Şimdi Ara

Server 2003- ethernet kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    server bilgisayarlar konusunda pek bir bilgim yok fakat üzerinde server 2003 yüklü bir bilgisyara ethernet kartı takmak durumunda kaldım.edimax 10/100 model bir ethernet kartı taktım, bilgisayar boot etti fakat windows server 2003 yazan login ekranına geçeceği zaman siyah ekran çıktı ve öylece kaldı pc, kartı farklı slotlarda denedim fakat yine olmadı, daha sonra başka bir pc den bir ethernet kartı söküp onunla denedim yine olmadı.
    sorun uyumsuzluk mudur, ya da disketle boot edip farklı bir şekilde mi yüklemem gerekiyor. bir de eğer sorun uyumsuzluksa, bu işletim sistemine uygun bir kart önerebilirmisiniz. dediğim gibi server pc lerden pek anlamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Hocam biosa girip onboard LAN ı iptal edip açmayı denediniz mi pc yi?
  • yok hocam onu denemedim bu arada pc de onboard lan dışında bir de intel pro 1000 gt takılı, belki 3. yü kaldırmıyordur diye onu çıkartıp ta denedim ama olmadı.
  • Ama bu çok önemli bir ayrıntı dostum.Yani sen pcde başka bir ethernet kartı olduğuınu söylememişsin.Buna göre sana verebileceğim cvplar değişiklik gösterecektir.
    Editleyeceğim az sonra mesajımı.

EDİT:Peki,onboard etherneti kullanmıyor isen,onu biosdan devre dışı bırakıp diğer 2 kart takılı iken denedin mi?
    Çakışma yapıyor olabilirler,bir de öyle dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 27 Şubat 2008; 15:47:00 >
  • onboard ethernet te devrede, dediğinizi deneyeceğim onu devre dışı bırakıp diğer ikisini birarada çalıştırma olayını yani. peki bir sorum olacak bu server 2003 kurulu bir sistemde ethernet kartı kurmak için izlenecek metod, herhangi bir xp home edition la aynı mıdır normal koşullarda?
  • Açıkcası sizin sistem daha windowsu başlatamadığı için benim aklıma "çakışma" ihtimali geliyor.Farklı marka ethernet kartlarıyla bu işi kotaranların sayısı çok fazla,yani takılacak 2 ethernet aynı marka olmadığı sürece bir sorun çıkmadığını söylüyorlar.
    Windowsla alakalı birşey olsa sistemin açılması lazım,bir çakışma sözkonusu.Peki edimax 10/100 ü çıkarttığınız zaman pc açılıyor di mi?

Yine tekrar edicem,şu an sizden ilk yapmanızı isteyeceğim şey onboard lan ı disable edip denemeniz olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.