Şimdi Ara

Sharp Buzdolabı kullananlar-yorumlar-bilgiler (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
749
Cevap
6
Favori
179.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theunnamed

quote:

Orijinalden alıntı: cellman64

merhaba arkadaşlar sjpt59 modelinden aldım 1 ay oldu lakin daha 2. gününde eşimin dikkatini çeken bir durum oldu üst soğutma bölmesiyle alt bölme birbirine bağlı herhalde üstü kapatırken alt kapak,altı kapatırken de üst kapak açılıyor bu sadece bende mi var sizlerinkilerde de oluyor mu?

quote:

Orijinalden alıntı: dewre

quote:

Orijinalden alıntı: dewre

quote:

Orijinalden alıntı: moviemax

quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

Bendeki buzdolabı etiketinde de 510 kw yazıyor . Bu arada arkadaşlar sorunum için ayrı bir başlık açacağım ama burada da sizlere bir danışayım dedim .

Geçen hafta Sharp SJ-PT69R modell buzdolabı aldık .Bugün farkettikki kapılardaki vakumlar çok hafif ! . Küçük parmağınızla bile hafifçe büyük kapıyı açabiliyorsunuz ,hatta alt kapıyı hızlı kapatırsanız üst kapı aralanıp tekrar kapanıyor .Üst kapağı hızlı kapatırsanızda alt kapının üst kısmı aralanıyor .Benim eski buzdolabımda bile çok sıkı bir vakum vardı .Acaba sizlerde de böylemi yoksa buzdolabımda bir problemmi var?

Aynı sorun bende de var.Alt kapıyı hızlı kapatınca üst kapak açılıp kapanıyor.

Arkadaslar ayni sorun bende de var, farketmemistim.

Ayrica diger buzdolarinda kapi biraz acik kaldiktan kapattiginda acmak istedigin zaman acilmiyor ya, bu bozdolabinda o da olmuyor. Kolayca acilabiliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

Hepimizde böyle olduğuna göre belki de makine bu şekilde tasarlanmıştır diyeceğim . Tek korkum alt kapının tutma kolu kısmında kalan lastik kısım hemen bırakıyor kendini ve zamanla oradan problem çıkaracakmış gibi duruyor.
    Forumda bilgili arkadaşlar umarım yardımcı olurlar ...

Arkadaşlar. Teknik servisle görüştüm. Durumu izahat ettim. Alt kapağı kapattığım zaman üst kapağın, üst kapağı kapattığım zaman ise alt kapağın biraz açılması ve kapaklardan biri bir müddet açık kalıp kapandıktan sonra tekrardan açmaya çalıştığımızda kolayca açılabilmesi normalmiş. Derin Dondurucu özellikteki cihazlarda bu durum, yani kapağı tekrar açarken oluşan zorlanma, oluşurken bizlerin cihazı no frost olduğundan bu durum oluşmuyormuş.

hmmm. çok teşekkürler ama bence bahane uydurmuşlar gibi geldi. çünkü dün gece dolabın üst bölmesinin kapağı çok hafif açık kalmış ve yoğunlaşmaya sebep olup tavanında su damlaları oluşmuştu mutfaktaki sıcak hava içeri sızmış buna sebep olmuş. meğer içine konulan yiyecekler sıkışıklıktan kapısına dayanınca ondan açık kalmış. gelgelelim kayınvalidemgilde vestel buzdolabı var düğer özelliklerini bilmem ama kapılarını 10 kere aç kapa kas yaparsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: thr_Y

quote:

Orijinalden alıntı: T-una

quote:

Orijinalden alıntı: afacan!

Biz de dün İklimsa'dan 1800 liraya 3 taksit olarak SJ-PT69 RHS aldık
    Pazartesi veya salı günü gelecek, resimli olarak yorumlarımı yazacağım

Oooo afacan! da aramıza katılmış, senin incelemen farklı bir değerde kesinlikle bekliyoruz...

Edinen arkadaşların hepsi için bu ürün umarım uzun ömürlü olur, güle güle kullanın...

Not: Bence başlık ismini; artık ürünü Kullananlar için bir başlık olduğuna istinaden, tekrar değiştirebilirseniz daha iyi olur...

quote:

Orijinalden alıntı: Bfs

Sharp kullanıcısı olarak Afacan! 'nın bu ürün hakkındaki inceleme sonuçlarını merakla bekliyorum

Hayırlı olsun afacan!

Çok teşekkür ederim, ancak ufak bir stok sorunu yüzünden dolabımız Cumartesi günü gelecekmiş
    O yüzden inceleme haftaya kaldı

Sharp ın yazar kasasından başka bir şeyini kullanmadım ama yazarkasasıda babamın doğrusu 15 yıl olmuştur

• Buzdolabının Plasmacluster Iyon Sistemi ışığı sönen var mı?

Benimki 1 haftadır yanmıyor.Düğmeye basınca ikaz sesi veriyor ancak ışık yanmıyor.

Neden olabileceği konusunda bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfssfr

Buzdolabının Plasmacluster Iyon Sistemi ışığı sönen var mı?

Benimki 1 haftadır yanmıyor.Düğmeye basınca ikaz sesi veriyor ancak ışık yanmıyor.

küflenme veya benzeri bişey oldu mu dolaptaki yiyeceklerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellman64

quote:

Orijinalden alıntı: rfssfr

Buzdolabının Plasmacluster Iyon Sistemi ışığı sönen var mı?

küflenme veya benzeri bişey oldu mu dolaptaki yiyeceklerde?

Özellikle takip ediyorum hanıma da takip ettiriyorum.
    Hayır yok.Ne koku var ne de küflenmeden eser.
    Düğmeye basınca ses geliyor ama ışık yanmıyor.
    Çözemedim gitti servise de danışacağım.
  • Lambası yanmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinman

Lambası yanmış

Evet teknik servisten bir arkadaşla konuştum.O da aynı şeyi söyledi.Sıkıntı etmememi dile getirdi.İlla yaptırmak istersem 75 tl fatura cıkacağını söyledi.Lamba direkt anakarta mı ne bağlıymış.Soğutuyorsa kğf falan yapmaz kullanmaya devam edin dedi bakalım.

Edit Makinayı ilk aldığım zaman garanti uzatma işlemini maddi imkansızlıklar yüzünden yaptıramamıştım pişmanım ama o zaman da öyle gerekiyordu.Ne yapalım katlanacağız artık
    Düşününce bugünlere çok şükür o zaman zor şer alabildiğim dolabı şimdi kendi evime tekrar bozulması durumunda alabilirim.Çok şükür buna da.Sağlık her şeyin başı.Sosyal mesaj mod on

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfssfr -- 18 Mart 2013; 21:41:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cinman

Lambası yanmış

iyi çok masraf olmamış hadi geçmiş olsun :)
  • sharp yeni bir seriyi piyasaya sürmüş,Sharp SJ-F810V-SL.Bu konuda ayrıntılı bilgisi olan var mı?hangi ülke yapımı?gürültü miktarı ?ben netten hiç bir bilgi bulamadım bu konularda.
  • PT59R yi Ankara'da nerede görüp alabilirim. Netten siparişte 150 tlden başlayan kargo parası alıyorlar. İstanbuldan gelecekse de kargo dahil 1800ü geçmese iyi olur.
  • Taksitli fiyatı kargo dahil 1800 altına sadece gold da bulabildim. Ama Gold la ilgili forumda bayağı bir şikayet var diye biliyorum. Ne yapsam bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

PT59R yi Ankara'da nerede görüp alabilirim. Netten siparişte 150 tlden başlayan kargo parası alıyorlar. İstanbuldan gelecekse de kargo dahil 1800ü geçmese iyi olur.

İtfaiye meydanına baktınız mı? Ben 69R yi oradan almıştım.
  • quote:

quote:

PT59R yi Ankara'da nerede görüp alabilirim. Netten siparişte 150 tlden başlayan kargo parası alıyorlar. İstanbuldan gelecekse de kargo dahil 1800ü geçmese iyi olur.

İtfaiye meydanına baktınız mı? Ben 69R yi oradan almıştım.

Oraya pek güvenmiyorum açıkçası.
  • quote:

Neden güvenmiyorsunuz, ürünlerin sağlamlığı konusunda falan mı endişeleriniz var ?
  • quote:

quote:

Neden güvenmiyorsunuz, ürünlerin sağlamlığı konusunda falan mı endişeleriniz var ?

Hasarlı veya teşhir olması, garantide yaşanacak sıkıntılar vs. taksitlendirmede de büyük vade farkı istemeleri olası. çok da bilgim yok açıkçası orası hakkında. Ama bazı esnaflar fırsatını buldu mu affetmiyor. Geçen gün komuşuya 40" philips lcd yi 2900 e kakalamışlar.

http://www.gold.com.tr/U201546/Sharp-SJ-PT59R-WH-Premium-No-Frost-Buzdolabi-A-Enerji-Sinifi

Şu an en uygun Gold da buldum. kargo da 50tl. 12 taksit 1800 e geliyor.

• quote:

quote:

quote:

Hasarlı veya teşhir olması, garantide yaşanacak sıkıntılar vs. taksitlendirmede de büyük vade farkı istemeleri olası. çok da bilgim yok açıkçası orası hakkında. Ama bazı esnaflar fırsatını buldu mu affetmiyor. Geçen gün komuşuya 40" philips lcd yi 2900 e kakalamışlar.

http://www.gold.com.tr/U201546/Sharp-SJ-PT59R-WH-Premium-No-Frost-Buzdolabi-A-Enerji-Sinifi

Sakın ha GOLD dan bişey düşünmeyin derim ben.Dell 3521 dizüstü pc aldım kusurlu çıktı.Ne iade ne değişim nede sorununa çözüm üretiyorlar !. 1 haftadır kargo şirketinde heba oldu pc.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarnat1985

quote:

quote:

quote:

Sakın ha GOLD dan bişey düşünmeyin derim ben.Dell 3521 dizüstü pc aldım kusurlu çıktı.Ne iade ne değişim nede sorununa çözüm üretiyorlar !. 1 haftadır kargo şirketinde heba oldu pc.

Goldun sabıkalı olduğunu biliyorum ama her yerde olan bir ürün değil. Çoğu yerde kargoyla beraber 2 yi geçiyor. Bugün ankamall, antares civarını bir gezeceğim.

• Hızlıal dan aldım ürünü. Ama aldıktan sonra buranın da gold kuruluşu olduğunu öğrendim istanbul bilişim, hızlıal ve goldan başka adam gibi kargo ve taksit seçeneği ile karşılaşmayınca geriye bu kaldı. Zaten spot ürünü olan bir marka değil. Sağ salim eve kadar gelirse gerisi ile iklimsa ilgilenecek zaten. Sorun yaşamayız inşallah.
  • Biraz önce dolabın montajı yapıldı servis tarafından, Dolabı Aralık 2011 de almıştım kapalı kutu olarak durmaktaydı. Garanti süresini uzatmak istediğimizde uzatamayacaklarını, fatura tarihinden itibaren 3 ay içinde uzatılabileceğini söylediler :S Sonuç olarak 3 yıl garantili olarak kaldı, umarım bir sorun cıkmaz yıllarca kullanırız..

--------

Biraz önce sharpbuzdolabi.com sitesini inceledim, SSS kısmında 7. maddede diyor ki

7. Ek garanti alabilir miyim?

Evet. 4 yıla kadar ek garanti satın alabilirsiniz. Bunun için ürünün ilk kurulumunu takip eden 3 ay içerisinde Yetkili Servisimize başvurmanız yeterli olacaktır.

Buna dayanarak iklimsa musteri hizmetlerini aradım ve talep olusturdum. Yanlıs anlamamıssam montaj ne zaman yapıldıysa o zaman başlıyor bu 3 aylık süre. Ben 1 yıl önce almıs olabilirim ama kapalı kutu kaldı, servis kendisi açtı.

------

Biraz önce yetkili servisten aradılar, müdür yardımcısı vs. ile gorusmusmus de istanbuldaki, adam da demiş ki normalde yapılmaz fatura tarihi neyse ondan sonra 3 ay içinde yapılmalıymıs, ama musteri iyi niyetliyse !! yapılabilirmiş. ( Ben iyi niyetliyim demekki :) ) Bu yüzden benim ürünüm için ek garanti yapılacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theunnamed -- 9 Nisan 2013; 15:49:00 >

• Sharp'ın yeni çıkan cam kapılı modelleri hakkında bilgisi yada deneyimi olan var mı.?

Sharp SJ-GC700V-SL No Frost Buzdolabı (Gümüş)

Sharp SJ-GC680V-SL No Frost Buzdolabı (Gümüş)
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.