Şimdi Ara

Şengen bölgesinden vize bitiminden 1 gün sonra çıksak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Araçla yapılan bir avrupa turunun ardından, Yunanistan üzerinden İpsala'ya giriş yapmayı düşünüyoruz. Hesapta olmayan teknik sebeplerden dolayı vize üzerinde yazan son geçerlilik tarihini bir (1) gün geçirip ülkeye gireceğimiz anda sınır problem olurmu öğrenmek istiyorum. Bir art niyet yok, yoldaki bir hesap hatasından kaynaklanıyor.

Biglisi olan arakdaşlar fikir verirse memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sado77

Merhaba arkadalar,

Araçla yapılan bir avrupa turunun ardından, Yunanistan üzerinden İpsala'ya giriş yapmayı düşünüyoruz. Hesapta olmayan teknik sebeplerden dolayı vize üzerinde yazan son geçerlilik tarihini bir (1) gün geçirip ülkeye gireceğimiz anda sınır problem olurmu öğrenmek istiyorum. Bir art niyet yok, yoldaki bir hesap hatasından kaynaklanıyor.

Biglisi olan arakdaşlar fikir verirse memnun olurum.

Tek gün olduğu için muhtemelen fark etmez ya da umursamazlar. Ya da küçük bir para cezası ile cezalandırılırsınız. Ancak bir sonraki Schengen başvurunuzda can sıkıcı bir durum olabilir (Yine fark ederlerse) En kötü bir şey olmayacak olsa da bir sonraki başvurunuza kadar bir şey olur mu korkusu sizi rahatsız eder.

Önerim;

* Fırsat ve imkan varsa önemsememezlik yapmayıp bir yeri atlayarak hızla dönmeye ve saatine yetişmeye çalışın.
    * Eğer toplam süre değil de kalış süresi sıkıntınız varsa aradaki vizesiz Balkan ülkeleri üzerinden yol alarak zaman kazanabilirsiniz. (Tabii çift veya multi giriş durumuna da dikkat etmek lazım) Ancak bu toplam süreyi rahatlatmaz sanırım.
    * Araç kazası veya rahatsızlık gibi durumları belgeleyebilirseniz bu avantajınızadır.

Sonuç olarak çok yardımcı olamadım biliyorum ama tamamen uygulamaya kalan bir durum. Yasalar -kendi iradenizle çıktığınız için- bu durumda sadece küçük para cezası ön görüyor. Ancak tamamen havada bir durum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.