Şimdi Ara

Ses sistemlerindeki arkadaki girişler hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaslar, benim şöyle bir sorum var.

bir sistemini aynı anda lcdtv ve laptop baglatısı yapmak istiyorum.

ses sistemının arkasında bir 6 lı set halinde bir de 2 li set halinde girişler var.

laptoptan stereo kabloyu donuşturucu ile çift lale haline getirdım

lcd tv nin de arkasında audio out var o da cift lale

oldu mu elimde 2x2 4 adet lale girişi.

ekteki resımde bunu nasıl takmak lazım, 5.1 lik sisteme taksan olmaz bir tanesi dışarda kalıyor

gecenlerde sattıgım dandık diaana marka speakerde bile arkada ikili laleden 2 adet vardı.

bilgisi olanlar yardım ederse sevinirimteşekkurler

(not: lcd tv arkasında optik çıkış da mevcut ama optik girişi olan bir ses sistemi almaak cok pahalıya geliyor sanırım)

Ses sistemlerindeki arkadaki girişler hk.

• En kolay çözüm, birini AUX girişine, diğerini de 5.1 L-R girişlerine takarsınız, bir sorun olmaz.
  • front ya da rear olması farketmez mı diyorsunuz yani. o zaman sadece o hoperlorlara gitmez mı ses? 5+1 ses sistemının sadece 2 cıkışından gelmez mı ses?
    cevap için teşekkurler
  • Zaten stereo kablo ile giriş yapıyorsunuz, dolayısıyla yalnızca 2 hoparlörden ses alabilirsiniz. Ön arka farkeder tabi. Ama dediğim gibi hangilerinden ses almak istiyorsanız o ikisine takarsınız. Ancak ses sisteminizde Prologic özelliği varsa, sesi yapay olarak diğer kanallara dağıtabilirsiniz.
  • tesekkur ederim anladim. prologic olmasi sart yani, iki kanali hepsine dagitacak yani ayni ses hepsinden gelecek. cok tesekkur ederim.

ama su sekilde olursa

http://img508.imageshack.us/img508/9986/img1806jh9.jpg

bir girisi cd ye digeri aux a takinca zaten olur degil mi?? bu resimdeki sette 6 giris yok zaten 4 tane bu sekilde giris var ( ayrica optik ve coax var ama onlar baska )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scowl -- 13 Aralık 2009; 18:38:06 >
  • Link bende hata veriyor. Resmi göremedim, ama anlattığınızdan olur gibi geldi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.