkan kullanım klavuzu da bahsedilen Drive Manager yazılımdan eser yok. İlk kez bilgisayara bağlandığında yazılım kurulumu otamatik çıkar diyor ama yazılımdan aygıtta eser yok. Herkeste aynı durum varmı?
    2. Benim Harici disk te kullanılabilir alan 931 GB. veriaktarım hızıyla tespitiyle ilgili deneyimli arkadaşlardan program tavsiyesi rica ediyorum.
    3. Ben bu aygıtı partition manager ile bölümlere ayıramıyorum. partition diski tanıyamadı ayrıca dosya sistemi ntfs olarak geldi. ben daha önceki form yorumlarından fat bekliyordum herkeste aynı durum mu var? harici diskimi nasıl bölümlere ayırabilim.
    4. mevcutta disk içinde sadece aktivasyon programı var bir kaç MB boyutunda. ben bunları komple silmek istiyorum herhalde problem olmuyordur.

• hdd nin naylon yapışkanını çıkarın uzerindeki ısınma sorunu çekenler
  • seagate almayı düşünüyordum ama yani bu kadar ısınma ve hatalardan bahsedince ben biraz soğudum. Yani bende film-müzik-oyun depolucam ama isterim ki 3-5 yıl bişi olmayacak isterim ki 720p film izlerken yada 1020p izlerken donma yaratmayacak. seagate bunları garanti eder mi?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.