Şimdi Ara

Ses Gelmeme Sorunu - SPDIF seçili. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
38.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2. olana tıkla altta ki varsayılan yap a bas .
  • Hocam etkin olmayan bir şeyin üzerine nasıl varsayılan yapayım. Silik gösteriyor hoparlörü zaten.
    Sorunu çözemeyince ses kartı aldım öyle takılıyorum :) Sorun anakartta saanırım.
  • merhaba, bilgisayarıma bir kaç gün önce format attıktan sonra aynı sorun bende de var. anakartım win 7 ye uyumlu olmadğı için (ses kartım yok onboard kullanıyordum) formattan sonra win 7 uyumlu driver ı kurduğumda sorun çözülüyordu ancak bu kez olmadı 3 kez yeniden format attım yine çözülmedi. başka bir sitede sorunu setup dosyasının uyumluluk sorununu düzelterek çözdüklerini yazmışlar onu da denedim yine olmadı, lütfen konu ile ilgili yardımcı olabilecek varsa cevap verirseniz sevinirim. teşekkürler.
  • Çözüm buldunuz mu kardeşim.
  • evet hort olacak ama aynı sorun tamda bende var uzun zamandır çözüm bulamadım kafayı yemek üzereyim
  • Hayır arkadaşlar ses kartı almıştım birtane öyle idare etmiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Exam05 E kullanıcısına yanıt
    ses kartı ile çözüldü demek neyse bana da farz oldu yapacak birşey yok daha :/
  • aynı sorun bndede var çözmeiyorum ama bendeki durum sürekli bi durum değil mesela haftyada iki gün ortalma pc çalışırken bi anda dijital sese geçiyor düzelmiyor böyle 2-3 saat sonra pc kullanırkende kendi kendine yeniden düzeliyor çözümü nedir bunun kimse bilmiyor mu şuan yine başıma geldi ve 2-3 saat beklemek istemiyorum..
  • kasanın ses kablosunu hd audio yazanı anakartta spdf yazan yere bağlayın.önden kulaklık çıkışından ses alabilirsiniz.arkadan ses alamıyorsanız bios ayarlarına bakın onboard çıkışı enablemi yoksa disable ise aktif edin çıkışı hd veya ac97 yapın .deneme yanılmayla bulursunuz.
  • bu gün benim başımada aynı olay geldi.ses kesildi.ön panelde kulaklık takılıydı.kayıttan yürütme aygıtlarında digital aygıt varsayılan oldu ve reatek hoparlörler aktif olmuyordu.sağ altt bulunan realtek yöneticisinde ayarlar butonuna tıklayıp ac 97 ön panel seçtiğim zaman ses geldi ve tekrar hoparlör olarak gözüktü sorunu yaşayanlara belki faydası olur.
  • Exam05 E kullanıcısına yanıt
    ekran kartını yeniden çıkart tak sonra bağla çünkü ekran kartında ses kartı olduğu için algılamaz ilk önce ekran kartı sonra ses cihazını tak ekran kartının ses kartıyla uyuşmazsa o zaman yapacağın tek şey hopörleri değiştirmek özelliklerine bak
  • söksün taksın da anakartı duruyormu önce onu sormak lazım herhalde arkadaşa.
  • Hahaha teşekkürler arkadaşlar başka sebeplerden dolayı anakartı değiştirmek zorunda kalmıştım ses sorunu da çözülmüş oldu böylelikle. Yine de cevap için teşekkürler benzer sorunu yaşayan arkadaşlara yol gösterici olacaktır.
  • Aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Gelişmiş başlangıç seçeneklerinden "Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak" seçeneğini seçtiğimiz zaman bilgisayar açılır açılmaz sorun çözülmüş oluyor.
  • uzun zaman olmus ama şu alttakı verecegım lınkden programı ındırın realtek ses kartları ıcın kurun bılgısayarı yenıden baslatın arkasından sag tarafdakı cubukdan ses yonetıcısı belırecek hoparlor seklınde ona sag tıklayın yonetıcıyı ac deyın kulaklık veya hoperloru cekıp gerı takın yerıne otomatık sececektır ugrasmayın ... bu lınkden ısletım sıstemınıze uygun olanı ındırın ..http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

• Aygıt yöneticinizden aygıtı kaldırın. Sonra aşağıda verdiğim linkdeki programını indirip bilgisayarınıza kurun. Kurulum sonunda yeniden başlatma isteyecek. Bilgisayarınız kapanıp açıldıktan sonra ses kartını tanıyacak ve sorun çözülmüş olacaktır.
    Kolay gelsin.

High Definition Audio Codecs 32 BİT

High Definition Audio Codecs 64 BİT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLToN -- 16 Mart 2016; 11:21:39 >

• merhaba arkadaşlar packardbell tj65 laptop um var spdif çıkışı var ama aparatı taktığımda ışık yanmıyor neden olabilir ?
  •  Ses Gelmeme Sorunu - SPDIF seçili.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.