Şimdi Ara

Sharp Buzdolabı kullananlar-yorumlar-bilgiler (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
749
Cevap
6
Favori
179.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar istanbul bilişimden bu modeli alıcam ( http://www.istanbulbilisim.com.tr/sj-pt59r-hs-sharp-buzdolabi-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,28103.html#TabPanelStart ) ancak sunu merak ediyorum kullanan varsa acaba kapı açma yönünü değiştirebiliyomuyuz yani kapı tutacağını sap tarafa almak istiyorum ben de ondan.. artı bingölde teknik servis varmıdır bilgisi olan varmı acaba..
  • birde mesela 59r modelinde genişlik 70cm diyor iç genişlik mi bu yoksa dışdan dışa olan genişlikmi cvp veren olursa sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: y.e.c.

arkadaşlar istanbul bilişimden bu modeli alıcam ( http://www.istanbulbilisim.com.tr/sj-pt59r-hs-sharp-buzdolabi-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,28103.html#TabPanelStart ) ancak sunu merak ediyorum kullanan varsa acaba kapı açma yönünü değiştirebiliyomuyuz yani kapı tutacağını sap tarafa almak istiyorum ben de ondan.. artı bingölde teknik servis varmıdır bilgisi olan varmı acaba..

Beyaz eşyam daha iyi
    İstanbul bilişimden alma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cinman

quote:

arkadaşlar istanbul bilişimden bu modeli alıcam ( http://www.istanbulbilisim.com.tr/sj-pt59r-hs-sharp-buzdolabi-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,28103.html#TabPanelStart ) ancak sunu merak ediyorum kullanan varsa acaba kapı açma yönünü değiştirebiliyomuyuz yani kapı tutacağını sap tarafa almak istiyorum ben de ondan.. artı bingölde teknik servis varmıdır bilgisi olan varmı acaba..

Beyaz eşyam daha iyi
    İstanbul bilişimden alma

beyaz esyam.comda da 59r si var bu sitede yazan net ölçülerde genişlik 70cm diyor. acaba bu iç genişlikmidir yoksa dışdan dışa genişlikmdiir. kullanan biri söyleyebilirmi.. kafam karıstı sımdı 69rmi 59rmi olsıun dıye..

• quote:

quote:

quote:

Beyaz eşyam daha iyi
    İstanbul bilişimden alma

beyaz esyam.comda da 59r si var bu sitede yazan net ölçülerde genişlik 70cm diyor. acaba bu iç genişlikmidir yoksa dışdan dışa genişlikmdiir. kullanan biri söyleyebilirmi.. kafam karıstı sımdı 69rmi 59rmi olsıun dıye..

Dış. Biz de normalde 69 alacaktık. Genişlikten dolayı 59 almak zorunda kaldık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

quote:

quote:

Beyaz eşyam daha iyi
    İstanbul bilişimden alma

Dış. Biz de normalde 69 alacaktık. Genişlikten dolayı 59 almak zorunda kaldık.

mutfakda sorun yok 69r olur ancak nette baktıgıma göre 59r 1750 tl, 69r 2300tl gibi fiyatlarla satılıyo.. aradakı fark 10cm genişlik için cok bence.. ayrıca 69r için uygun ve taksitli satıs yapan güvenilir bi site varmı almak için almamız lazım artık..

• quote:

Orijinalden alıntı: theunnamed

quote:

Orijinalden alıntı: cellman64

merhaba arkadaşlar sjpt59 modelinden aldım 1 ay oldu lakin daha 2. gününde eşimin dikkatini çeken bir durum oldu üst soğutma bölmesiyle alt bölme birbirine bağlı herhalde üstü kapatırken alt kapak,altı kapatırken de üst kapak açılıyor bu sadece bende mi var sizlerinkilerde de oluyor mu?

quote:

Orijinalden alıntı: dewre

quote:

Orijinalden alıntı: dewre

quote:

Orijinalden alıntı: moviemax

quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

Bendeki buzdolabı etiketinde de 510 kw yazıyor . Bu arada arkadaşlar sorunum için ayrı bir başlık açacağım ama burada da sizlere bir danışayım dedim .

Geçen hafta Sharp SJ-PT69R modell buzdolabı aldık .Bugün farkettikki kapılardaki vakumlar çok hafif ! . Küçük parmağınızla bile hafifçe büyük kapıyı açabiliyorsunuz ,hatta alt kapıyı hızlı kapatırsanız üst kapı aralanıp tekrar kapanıyor .Üst kapağı hızlı kapatırsanızda alt kapının üst kısmı aralanıyor .Benim eski buzdolabımda bile çok sıkı bir vakum vardı .Acaba sizlerde de böylemi yoksa buzdolabımda bir problemmi var?

Aynı sorun bende de var.Alt kapıyı hızlı kapatınca üst kapak açılıp kapanıyor.

Arkadaslar ayni sorun bende de var, farketmemistim.

Ayrica diger buzdolarinda kapi biraz acik kaldiktan kapattiginda acmak istedigin zaman acilmiyor ya, bu bozdolabinda o da olmuyor. Kolayca acilabiliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

Hepimizde böyle olduğuna göre belki de makine bu şekilde tasarlanmıştır diyeceğim . Tek korkum alt kapının tutma kolu kısmında kalan lastik kısım hemen bırakıyor kendini ve zamanla oradan problem çıkaracakmış gibi duruyor.
    Forumda bilgili arkadaşlar umarım yardımcı olurlar ...

Arkadaşlar. Teknik servisle görüştüm. Durumu izahat ettim. Alt kapağı kapattığım zaman üst kapağın, üst kapağı kapattığım zaman ise alt kapağın biraz açılması ve kapaklardan biri bir müddet açık kalıp kapandıktan sonra tekrardan açmaya çalıştığımızda kolayca açılabilmesi normalmiş. Derin Dondurucu özellikteki cihazlarda bu durum, yani kapağı tekrar açarken oluşan zorlanma, oluşurken bizlerin cihazı no frost olduğundan bu durum oluşmuyormuş.

daha başoıma gelmedi oldukça iyi bence ama ion lambası (yediği yumruk nedeniyle) daha sönük yanıyor. Bilgisi olan varmı

• takip. ..

• Uzun bir araştırmadan sonra sessizliği nedeniyle Sharp Buzdolabı almaya karar verdim.

SJ T69R WH modelini aldım. Bu eski model, yeni seri değil, satıcı sadece kapılarının değiştiğini yeni model için ekstradan 500 tl vermeye gerek olmadığına ikna etti.

Sonra öğrendim ki yeni modellerde standart olan seride de plasmacluster var, iki tane koku filtresi var... Dolabın boyu uzamış vs. Aslında kandırıldım sayılır ama zaten iyon sistemini kullanmak istemediğim için a çok önemsemedim. Gerçi kapatma imkanı varmış plazmacluster olayını ama kullanmayacağım şeye para vermek istemedim.

Yalnız dolap geldi kurulumu yapıldı.

Dolap soğutma yaparken çok şiddetli ses çıkararak çalışıyor. Benim eski 46 desibel no frost ariston ki 700 tl'ye almıştım daha sessizdi sanki.

Ben sharp'ı tercih etmememin sebebi düşük seviyede çalışması idi. 40 desibel etiket değeri. Açık mutfakta kullanmaktayım. Soğutma için devreye girince dolap beni rahatsız edecek kadar ses çıkartıyor. Ben 45 db çalışan Siemens KD70NA40NE modelini daha uygun fiyata bulmuştum ama sadece sessiz olması için eski bir model olmasına rağmen Sharp SJ T69R WH tercih ettim.

Dolapta sıkıntı olabilir mi? Servis çağırmalı mıyım yoksa bu dolapları olayı bu mu? Normalde hiç çalışmıyor denecek kadar sessiz ama arada bir soğutma için çalışınca traktör gibi ses çıkartıyor.

Biraz abarttım ama hiç beklediğim gibi sessiz değil... Dolap yeni olduğundan mı arada bir böyle sesli çalışıyor. Bir de dolap gelir gelmez servis gelip kurulumu yaptı. En az 6 saat gazın oturması için beklemek gerekmez mi diye sorduğumda servis dik taşıdık beklemeye gerek yok dedi.

Bundan dolayı sesli çalışıyor olabilir mi?
    Servis gelirse bir çözüm bulabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnbvc -- 2 Haziran 2013; 13:55:06 >

• Bence servis çağırın, sorununuz normal değil. 3,5 sene oluyor benim dolabım çok şükür ne soğutmasında ne de sesinde problem var. Hala ilk günkü gibi.
  • Merhaba arkadaşlar

Bu forum sayesinde 2010da bu buzdolabından aldım, memnunum, ancak 5-6 aydır dondurucu kısmında buzlanma var ama çok değil yine de rahatsız edici bir şey, bir kere trmizledik yine tekrar etti, servis mi çağıralım yoksa sizce bir çözümü var mı

Bir de sikayetvar da servisi çok kötü yorumlar almış öyle mi gerçekten

• sjpt69r hs model buzdolabını ne yapsam nette sipariş verecek bi yer bulamadım yaa off.. evidda imiş sharpın türkiye distrübütörü onlarda bile yokmus.. anlıcanız artık satılmıyor..
  • quote:

sjpt69r hs model buzdolabını ne yapsam nette sipariş verecek bi yer bulamadım yaa off.. evidda imiş sharpın türkiye distrübütörü onlarda bile yokmus.. anlıcanız artık satılmıyor..

hocam o baya bir eski model. 2011de bile vardı bu model. illa sharp diyorsanız bilemem ama LG, samsung, AEG, electrolux, arçelik (fiyatı uygun olduğu takdirde) gibi markaların da gayet dayanıklı ve güzel dolapları mevcut.
  • plasma cluster ne işe yarıyor açık mı dursun kapalı mı? 2 aydır açık gerçi
  • Sjpt 59 r hs modelini 1730 liraya golddan alayım mı? Alıp da pişman olan yok değil mi?

• mnbvc M kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle hayırlı olsun, umarım sıkıntınızı en yakın zamanda çözerler.

İstanbuldayım. Nasipse yakın zamanda evlilik var; Evimizde 10 yıl önce almış olduğumuz Sharp buzdolabı var ve deyim yerinde ise "taş gibi". maaşallahı var hiç sorun yaşamadık sapasağlam ne akıttı ne bi arıza verdi yıllardır. Bende Sharp almayı düşünüyorum.

Başımı ağrıtmayacak hangi modeli var şuan hangi modelini tavsiye edersiniz acaba ?

Linkte bunu gördüm sizce iyi midir, enerji tüketimi nasıldır ?

http://www.gold.com.tr/sharp-sj-pt59r-hs-inox-no-frost-buzdolabi-a-enerji-sinifi_u

• quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

Merhaba arkadaşlar

Bu forum sayesinde 2010da bu buzdolabından aldım, memnunum, ancak 5-6 aydır dondurucu kısmında buzlanma var ama çok değil yine de rahatsız edici bir şey, bir kere trmizledik yine tekrar etti, servis mi çağıralım yoksa sizce bir çözümü var mı

Bir de sikayetvar da servisi çok kötü yorumlar almış öyle mi gerçekten

Garantisi varsa hemen çağır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnbvc

Uzun bir araştırmadan sonra sessizliği nedeniyle Sharp Buzdolabı almaya karar verdim.

SJ T69R WH modelini aldım. Bu eski model, yeni seri değil, satıcı sadece kapılarının değiştiğini yeni model için ekstradan 500 tl vermeye gerek olmadığına ikna etti.

Sonra öğrendim ki yeni modellerde standart olan seride de plasmacluster var, iki tane koku filtresi var... Dolabın boyu uzamış vs. Aslında kandırıldım sayılır ama zaten iyon sistemini kullanmak istemediğim için a çok önemsemedim. Gerçi kapatma imkanı varmış plazmacluster olayını ama kullanmayacağım şeye para vermek istemedim.

Yalnız dolap geldi kurulumu yapıldı.

Dolap soğutma yaparken çok şiddetli ses çıkararak çalışıyor. Benim eski 46 desibel no frost ariston ki 700 tl'ye almıştım daha sessizdi sanki.

Ben sharp'ı tercih etmememin sebebi düşük seviyede çalışması idi. 40 desibel etiket değeri. Açık mutfakta kullanmaktayım. Soğutma için devreye girince dolap beni rahatsız edecek kadar ses çıkartıyor. Ben 45 db çalışan Siemens KD70NA40NE modelini daha uygun fiyata bulmuştum ama sadece sessiz olması için eski bir model olmasına rağmen Sharp SJ T69R WH tercih ettim.

Dolapta sıkıntı olabilir mi? Servis çağırmalı mıyım yoksa bu dolapları olayı bu mu? Normalde hiç çalışmıyor denecek kadar sessiz ama arada bir soğutma için çalışınca traktör gibi ses çıkartıyor.

Biraz abarttım ama hiç beklediğim gibi sessiz değil... Dolap yeni olduğundan mı arada bir böyle sesli çalışıyor. Bir de dolap gelir gelmez servis gelip kurulumu yaptı. En az 6 saat gazın oturması için beklemek gerekmez mi diye sorduğumda servis dik taşıdık beklemeye gerek yok dedi.

Bundan dolayı sesli çalışıyor olabilir mi?
    Servis gelirse bir çözüm bulabilir mi?

şikayetinizi servise bildirin..ücretsiz olarak sorununuzu gidermezlerse ilçenizdeki tüketici hakem heyetine başvuru yapın..muhakkak problemi bi şekilde hallediceklerdir..

• Arkadaslar,

Genic hacimli (80 cm-90 cm araliginda)
    Minumum 550 lt ve uzeri,
    cift kapakli, Gardrop degil.
    Inox,celik veya gri renkte,
    ve en onemlisi kapak yönü sola acilabilen bir buzdolabi almak istiyorum,

Cok arastirdim, baktigim butun genis hacimli dolaplar saga aciliyor ve kapak yonu degismiyor, ancak 500 Lt alti olan modellerde kapak yonleri degisiyor.

En son baslikta bahsedilen Sharp SJ PT69R HS Inox Premium modeline bakayim dedim fakat pek piyasada bulunmuyor galiba, ki konuda 2009 da acilmis 5 sene gecmis, dolapta eskidi :)

Bana tavsiye edebileceginiz Sharp veya baska bir marka dolap mentesesi solda olan bir model var midir?
    tskler,
  • Hort

Candogan hocam ve Arkadaslar...
    Sharp premium serilerden ne haber...var mi kardesinize tavsiyeniz.alinasi bir urunmudur.konu baya sessiz kalmis.yardimlariniz ve deneyimlerinizi paylasmanizi bekliyorum.simdiden tesekkur ederim...
    @candogan62

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.