Şimdi Ara

Sharp yeni seri LCD TV ler-tepki süresi 4ms! 10000:1 dinamik kontrast

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sharp'ın yeni seri LCD tvleri Türkiye'ye gelmiş.İstanbul Bilişim websitesine eklemiş(yani büyük ihtimal gelmemiş ama ist. bilişim getiriyor herhalde)...En yüksek tepki süresi 6ms,en düşük 4ms! Bu harika!Geçenlerde forumda plazma tv lerin tepki süresinin gerçekte 3ms olduğu tartışılmıştı:eğer böyleyse Bu LCD ler plazmaların pabucunu dama atacak gibi.Kontrast oranları da en az 10000:1(dinamik)www.sharp.co.uk adresinden modellerin özelliklerine bakabilirsiniz.Veyawww.istanbulbilisim.com.tr ye.

Ülkemizde Sharp ın yetkili distribütörü Teknosa olduğuna göre ,bu tvleri test etmek-görmek hayal! Yurtdışı forumlarda dişe dokunur bilgiye rastlayamadım.

Yorumlarınız...

32RD2E çok iyi gibi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h3ps3d -- 16 Mayıs 2007; 2:45:53 >

• gayet güzelde fiyat biraz pahalı geldi bana çünkü üzerine az bişey ekleyip full hd modelini alabiliyorsun...
  • Bu tepki süresini veren Philips'ler de pahalı. Aynı zamanda 32"de 3ms tepki süresi, 42"de 6ms'ye çıkıyor. Benzer durum Philips'te var. Ancak 42" için İstanbul Bilişim'de bile 5.400 YTL olan fiyat çok yüksek. Buna değer mi? Tartışılır. Değerlendirmelere bakmakta yarar var.
  • İstanbul Bilişim bildiğim kadarıyla Sharp ları teknosa ile beraber aktif larak satan iki firmadan biri. en son ellerinde direkt olarak 42xd1e, 46xd1e ve 52xd1e olduğunu gördüm. showroomlarında vardı. 52 si ben oradayken stokta bitti. 42 ve 46 sanırım hala vardır. Ama sharp showroomda direkt farkediyordu. Fiyat beni aşıyor ancak tavsiye ederim.
  • Fiyatı çok yüksek ama ürün iyi gibi görünüyor
  • Aslında biraz fazla bu fiyatlar(İstanbul bilişim e göre) ama benim ilgimi çeken X1DE serisi değil RD serisi.Bu serinin 32RD2E veya 37RD2E modelleri çok iyi gibi.Kontrast oranları ve tepki süreleri adeta göz kırpıyor al beni diye.dataminer RD serisini inceleme-görme imkanın oldu mu,sordun mu bu modelleri?
  • RD2E Sharp'ın yeni modelleri. Dediğiniz doğru. Bu modelleri kastederek 42" 5.400 YTL demiştim. Bu rakam, İstanbul Bilişim gibi uygun fiyata satan bir Firma için gerçekten iddialı. Teknosa 6.000 YTL'nin altında veremez sanıyorum. Bence Philips 9 serilerinin testlerinde, ilk olumsuz görüş olarak "çok pahalı" damgasını yiyen modelleri ile yarışıyor. Testleri ve kullanıcı görüşlerini beklemekte yarar var. Bu fiyata alınabilir bir LCD mi?
    Sharp ne kadar kendini kanıtlamış bir marka olsa da Avrupa testlerinde beklediğim geri dönüşü alamıyor. Ancak kullanıcıları kendilerini ayrıcalıklı olarak niteliyorlar. Mutlaka bazı tespitleri vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 17 Mayıs 2007; 2:39:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: h3ps3d

Aslında biraz fazla bu fiyatlar(İstanbul bilişim e göre) ama benim ilgimi çeken X1DE serisi değil RD serisi.Bu serinin 32RD2E veya 37RD2E modelleri çok iyi gibi.Kontrast oranları ve tepki süreleri adeta göz kırpıyor al beni diye.dataminer RD serisini inceleme-görme imkanın oldu mu,sordun mu bu modelleri?

Maalesef bu serileri hiç bir yerde görmedim.
  • Yeni çıkacak HD1E serisinin, nette gördüğüm kadarı ile bazı özellikleri,

- 15000:1 Dinamik kontrast, 4ms tepki süresi (46 ve 52" XD1E lerde action mode daki 4ms süresi, bu seride standart olmuş)
    - 160GB HDD PVR
    - DVB-T, DVB-C, DVB-S, Analog tuner (DVB-C ve DVB-S HD receiver)
    - 100 hz görüntü işleme
    - 2*HDMI, 1*Component, 1*VGA (HDMI versiyonu, Component ve VGA da 1080p desteği var mı bulamadım)

Okudugum fiyatları ise biraz uçuk (en azından bana öyle geldi), Almanya icin 46" modeli 4199€, 52" modeli 5199€ dan satılması bekleniyormuş. Bu seride sadece 46" ve 52" model olacakmış. 32" ve 37" 1080p TV ler de, "Gamer LCD" olarak lanse edilmiş, muhtemel seri kodu da GPU1.
  • Özellikler çok iyi ve muaddili olan philipsten daha ekonomik gözükmekte yinede 1 yıl dolmadan fiyatlarının en az %25 düşeceğini bilmek insana adeta alma dedirtiyor
  • Arkadaşlar bu Tvler de "Advanced Super View & Black TFT" paneli kullanılıyormuş.Bunlar parlak LCD panelleri mi(SAMSUNG M87 LCD lerdeki gibi)
    TFT=parlak ekran?
  • Bu tvlerde 120 hz ekran yenileme sıklığı var.Bunun görüntüye etkisi ne derecede olur acaba??
  • 120 HZ yavaş yavaş tüm lcdlerde yaygınlaşacak diye okumuştum.ama 120 hz gerçekten görüntü kalitesini oldukça düzeltiyo diye okumuştum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: waterfall_man

120 HZ yavaş yavaş tüm lcdlerde yaygınlaşacak diye okumuştum.ama 120 hz gerçekten görüntü kalitesini oldukça düzeltiyo diye okumuştum.

Daha çok SD kanallarda spor yayınlarında katkı sağladığı söyleniyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.