Şimdi Ara

set üstü ocak ve davlımbaz önerileri. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
29.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben koç grubuna karşıyım. ne kadar kaliteli de yapsa, evime o gruba ait bir marka almıyorum.

termikeli gördüm beğendim demiştiniz, inanın arçelik kadar kalitelidir onun ürünleride. hemde daha ucuz. eğer siemens bosch almayacaksanız, bence ikinci alternatif termikel olmalı.
  • Termikelin foto larını gördüm ama kendisini bi türlü göremedim. hiçbir mağaza yada alışveriş merkezinde yok.Koç taşta var demişti bi arkadaş(ki koçtaş koç grubu) orada da yok.
    Fiyat olarak da en düşük versiyon 3lü seti 989tl. Arçelikte ise 959tl ve daha büyük fırını. Arçelik son 1 günde atak yaptı aklımı çelmeye başladı. Ama belli olmaz tabi bu işler. Termikelde en baştan beri hoşuma gidiyor.

quote:

Orjinalden alıntı: torrentialrun

ben koç grubuna karşıyım. ne kadar kaliteli de yapsa, evime o gruba ait bir marka almıyorum.

termikeli gördüm beğendim demiştiniz, inanın arçelik kadar kalitelidir onun ürünleride. hemde daha ucuz. eğer siemens bosch almayacaksanız, bence ikinci alternatif termikel olmalı.

• Arkadaşlar , ne diyorsunuz?
    Daha pahalı ,daha küçük ama kalitesi tartışılmaz siemens mi? yoksa,
    Daha ucuz, hacmi geniş, kalitesi iyi gibi görünen arçelik mi?
  • acelen yoksa biraz daha araştır bence
  • Hocam, arçeliğin iyi olmadığını düşündüğün için mi araştır diyorsun?Eğer öyleyse neye dayandırıyorsun? Biraz açarsan sevinirim..
    2 ay kaldı düğünüme. çok acelem olmasa da yavaş yavaş sonuca gitmeye çalışıyorum

quote:

Orjinalden alıntı: muallim70

acelen yoksa biraz daha araştır bence
  • valla dostum arçelik bence kendi ürün üretmiyor başkasına ürettiriyor markasını vuruyor.bu mu büyük marka olmak yerli malı üretmek
    bana ters evet en ücra yerde servisi var yani artık o da mı olmasın gelelim seçimine tanıdığın hiç servis yok mu yada senin çevrende
    servis tanıdığı olan yakının bunlar biraz da güven işi ben aldığım markayı bu güvenle aldım araştırmanı biraz bu yöne doğru yönelt bence
    alacağın malı gör dokun sonra servisi araştır özellikleri karşılaştır ben aynı özellikli ürünleri tanınmış markadan almış olsam rahat 1000 lira
    ekstra para çıkardı cebimden neyse vaktin var acele etme para kolay kazanılmıyor pazarlığını da iyi yap kolay gelsin
  • slm.anladığım kadarı ile karar vermekte zorluk çekiyorsun.hiç düşünmeden termikelin ürünlerini al derim ben.ayrıca senin dediğin gibi bir fiyat yok.senin bulunduğun ilde satıcısı yoksa sana en yakın bayisini ararsan daha ucuza seti olduğunu görürsün.ben mersindeyim.buradaki bayisindeki set fiyatı 850 tl.hemde k.k ile 12 taksit yapıyorlar.bence mutlaka bir bayi ile görüş.%100 yerli malından şaşma.dünyanın en iyi markalarına fırın üreten bir markayı hiç düşünmeden al derim.
  • mrb. Termikelin fiyatlarını internet sitesinden aldım. kampanya ile ekonomik 980tl, standart 1210tl ve lüks 1300 küsür fiyatları var.www.temikel.com.tr sitesine girersen görebilirsin.tabi bunlar inox modeller. senin dediğin ,beyaz modeller olabilir, fiyatları biraz daha düşük, onlardan olmasın?
    zaten benim de aklımda hep şu fikir vardı. siemensin en alt ve analog olan setleri bile 1250 tl civarı. cebimden 1200 civarı para çıkacaksa yine termikele gidip üst dijital olan modeli alırım daha iyi..
    quote:

Orjinalden alıntı: ulukan1

slm.anladığım kadarı ile karar vermekte zorluk çekiyorsun.hiç düşünmeden termikelin ürünlerini al derim ben.ayrıca senin dediğin gibi bir fiyat yok.senin bulunduğun ilde satıcısı yoksa sana en yakın bayisini ararsan daha ucuza seti olduğunu görürsün.ben mersindeyim.buradaki bayisindeki set fiyatı 850 tl.hemde k.k ile 12 taksit yapıyorlar.bence mutlaka bir bayi ile görüş.%100 yerli malından şaşma.dünyanın en iyi markalarına fırın üreten bir markayı hiç düşünmeden al derim.

• Temikel izmirde yok arkadaşlar buna kanaat getirdim. Herhalde arçelik alacağız bu gidişle...
  • Başlığı hortlattım çünkü ankastre setler konusunda daha geniş bilgi içeren başka başlık bulamadım.
    Malum bu tarz ürünleri en az 10-15 yıl kullanıyoruz, almışken içimize sinen, ileride bizi üzmeyecek ürünler almak isterim.
    Bu arada yukarıdaki arkadaşın (tadesyobatro) ne aldığını da merak ettim. Kendisine PM attım.
    Ben de set alma aşamasındayım. Şu an Siemens'e sıcak bakıyorum.

Bilgili, tecrübeli arkadaşlar konuyla ilgili bazı noktaları açıklarlarsa iyi olur sanırım.

Set üstü ocaklarda;
    -Gaz kesme emniyeti kullanışlı bişey mi, olmazsa olmaz mı yani?
    -Izgaraların döküm ya da emaye olmasının farkları nelerdir?

Fırınlarda;
    -Dijital ekran kullanışlı bişey mi? Aradaki farka değer mi?
    -Kaç watt olması önemli mi? Ön ısıtma fonksiyonu gerekli mi?
    -Başka dikkat edilmesi gereken şeyler var mı?

Davlumbaz;
    -Yine çekiş gücü, motor performansı başka neler dikkat edilebilir?
    (Açıkçası benim için çok önemli değil, en alt model de olsa olur, maksat takım bozulmasın)

• cam seramik ocak önerileriniz varmı
  • Emaye dökülür ama döküm sağlamdır.
    Dijital ekran gerçekten kullanışlıdır.
    Ön ısıtma fonksiyonu gereksizdir.
    Marka önemlidir. Ben Bosch' dan yana tercihimi kullandım.

• ICF (ısı cihazları fabrikası) yerli üretim yapan bir firma. eski SİMTAŞ. hala bu marka ile soba üretiyor bildiğim kadarıyla. ben de yakında bir set alacağım . seçeneklerim arasında ICF de var. ürünleri birebir görüp ona göre karar vermeyi düşünüyorum. alternatiflerim silverline (kampnaya olursa), dominox ve ICF. 3 firma da yerli. silverline en iyileri çünkü avrupaya ihracatı var ve ürünler gerçekten kaliteli. ancak daha pahalı. ama diğer ikisi de kaliteli ürünler üretiyor.
  • albati;

Hocam siemens aldık, döndük dolaştık beyaz eşyalarımız siemens olduğundan takımı bozmaya içimiz el vermedi , yine siemenste aldık soluğu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tadesyobatro

albati;

Hocam siemens aldık, döndük dolaştık beyaz eşyalarımız siemens olduğundan takımı bozmaya içimiz el vermedi , yine siemenste aldık soluğu

Peki hangi seti ya da parçaları, hangi bayiden ne kadara aldınız, bunu da söylerseniz sevinirim (ben de izmirdeyim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: tadesyobatro

albati;

Peki hangi seti ya da parçaları, hangi bayiden ne kadara aldınız, bunu da söylerseniz sevinirim (ben de izmirdeyim)

Selamlar

Hocam Setlerde siemensin eski modelleri oluyor. davlumbazda da siemensi tavsiye etmem. Ben Ankastre ocak ve fırını siemensde aldım. 2050 TL ye sonra davlumbazıda alacaktım 1250 TL dediler almadım
    http://www.siemens-home.com/tr/ürünler/pişirme-grubu/davlumbazlar/LC47650.html?source=browse

Uzun bir araştırma içine girdim önce mekappaya baktım bir modelini alacaktım siemensle aynı sonra sinir oldum bazı şeylere sonra vazgeçtim. ararken aynı kasa aynı tip Termikeli buldum. HB den 359 TL ye aldım
    Siemens 1250 TL mekappa 570 Termikel 359 TL di HB den aldım piyasada daha pahalı (hepsinin tipi aynı gibi)

Temikel calisto 3106 . 3 kademeli havalandırma, dokunmatik ekran veee Uzaktan kumandası var (açma kapama ve ışık açma kapama) Dokunmatik ekran
    http://www.termikel.com.tr/trm_urun_detay.asp?id=67

Sonuç olarak: tipi siemmesden daha hoş fırın ve ocağa tam uydu (Siyah camlı ocak ve fırın) Ses olarak belki siemens kadar iyi değildir fakat 360 TL ye 3 kat fazla verip siemens almam üründen çok memmunum.
    Fırın Siemens HB 43S540 http://www.siemens-home.com/tr/ürünler/pişirme-grubu/fırınlar/HB434540E.html?source=browse
    Ocak Siemens Bunun ER olanı http://www.siemens-home.com/tr/ürünler/pişirme-grubu/ocaklar/EP616PB20E.html?source=browse

Ocak ve fırından da memmunum Fırını fiyatını artırmışlar Fırını 1570 ocak 1300 Gibi bir şeydi HB de 999 999 Du siemens bayisine gittim bir kaçına HB de bu fiyat bu fiyata verirseniz alırım diye 1000+1050 ye aldım
    Fırın 1570 iken 2100 e çıkarmışlar kaldıki ben 1000 TL ye aldım 7-8 Ay önce

Fırın ve Ocak siemens alabilirsiniz fakat davlumbazı siemens almayın

• biz şu an siemens in solo fırınını kullanıyoruz. 3-4 sene önce almştım. paslanmaz çelik, dijital saat göstergesi filan var. sadece saa ayarını dijital gösteriyor. yaklaşık 1 ay içinde mutfak yenilenecek ve ankastre set alacağım. açıkçası siemens tercih etmem çünkü aynı özelliklerde dha uygun fiyatlı ürünler var.

öncelikle benim tavsiyem hiçbir üründe paslanmaz tercih etmeyin. çok şık ancak sadece 1 kere yanlış temizlik yapsanız o ürün şık olmaktan çıkyor. paslanmaz çelik çok çabuk çiziliyor. bu yüzden cam ürünleri kullanmak temizlik açısından daha pratik. onlar da çiziliyor ama darbe alırsa çiziliyor. paslanmaz ise suyla silseniz bile çizilebiliyor.

davlaumbazda bile ön kısmın paslanmaz olmamasına dikkat ederseniz iyi olur. diğer kısımlar çok görünmüyor o yüzden önemli değil. ocak ise cam olmalı bence.

• Biz 3 aydır Bosch paslanmaz çelik davlumbaz+setüstü ocak+fırın kullanıyoruz. Henüz çizik oluşmadı.
    Zaten kullanım klavuzunda sert temizlik maddeleri kullanmayın diye uyarıyor.
    Bu ürün özellikle paslanmaz çelik temizliğinde bana göre en iyisi:
     set üstü ocak ve davlımbaz önerileri.
  • Bilen arkadaşlara bir Aspiratör sorumu buraya yazayım...

Siemens LI28231TR 185TL eder mi? Etmez mi?

Evleneceğim evdeki eski aspiratörlerden ve tipi epey kayık... Inox görünümlü aspiratör tavsiyesi istiyorum...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.