Şimdi Ara

Sharp LE810- Tosh sv685d

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İkisinin arasında kaldık yardımcı olursanız çok sevinirim. Forumda araştırdığım sv685d yi buldum ancak mediamarkt a toshiba nın servisinin çok kötü olduğunu onun yerine sharp ı tavsiye ettiler. 3400 bğtçeyle alabilceğimiz bir ürün tavsiye edebilir misiniz?

Şimdiden teşekürler

Ayrıca tosh full led midir acaba?

• Tosh Full Led Paneldir + Local Dimming Mevcuttur...

Media Markt Tosh Satmadığı İçin Tosh' u Yerin Dibine Sokmaktadır...

LE810 Hakkında Bilgim Yok Ama Edge-Led' dir Büyük İhtimalle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @forever -- 10 Kasım 2010; 23:56:54 >
  • sen mediamarktı dinle adamlar bu işin tam uzmanları
  • le810 da full led imiş bu arada, mediamarkt ta danıştığım kişi baya bi yakınımız ve teknik işler sorumlusu o yüzden dediğini ciddiye aldm sizden de fikir almak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wada -- 11 Kasım 2010; 2:09:01 >
  • yardımıc olabilecek kimse yok mu?
    Hangisini alalım ?
  • öncelikle uzman olmadığımı sadece tv almaya niyetli ama aradığını bulamayan biri olduğumu belirteyim.Aradığım panel full led ld ve rgb bir paneldi.Her iki tv de bu özelliklere sahip.Hatta sharp rgb nin biraz daha geliştirilmişi rgby'ye sahip.Buna rağmen 2 panelde görüntü kalitesi açısından beni tatmin etmedi.Bunu sv685 başlığına yazınca tu kaka ilan edildim.Sv kullanan arkadaşlar panellerin mağazalarda doğru set edilmediğini doğru ayarla çok kaliteli görüntü verdiğini söylediler.Ama bir kere görüntülerden tatmin olmadığım için çokta inandırıcı bulmadım.Şunu söyleyeyim benim aradığım panel sony x4500 gibi bir panel o da maalesef artık bulunmuyor.Sv de sharp ta maalesef beni tatmin etmedi.Bir de sen gözlerinle gör derim.illa 2 sinden biri dersen sv fiyat avantajı ile daha makuldür bence.Bimekste sv685 2999 lira.
    ben biraz daha bekleyip nispeten daha ucuz bir model alacağım.Samsung c650 veya toshun fiyat performans panellerinden biri olabilir.Çünkü açıkçası sv685 2999 lira hiç bir ekstra özelliği(entegre receiver,entegre bluray,divx,mkv,internet tv) yok.Bunların hepsi de ilave olarak alındığında ciddi bir para tutuyor.Değmez diye düşünüyorum.
    Sana kalmış.Ustalar yardımcı olacaktır sanırım.
    Fanboylardan uzak dur.

• sn.alker sen hala orada kalmışsın ve sürekli sv ye laf ediyorsun ama sv başlığında bana bir kişi bile gösteremiyorsun sv yi kullanıpta
    memnun olmayan,dolayısıyla sen önce bu soruya cevap vermelisin,milletin gözü göz değilde,senikimi en doğruyu göre göz acaba

evet aynen doğrudur,fabrika ayarları kötü değil ciddi olarak kötü geliyor ve satıcı denen tiplerde bunu bilmiyor,nedne sv başlığında
    üstadın ayarlarını girdikten sonra bir kişi bile şikayet etmiyor o zaman lütfen sen buna cevap verirmisin?

sen kasıtlı olarka orada bir şeyler yazdığn için teğki gördün arkadaşım hala inat edip sv ye laf edip işi getirip sharp810 a getirmişsin
    bu forumda sadece bir tek sv başlığında bir kişi bile yoktur şikayet eden,diğer tüm markalarda ise görürsün bir sürü şikayet edeni

sen hangi görüntüyü gördünde tatmin olmadın? sen mağazadaki görüntüden konuşlup sürekli kötüleme yağpıp sonra birilerilerin fanboyluk
    yakıştırması yapğıyorsun

sn.alker sizden ricam albanez üstada ulaşsana bir zahmet birde ona yaz bu yazdıklarını,sana teknik olarak bütün bilgileri versin
    görmedende seni tatmin etsin hiçç bakmana gerek yok,bahsettiğin c650 ile filan mukayese etme bile
    ayrıca sv başlığına baktığın zaman hiç bir başlıkta olmayan tüm bilgiler var,vatandaş alıyor panelini giriyor üstadın ayarlarını olay bitiyor,
    son günlerde bir çok kişi aldı ve herkes çok memnun,sen hala kafandan bir şeyler yazıp sv yi birileri ile mulkayese deiyorsun,arkadaşım
    bunun iki rakibi var ikiside sv gibi bitmiş üretimler sharp xs1 ve sony x4500 başka rakibi yok sv nin

ayrıca yalnış bilgilere sahipsin şöyleki sharp panellerin bazıları FULLLED ama FULL-RGB LED ise sadece XS1 lerdir,800 ve diğer tüm serilerin
    çoğu FULLLED tir ama RGB-LED değildir,ayrıca XS1 hariç hiç birisinde Localdimming te yoktur
    senin bahsettiğin RGB ve RGBY ise panelin özelliğidir,arka aydınlatmanın özelliği değildir,hem yalnış bilgilere sahipsin hemde
    millete laf edip fanboy diyorsun
    arkadaşım sen üstadı ara o sana en doğpru ve neyi alacağını anında söyler,boşver yalnış bilgileri veya onun bunun ne yazdığını

sn.wada arkadaşım,başlıkları tararsan Sharp a ait bir genel başlık var oradan albani üstadın tüğm mesajlarını bulkursan olayı çözersin
    bilmeyenler ahkam kesiyor,birde bildiğim kadarıyla Türkiyede Sharp ın bir numaralı Ustası can beydiryazdıklarını zaten okursan Sharp için
    sende anlarsın,adam zaten bazı markaların ustası değil profösürü,beni batırdı bir sürü panel aldırarak yahu
    neyse bugün ben Pioneer 5090 ı sattımda hanımın dırdırından kurtuldum,imzama bakarsan olayı çözersin sende

• sevgili wada gördüğün gibi sv yi beğenmemek suç.o yüzden ne yap et bu paneli al bak millet pio satıp sv alıyor.te Allahım ya ne günlere kaldık.

Bir paneli beğenmek ya da beğenmemek için referansın gözündür üstadlar veya fanboylar değil.
    Üstadlar birşeyleri tavsiye ederler sen de beğenirsen ve bütçene uyarsa alırsın.Takip ettiğim kadarı ile Can bey de lcd dünyası için son derece önemli bir referanstır.Özellikle sorunu olan bir çok insana müthiş yardımlarda bulunmuştur.Gerçek anlamda yardımsever bir insandır.Fakat Can beyin yapmadığını yaparak başlık başlık gezerek illa da sv diye tutturan fanboyları anlamış değilim.Kaldı ki Can bey bile sv de bu kadar ısrarlı değil.Bir çok yazısında sv nin bir zf olmadığını ama iyi bir panel olduğunu söylüyor başka panelleri de tavsiye ettiği oluyor.

Yamancı arkadaşım bundan sonra senden izin alırım fikirlerimi öyle yazarım.Başka beğenmemizi emrettiğiniz panel varsa söyleyin çekinmeyin.

Burası nasıl bir yer oldu böyle.Bir tarafta feyk hesap alan satıcılar öbür tarafta fanboylar.

Eskiden bu forumda kişiye yönelik yazılar olamazdı.Birbirine sataşmadan bir kaç farklı fikri alt alta okuyabilirdin.

Bizi de cevap vermek zorunda bırakıyorsunuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.