Şimdi Ara

Sıfır 1050 mi ikinci el 970 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yeni laptop alacağım da, monster laptoplara bakıyorum genel olarak fiyat performans açısından iyi oldukları için. 3200 liraya sıfır gtx 1050 ekran kartlı i5-7300 işlemcili model var ve ikinci el olarak da gtx 960 ekran kartlı i7-4710 işlemcili model var. 970 ekran kartlı olanın garantisi yok 2 yıllık cihaz bu biraz gözümü korkutuyor açıkçası. 1050 ekran kartlı sıfır model 3200 lira 970 ekran kartlı ikinci el model 3000 lira. Sizce sıfır almak için %20-%25 daha zayıf bir ekran kartı alınır mı ya da garantiden vazgeçip güçlü ekran kartına mı geçmeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıfır almak her zaman daha mantıklı ayrıca garantisi olmayan laptop bildiğin saatli bomba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwolf0 -- 19 Kasım 2017; 15:53:5 >
  • redwolf0 kullanıcısına yanıt
    Peki garantisi olan 970 alınır mı? Bi tarafta 970 li asus diğer tarafta 1050 li monster fiyatları aynı ama asus ikinci el olmasına rağmen daha kaliteli bir marka olduğu için ağır basıyor bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Trietz

Peki garantisi olan 970 alınır mı? Bi tarafta 970 li asus diğer tarafta 1050 li monster fiyatları aynı ama asus ikinci el olmasına rağmen daha kaliteli bir marka olduğu için ağır basıyor bence

Monster güvenmeseen sıfır dell al aynı fiyat şuan hepsiburada

Dell hangi model?

• quote:

Orijinalden alıntı: Trietz

Dell hangi model?

İ5 ve 1050 model hepsi burada 3299 şuan

Tn panel ama hocam o model

• sıfır al kardeş işini garantıyı al
  • Gtx970m çok daha performanslıdır. Ama leptopta bi sorun yoksa gerekli bakımları yaparsan pek sorun yaratcağını düşünmüyorum. İstersen bütçeyi artırıp grx 1050ti leptoplara bak. Kafam rahat olsun çokda para harcamak istemiyorsan gtx 1050 leptop alabilirsin. İşlemci i7 bakmaya çalış bence leptopdaki işlemci fark yaratır.

• 2 yıl kullanılmış bilgisayara o para verilmez bence. illa kullanılmış istiyosanız outlet, teşhir rün vs adı altında bir sürü ucuz ürün var hem de garantili. bence sıfır alın temiz olsun. 2 yıl kullanılmış oyun yüklenmiş silinmiş laptop ilk günkü gibi olmaz kesinlikle.
  • 970m, 1050'den 1 tık daha performanslıdır. uYGUN FİYATLA TEMİZ BİR CİHAZ BULABİLİRSEN BENCE DAHA MANTIKLIDIR .
  • ikinci el laptop alınmaz hele 3000 liralara asla alinmaz.

1500 lira bile desen ben almam mesela onu.

Kullanilan laptoplarin en büyük sorunu islemci etrafindaki asinan thermal paste ve kirlenen fanlar. Laptop kendini ilk gunku gibi sogutamadigi, ve isiya ilk gunku gibi dayanikli olmadigi icin daha sesli calisir, ve performansi duser. Azalan batarya ömrü sebebiyle, kablosuz kullanamaz hale gelirsiniz.

Monster bilgisayarlarda isinma problemi yasarsin, ne de olsa toplama bilgisayar. Her bileseni test edip, en ideal kasa icin muhendisleri kafa patlatmiyor.

Yerinde olsam asagidaki urunlerden birini alirim :

https://www.ebrarbilgisayar.com/asus-fx553vd-fy505-i5-7300hq-8gb-256gb-ssd-2gb-gtx1050-156-freedos-pmu358421

Bütceyi biraz daha zorlarsan eğer
    https://www.ebrarbilgisayar.com/asus-rog-gl502ve-dm032-i5-7300hq-8gb-256gb-ssd-4gb-gtx1050ti-freedos-pmu358507

SSD olmasi cok onemli, hizli boot / uygulamalarin hizli acilmasi da kritik.

• Falangea F kullanıcısına yanıt
    pek anladığımdan soruyorum

bu ssd eyvallah çok hızlı ama 256gb neye yeter ki

bende bu kadar donanımlı olmasada bir laptop bakıyorum

2.sinifa giden yigenime kodlama öğrenmek için okuldan istemişler arada oyunda oynar

tavsiye edebileceğiniz bir model var mı, bu laptop lara bakıyorum da fazla donanımlı pahalı gibi geldi bana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gael

pek anladığımdan soruyorum

bu ssd eyvallah çok hızlı ama 256gb neye yeter ki

bende bu kadar donanımlı olmasada bir laptop bakıyorum

2.sinifa giden yigenime kodlama öğrenmek için okuldan istemişler arada oyunda oynar

tavsiye edebileceğiniz bir model var mı, bu laptop lara bakıyorum da fazla donanımlı pahalı gibi geldi bana

Hocam, konuyu açan arkadaşın seçmiş olduğu modeller oyunculara ve grafikerlere yönelik. Bütçesi de 3000 bin ve üzeri olduğu için bu modelleri önerdim.

Kodlama arayüz programları tümleşik ekran kartlarıyla bile çalışır, onlar için önemli olan compile esnasındaki işlemci hızı. Kaldı ki yeğeniniz yeni öğrenmeye başlayacağı için herhangi bir laptop işini görecektir.

Bütçenizi bilmiyorum ama

http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-520-15ikb-intel-core-i5-7200u-8gb-1tb-gt940mx-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-80yl00dptx-p-HBV000007N0Y2
    Bence bu ürünü alabilirsiniz, hem kodlamayı öğrenebilir hem de oyun oynayabilir. Fiyat araştırması yapmadım ama güzel indirim var şu an (indirimli fiyatı 2788 TL)

2. alternatif (Daha düşük ekran kartı ve ekran kalitesi)
    http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-320-15ikb-intel-core-i5-7200u-8gb-1tb-gt920mx-freedos-15-6-tasimabilir-bilgisayar-80xl00lrtx-p-HBV000008514M?magaza=Itech%20teknoloji

3.alternatif

https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-3567-b20f41c-i5-7200u-4gb-1tb-2gb-r5-m430-dos-P218739415

Bu modelin ekran kartı ve rami düşük (ama rami daha hızlı frekansı yüksek oldugu icin), diğer özellikleri hemen hemen aynı.

Üç ürünün de işletim sistemi boş, windowsu kendiniz yüklemeniz veya yükletmeniz gerekli.

• arkadaşlar teşekkür ederim

@falangea tavsiye ettiklerin fiyatı daha makul ve mantıklı gibi,(özellike 1.model fiyat performans uygun gibi geldi ) yukarıda paylaştığın laptop modellerine bugün akşam zamanım olursa media markt veya vatan dan bakmaya gideceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gael -- 1 Aralık 2017; 9:34:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • içine su mu kaçtı, devresi mi yandı hiçbirşey anlamazsın. günlük geçici şeylerle çalışır halde sana verirler 1 hafta sonra elinde patlar kardeşim. yakından tanımadığın kimseden 2.el elektronik büyük maliyetli eşya alma
  • garantiye götür varsa
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.