Şimdi Ara

set üstü ocak ve davlımbaz önerileri. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
29.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hoover hiç aklıma gelmemişti. aslında elektrikli süpürge geliyor aklıma bu markayı duyunca ilginç bi alternatif. inceleyecem, teşekkürler..

quote:

Orjinalden alıntı: cengo55

davlumbaz 650 m3 çekiş gücü çift motor-fırın dijital elizi çıkmaz ve soğuk yüzeyli inoks- ocak taşma emniyetli düğmeleri metal (diğer markaların plastikten)1.1150 tl sizce nasıl.
  • ıcf sitesinde şık duruyor ama nekadar kaliteli bilemiyorum tabi. hangi modeli kullanıyorsunuz ve elle dokunmuş biri olarak malzeme kalitesi nasıl? örneğin cengo55 arkadaş hoover ocağın düğmelerinin metal olduğundan bahsetmiş. çoğu üründe plastik olur. birde, nasıl temin ettiniz ürünleri? pek mağazalarda görmüyorumda.
    saygılar..

quote:

Orjinalden alıntı: muallim70

merhaba ben 1 yılı geçti evime ıcf davlumbaz ocak ve fırın kullanıyorum daha doğrusu hanım kullanıyor ve gayet memnun tavsiye ederim tabii
    servis olayını da bölgenizde araştırarak karar verebilirsiniz kolay gelsin
  • Ankaster ürünleri daha almadım.sadece araştırıyorum.Set halinde satılanlar daha uygun oluyor.Ayrı ayrı almaya kalkınca fiyatlar ikiye. üçe katlanıyor.Fakat set halindeki ürünlerde de üçünden birtanesi de yetersiz.oluyor.Herhalde satış taktiği olsa gerek.Silverlinede olsun ıcf de olsun arçelikte olsun çoğunu dolaştım.Hep böyle.Hooverde ise 3 ürünün kalitesini diğerlerine oranla çok iyi gördüm.Hooverin özelliklerindeki diğer bir marka almaya kalksak 2 katı ücret ödemek gerekiyor.Fakat ben servis konusunda biraz endişeliyim.Sitelerindeki 0800 lü tlf. numarasını aradım.bir iki aramaya cevap gelmedi.3.aramada 5 dk çaldırdıktan sonra adamın biri açtı.Sanki call center değilde sıradan bir beyaz eşyacı dükkanıgibi.Eğer burada(samsun) yetkili servileri ilgisizse almıycam.Ama kalite itibariye daha önce söylediğim gibi çok iyi görünüyor.hoover kullanan arkadaşlar da olsa görüşlerini birinci elden alabilsek.

• HOOVER ankastre ocakların emaye ve döküm ızgaralı modelleri ile cam üst tablalalı modelleri mevcut. Size en yakın bayiinin irtibat bilgileri için tüketici hattını arayabilirsiniz. Ayrıca HOOVER ürünlerini Media Markt ve Carrefour mağzalarında da bulabilirsiniz. Ürünlerde düğmeden ateşleme ve alev söndüğünde gazı kesen emniyet sistemi mevcuttur.

set üstü ocak ve davlımbaz önerileri.

set üstü ocak ve davlımbaz önerileri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoover.com.tr -- 18 Haziran 2009; 10:58:24 >

• bu davlumbazın linki ve resmihttp://www.icf.com.tr/prodview.php?prod=286
    bu aldığımız fırının linkihttp://www.icf.com.tr/prodview.php?prod=425
    bu da ocağın linkihttp://www.icf.com.tr/prodview.php?prod=431
    biz arkadaşta ocağı gördük kullandık hoşumuza gitti malzeme kalitesi bana göre güzel ve bu özelliklerde tanınmış marka almaya
    kalkarsan oldukça hafiflersin ürünü satan kişi malının arkasında duran sözü muteber bir esnaf ve türk malı bu sizin için ne kadar
    önemli bilemem ama ürünler kaliteli geldi bana bu arada ben yurtdışında doğup büyüdüm kaliteli olduktan sonra kendi malımızı neden
    almayalım değil mi ama arçelik ve vestel gibi de yurtdışında yaptırıp biz yaptık diye karşımıza çıkmasınlar lütfen benim diyeceğim bu
    pardon biraz uzadı özür... kolay gelsin

• ürünleriniz güzel va kaliteli görünüyor, güle güle kullanın. ben izmirde oturuyorum ama icf satan yer görmedim. vestel ,arçelik gibi mağazalarda yan ürün olarakmı satılıyor? sizin oturduğunuz şehirde bayisi mi var? termikel ve icf nin ürünlerini cidden beğeniyorum. bi de gidip görebileceğim bir yer olsa süper olacak..

quote:

Orjinalden alıntı: muallim70

bu davlumbazın linki ve resmihttp://www.icf.com.tr/prodview.php?prod=286
    bu aldığımız fırının linkihttp://www.icf.com.tr/prodview.php?prod=425
    bu da ocağın linkihttp://www.icf.com.tr/prodview.php?prod=431
    biz arkadaşta ocağı gördük kullandık hoşumuza gitti malzeme kalitesi bana göre güzel ve bu özelliklerde tanınmış marka almaya
    kalkarsan oldukça hafiflersin ürünü satan kişi malının arkasında duran sözü muteber bir esnaf ve türk malı bu sizin için ne kadar
    önemli bilemem ama ürünler kaliteli geldi bana bu arada ben yurtdışında doğup büyüdüm kaliteli olduktan sonra kendi malımızı neden
    almayalım değil mi ama arçelik ve vestel gibi de yurtdışında yaptırıp biz yaptık diye karşımıza çıkmasınlar lütfen benim diyeceğim bu
    pardon biraz uzadı özür... kolay gelsin

• Bu arada kaliteli ve şık olduktan sonra Türk malını tercih ederim. Ne diye yabancılara para akıtalım. Türkiyede üretiliyor da olsa her yabancı marka alışımızda yurt dışına milli seervetimiz akıyor.
    Tabi burada yerli firmalara da iş düşüyor. Kalitelerini arttırıp, tasarımlarını güzelleştirip , fiyatını da makul seviyede tutmalılar ki gidip alalım. Ama pek böyle olmuyor. bir bakıyosunuz yabancı üründen daha pahalı ve kaliteside düşük. yıllarca toyota corolla fiyatına 4 tekerden başka şeyi olmayan şahini sattılar Türk milletine. Sonra ortak pazara girince de paçaları tutuştu. neden? Aynı paraya çok daha kaliteli ve konforlusunu da alabiliyorduk aslında da ondan.Bu iş karşılıklı..
  • arkadaşlar bu aralar bende set üstü ocak alacağım. annemlerde bosch var. ablamlarda da arçelik.

bosch ve siemens kaliteli, tamam ama candoğan bey belki uzun yıllardır kullandığınız için farkında değilsinizdir ya da sizdeki model biraz farklıdır bilmiyorum ama siemens,bosch (muhtemelen profilo da da aynıdır) ocakların gaz çıkışları çok dar. bu nedenle de en basitinden çaydanlıktta su kaynatırken bariz anlaşılır, en az 5 dakika (1,5-2 litrelik su) uzun sürede kaynatıyor. bu karşılaştırmayı, annemlerdeki eski arçelik set üstü ocak ile karşılaştırarak yapıyorum. annemde sadece bundan şikayetçi. ama kalite konusunda 1. sınıf. fakak asıl işlevini tam anlamıyla yerine getiremedikten sonra benim için altın kaplama olsa bir işe yaramaz. süs diye kullanmayacağım sonuçta.

bu nedenle bosh siemens önermyorum gerçi uzun sürsün önemli değil derseniz dediğim gbi kalitesi çok iyi.

arçelik ocak konusunda iyi. ama o markadan nefret ettiğim için onu yanına yanaşmam. kendi halkını kazıklayan bir marka ile hiç işim olmaz.

Termikeli farkettiğim üzere birçoğunuz bilmiyorsunuz. bu marka üretiminin büyük çoğunu yurtdışına (özellikle de almanya) ihraç ediyor. adamların yurt içinde reklamını gördünüz mü? doğru dürüst bayisi bile yok. çünkü adamları buna ihtiyacı yok. pazarı hazır. ürünü alıp ta kullananlar ben memnun değilim demiyordur herhalde.

annemde temikel fırın var. ablamda da termikel ocaklı ikili turbo fırın var. hepsinin fiyatı da bosch siemens ile aynı özellikte olanları yarısı kadar. kalite olarak da kendi fiyatındakiler ile karşılaştırılmaz bile.

ucuz ama kaliteli birşey almak isteyenler için birebir.

özellikle ankastre ürünlerini tavsiye ederim. ben ankaradaki genel müdürlüklerinin altındaki fabrika satış mağazalarına uğramıştım. cidden kaliteli ürünleri var.

ablamın termikel ocaklı fırınının ocak kısmı çok iyiydi. ısıtma yönünden ve çakmağı iyiydi. kalite olarak siemens bosh aratmaz. fiyatıda araştırdığıma göre 150 TL civarında...

bu hafta bulabilirsem (ankara'da olsak kolay da istanbul'dayım) almayı düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torrentialrun -- 20 Haziran 2009; 23:49:57 >

• tadesyobatroARKADAŞIM ÖNCELİKLE teşekkürler bu marka simtaş sobaları vardı ya eskinin,
    işte o markanın ürünleri için meydana getirdiği bir marka .arçelikle vestelle alakası yok.
    http://www.icf.com.tr/contactus.php bu linkte izmirdeki servisler var magazalarını bulamadım
    biz karaman(70) ilinde ikamet ediyoruz burda hırdavatçılıkla uğraşan arkadaş satıyor mağazası güzel stand yapmışlar
    daha önce dediğim gibi satıcı malın arkasında .yani adama güven vermeseler o da bu kadar arkasında durmaz
    özellikle şu devirde valla ben tavsiye ederim canlı görsen tabi daha iyi olur .kolay gelsin...
  • arkadaşlar., ariston kampanya başlattı, ankastre fırın, ankastre ocak ve davlumbaz üçlü set 899tl. Resimlerinden güzel duruyor. Kullanan varmı? kalitesi ve kullanışlığı nasıl?
    saygılar..
  • termikel ve icf yide gördüm çok beğendim.ama hangisini alacağıma karar veremedim..ürünlerin ikisininde malzemeleri kaliteli
  • quote:

Orjinalden alıntı: tadesyobatro

arkadaşlar., ariston kampanya başlattı, ankastre fırın, ankastre ocak ve davlumbaz üçlü set 899tl. Resimlerinden güzel duruyor. Kullanan varmı? kalitesi ve kullanışlığı nasıl?
    saygılar..

Ariston solo ocak ve fırınları güzeldir. Kampanya linki varsa eklerseniz sevinirim.
  • Dün hürriyet.com da reklamı vardı. 26-27 haziran için yani sadece iki günlük kampanya. ben de bugün ariston bayine uğrayıp görmek istiyorum mesaiden sonra. googledan aratıp bulduğum linkleri aşağıda veriyorum. 26-27 haziran ariston kampanyası yazıp google dan aratırsanız daha ayrıntlılı bilgiye de ulaşabilirsiniz. yanlız bu kampanya ankastre ürünler için.

http://www.markethaber.net/haber.php?haber_id=4811

<a href=http://www.kredikartlari.net/firmakampoku.asp?id=8668 target=blank>Hotpoint Ariston'da Günün Yıldızı!</a>

quote:

Orjinalden alıntı: koko69

quote:

arkadaşlar., ariston kampanya başlattı, ankastre fırın, ankastre ocak ve davlumbaz üçlü set 899tl. Resimlerinden güzel duruyor. Kullanan varmı? kalitesi ve kullanışlığı nasıl?
    saygılar..

Ariston solo ocak ve fırınları güzeldir. Kampanya linki varsa eklerseniz sevinirim.

• Aristonda bahsettiğimiz kampanyada satılan ankastre fırının enerji sınıfı B'miş. duyurulur..
  • Arkadaşlar, aristona baktık kampanya ürünlerine. ariston yine beni yanıltmadı, malzeme kalitesi kötü görüntü pek şık değil(tabi benim zevkime göre) zaten B sınıfı olunca vaz geçtik.Düğmeleri bile mekanik eski tarz fırınlardan. çevirince tık tık diye ses çıkarıyor.

Tam küçük bi hayal kırıklığı yaşarken arçelik aynı şekilde kampanya başlattı. resimleri iyi gözüküyor. gidip bide gözümüzle görelim diyoruz. Özellikleri de iyi. öncelikle A sınıfı, bunun yanında genelde ankastre fırınlar 57-58 litredir. Arçeliğinki 65 litre. ocak ve davlımbazıda şık duruyo fotoraflarında. Arçeliğe karşı eskiden kalma ön yargılarım var , ancak tavsiye eden de çok. son dönemde kalitesini de arttırdı gibi. gidip görmekte fayda var. Görünce izlenimlerimi aktarırım.

saygılar..

• quote:

Arkadaşlar, aristona baktık kampanya ürünlerine. ariston yine beni yanıltmadı, malzeme kalitesi kötü görüntü pek şık değil(tabi benim zevkime göre) zaten B sınıfı olunca vaz geçtik.Düğmeleri bile mekanik eski tarz fırınlardan. çevirince tık tık diye ses çıkarıyor.

Tam küçük bi hayal kırıklığı yaşarken arçelik aynı şekilde kampanya başlattı. resimleri iyi gözüküyor. gidip bide gözümüzle görelim diyoruz. Özellikleri de iyi. öncelikle A sınıfı, bunun yanında genelde ankastre fırınlar 57-58 litredir. Arçeliğinki 65 litre. ocak ve davlımbazıda şık duruyo fotoraflarında. Arçeliğe karşı eskiden kalma ön yargılarım var , ancak tavsiye eden de çok. son dönemde kalitesini de arttırdı gibi. gidip görmekte fayda var. Görünce izlenimlerimi aktarırım.

saygılar..

arkadaşım fırının kalitesine birşey diyemem ama fırında A-B sınıfı diye ayrım bana biraz saçma geliyor. neden diyecek olursan, fırının çabuk ısınması ya da daha yüksek sıcaklıklara çıkabilmesi Watt'ı ile doğru orantılı değil mi?
    Watt yüksek olunca da elektrik sarfiyatı doğal olarak daha yüksek çıkar.

arçelik ile o B sınıfı dediğin ürünün eğer watt değeri aynı ise o zaman sorun var demektir. yani A-B ayrımında öncelikle kontrol edeceğiniz nokta bu olsun. fırın pişirme amacıyla kullanacaksınız, çabuk ısınması daha hızlı pişirmesi anlamına geleceği için, a sınıfı alıp biraz daha uzun sürede pişirecekse zaten elektrik tüketimi de aynı olacaktır..

Ama ilk başta dediğim gibi, kalitesi hakkında bir yorum yapmayacağım.

• Dostum; A-B sınıfı ayrımını ben yapmıyorum. Bu tür standartları belirleyen kurumlar var. Beyaz eşya şirketleri de kendi ürünlerini bu kurumlara test ettiriyor ve sertifikalarını alıyorlar. Amaç az enerji ile çok iş yapan makina üretmek.
    Yani dediğin gibi ,az enerji harcıyo ama uzun sürüyorsa aynı fiyata geliyodur elektrik harcaması, gibi bir durum yok. A sınıfı bir eşya, B sınıfı ile aynı sürede , aynı kalitede pişirir, aynı sıcaklığa ulaşır, ama daha az elektrik harcar. B sınıfının ayarlarıyla oynayıp ısısını düşürüp A sınıfı yapmıyorlar. teknolojisini değştirip daha verimli hale getiriyorlar.Bu yüzden bu ayırım saçma değildir.

quote:

Orjinalden alıntı: torrentialrun

quote:

Arkadaşlar, aristona baktık kampanya ürünlerine. ariston yine beni yanıltmadı, malzeme kalitesi kötü görüntü pek şık değil(tabi benim zevkime göre) zaten B sınıfı olunca vaz geçtik.Düğmeleri bile mekanik eski tarz fırınlardan. çevirince tık tık diye ses çıkarıyor.

saygılar..

arkadaşım fırının kalitesine birşey diyemem ama fırında A-B sınıfı diye ayrım bana biraz saçma geliyor. neden diyecek olursan, fırının çabuk ısınması ya da daha yüksek sıcaklıklara çıkabilmesi Watt'ı ile doğru orantılı değil mi?
    Watt yüksek olunca da elektrik sarfiyatı doğal olarak daha yüksek çıkar.

arçelik ile o B sınıfı dediğin ürünün eğer watt değeri aynı ise o zaman sorun var demektir. yani A-B ayrımında öncelikle kontrol edeceğiniz nokta bu olsun. fırın pişirme amacıyla kullanacaksınız, çabuk ısınması daha hızlı pişirmesi anlamına geleceği için, a sınıfı alıp biraz daha uzun sürede pişirecekse zaten elektrik tüketimi de aynı olacaktır..

Ama ilk başta dediğim gibi, kalitesi hakkında bir yorum yapmayacağım.

• siemens, bosch ve arçeliğin de üçlü ankastre kampanyaları var.
    arçeliğin ürünlerini inceledim. fırında parmak izi kalmıyor.
    fakat ocak daha bayideyken parmak izleriyle dolmuş durumda.
    çok kirlenen ve çok silinen bir yüzey olduğu için pek cazip gelmedi bana.
    temizlerken de iz bırakacak büyük ihtimal.
    siemens ve bosch un kapmanya ürünleri nasıldır bilen var mı?

http://www.siemens-home.com/Files/Siemens/Tr/tr/AdditionalFiles/Price/200907/200907_siemens_ankastre_resimli_fiyat_listesi.pdf

http://www.bosch-home.com/Files/Bosch/tr/tr/AdditionalFiles/Price/200906/20090620_kampanya_ankastre_liste.pdf

• Her markanın 3lü setinde indirim oluyor zaten. tek tek alacağınıza, set olarak aldığınızda fiyat düşüyor. yanlız şu günlerde bazı markalar kampnayalı set fiyatları üzerinden indirime gidiyorlar.Örneğin arçeliğin seti 1200 lerden 900 tl lere düştü.ve avantajlı duruma geldi.ayrıca Temikel , icf gibi bazı markalar var. bunlarında setleri oldukça uygun fiyata satılıyor. siemensin en düşük ve fonksiyonsuz modelleri(fırınında dijital gösterge bile yok) 1200 civarındayken, termikelde bu fiyata çok daha üstün fırın(lcd göstergeli dokunmatik tuşlu çok fonksiyonlu)ve cam parlak yüzeyli ocaklardan alabiliyorsunuz. Bahsettiğiniz siemens ve bosch ürünlerini inceledim ancak benim için cazip hale gelmesi için 200-250tl indirmeleri gerekir 3lü set fiyatlarını.

quote:

Orjinalden alıntı: boncukoyunum

siemens, bosch ve arçeliğin de üçlü ankastre kampanyaları var.
    arçeliğin ürünlerini inceledim. fırında parmak izi kalmıyor.
    fakat ocak daha bayideyken parmak izleriyle dolmuş durumda.
    çok kirlenen ve çok silinen bir yüzey olduğu için pek cazip gelmedi bana.
    temizlerken de iz bırakacak büyük ihtimal.
    siemens ve bosch un kapmanya ürünleri nasıldır bilen var mı?

http://www.siemens-home.com/Files/Siemens/Tr/tr/AdditionalFiles/Price/200907/200907_siemens_ankastre_resimli_fiyat_listesi.pdf

http://www.bosch-home.com/Files/Bosch/tr/tr/AdditionalFiles/Price/200906/20090620_kampanya_ankastre_liste.pdf

• Arkadaşlar, dün arçelik mağazasına gittik, inceledik ve beğendik diye biliriz 3lü setini. malzeme kalitesi olarak (görünen ksımlarda, fırın kapagı, düğmeleri vs. gibi) siemensten kötü değil.Fonksiyon olarak aynı. hatta arçelik 65 litre hacminde fırını, siemensinki 52 litre(ki ortalama 57 dir). siemensinki baya küçük geldi bana. arçeliğin setide 200tl daha ucuz. ocak ve davlumbazlar çok benziyor. aynı ürüne arçelik yada siemens yazılmış gibi. Ancak ürün bileşenlerinde kalite farkı olabilir, çok detaylı bilgim yok.

bir yanda arçelik daha büyük ve daha ucuz, diğer tarafta siemens, adı var ve buzdolabım ile bulaşık makinası siemens(yani siemensi alırsak takım tamamlanmış olur).

Ne dersiniz? Arçelik almaya değermi?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.