Şimdi Ara

Siemens KG86NAI42N mi? LG GR-B802HLPM mi? Vestel NFKY640 EX A++ mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süredir buzdolabı almaya çalışıyorum.
    Aslında gönlümde yatan model Siemens KG86NAI42N olmasına rağmen bu dolabın bulunamayışı, markanın bir türlü dolabı yeterli miktarda piyasaya süremeyişi yüzünden alternatif arayışlarına girdim.
    Siemens'in modeli : KG86NAI42N
    * Dondurucu altta
    * 86 cm
    * 672 lt iç hacim
    * 252 kVA / yıl tüketim
    * 38 dB gürültü
    Fiyatı 4200 - 5200 arası değişiyor
    Bosch'u aynı model dolap olmasına rağmen aynı temin sorunu onda da olduğu için geçiyorum.

LG'de şöyle bir model var : GR-B802HLPMhttp://www.lg.com/tr/buzdolabi/lg-GR-B802HLPM
    *84 cm genişliğinde,
    *363 kVA/yıl enerji tüketimi var
    * Dondurucu üstte
    * Su sebili var hem iyi hem kötü
    * 40 dB gürültü
    Fiyatı: 3500 - 4000 arası değişiyor

Vestel'de de şöyle bir model var: NFKY640 EX A++https://www.vestel.com.tr/vestel-nfk640-ex-a++-buzdolabi
    * 84 cm
    * 371 kVA/yıl
    * Dondurucu altta
    * Vestel hiç kullanmadım fikrim yok ama pek güven vermiyor
    Fiyatı : 3300 civarı

Yorumlarınızı almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxipower -- 6 Temmuz 2017; 9:55:19 >

• Konu günceldir.
  • LG

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 802 kore malı 10 numara dolap bence su sebili istemezseniz 762 modelini alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

802 kore malı 10 numara dolap bence su sebili istemezseniz 762 modelini alın

Bunun su sebilsizi de mi var?
    Hmm bunu bilmiyordum, keşke siemens artık şu dolabını dağıtsa.
  • Maxipower M kullanıcısına yanıt
    O çok almak istediğiniz siemens dolabın aynısını bosch da üretiyor. Zaten siemens ve bosch aynı şey. Dolap satmıyor adamlar yani, marka satıyor :)

Kodları bile aynı, dolabın kodunun önüne siemens yerine bosch yazarsan aynısı çıkacaktır.

Hem de daha ucuza.

Ben de o dolabı aldım, hatta sonu 42n değil 30n olanı aldım bosch'tan. 4 bin liraya verdi bayi sağ olsun.

42n den tek farkı dondurucu kısmında buz bölmesi yok, zaten ihtiyacım da yok şu anki dolabımızdan yıllardır 1 kere buz almamışımdır.

Bir de a +++ değil a++.

Hesap ettim, senede 30-40 lira gibi bir kazancı var a+++ olmasının. Senede 40 lira kar için 42n modeline 300-400 lira daha fazla vermem gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

O çok almak istediğiniz siemens dolabın aynısını bosch da üretiyor. Zaten siemens ve bosch aynı şey. Dolap satmıyor adamlar yani, marka satıyor :)

Kodları bile aynı, dolabın kodunun önüne siemens yerine bosch yazarsan aynısı çıkacaktır.

Hem de daha ucuza.

Ben de o dolabı aldım, hatta sonu 42n değil 30n olanı aldım bosch'tan. 4 bin liraya verdi bayi sağ olsun.

42n den tek farkı dondurucu kısmında buz bölmesi yok, zaten ihtiyacım da yok şu anki dolabımızdan yıllardır 1 kere buz almamışımdır.

Bir de a +++ değil a++.

Hesap ettim, senede 30-40 lira gibi bir kazancı var a+++ olmasının. Senede 40 lira kar için 42n modeline 300-400 lira daha fazla vermem gerek yok.

enerji sarfiyatını katalog değerleri üzerinden hesapladıysan , dolabıda o derecede kullanman gerekir. Katalog değerleride ortalama 25c üzerinden hesaplanır. Eğerki 20 li derecelere düşürecek olursan yıllık tüketim farkı enaz 100 TL civarında olacaktır.

• Nerminator N kullanıcısına yanıt
    Güzel model almışsınız hayırlısı olsun.

4.200 lere 42N modeli var aslında ;) ama boyut ve malzeme kalitesi birebir aynı

İyi günlerde kullanın iyi seçim 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Hocam büyük ihtimal bize de 4.200 lere 42 yi verecekti ama ben istemedim.

Dondurucu kısmındaki o buz üreticisi çok yer kaplıyor, cidden gereksiz bir şey alkol kullanmayanlar için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Güzel model almışsınız hayırlısı olsun.

4.200 lere 42N modeli var aslında ;) ama boyut ve malzeme kalitesi birebir aynı

İyi günlerde kullanın iyi seçim 👍

Merhaba,
    Ben de Ankara'da Bosch KGN86AW30N almanın arefesindeyim.

Bu modellerin üretim yeri neresi acaba? Nette bu modelle ilgili çok fazla yorum yok.
    Sn. Nerminator, kullandığınız süre zarfında memnun kaldınız mı üründen? Keşke şu olsaydı ya da olmasaydı dediğiniz bir yön oldu mu?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  • icoud kullanıcısına yanıt
    Hocam evde tadilat olduğu için dolabı daha eve getirtmedik. Tadilat bitince getirecekler...
  • icoud kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Tüm Siemens ve Bosch marka buzdolaplar Türkiyede üretilmektedir. Pmle iletişim bilgilerinizi atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

• bizde aynı modelin bosch olanını alacaktık. beyazı 3900 inox u da 4250 ye bulduk. siemens inox olanı 4400. o arada vestel i gördüm 3100 ama şu anda hb da 2975 daha ucuza da bulunasbilir. kararsız kaldım açıkçası. vestel bi kaç santim küçük alıp kullana arkadaşlar var mı bunlardan
  • Merhabalar. 3,5 yıl önce LG GR-B802GSPW almıştım. Şu ana kadar memnunduk. Fakat 1 aydır sebzeleri koyduğumuz kısımda ısı düzensizlikleri var. Sıcaklık veri kayıt cihazı koydum, 5 dk da bir kayıt ile 3 gün izledim. Sıcaklık -3,5 ile +7 arasında değişmekte. Dondurucu kısmından bahsetmiyorum, sebzeleri koyduğumuz kısımdan bahsediyorum. Çocuğumun ilaçları dondu ve bozuldu. Sebzeler donmakta.
    Servis önce geldi, bir arıza yok dedi 50 TL aldı gitti. Önüne bu kayıt cihazının verilerini koyunca anakarttandır demeye başladı. Fakat ben bu cevaptan tatmin olmadım. Ne yapacağımı şaşırdım.
    Belki LG GR-B802GSPW çok iyi bir dolap olabilir fakat ben böyle olumsuz bir durum ile karşı karşıya kaldım ve servis tatmin edici gelmedi. Hatta bu konuda bir topic açtım. LG GR-B802GSPW ısı düzensizlikleri linkinden bakabilirsiniz detaylara.
    Kısacası şahsi fikrim, servis hizmeti iyi olan ve garantisi en uzun olanı seçmeniz yönündedir.
    Saygılarımla.

• KG86NAI42N

İzmir ve İstanbul stoklarımızda mevcut, ilgilenen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.