Şimdi Ara

sıfır cihaz bozuk çıkarmı??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün Karaköydeki bir mağazadan aldıgım Sony nin S600 modeli olan dijital fotoğraf makinesi, kendi kendine kapanıyor.Hatta bu açıldıktan bir kac sn sonra oluyor. dolayısıyla fotograf makinesini kullanamıyorum.Pilini gerçi bitmemişti ama yine de değiştirip denedim.ancak yine sonuç alamadım.sıfır makina bozuk cıkarmı arkadaslar?Bozuksada iade etme hakkım varmı?Hiç boyle bişeyle bişeyle karsılasmadıgım için ne yapıcagımı şaşırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katsumoto -- 7 Mayıs 2006; 10:25:11 >

• sandisk veya sony 'nin memorystick pro veya pro duo' ları uyumlu.
  • tesekkurler.içeriği değiştirmiştim cevabın biraz ortada kaldı ama yinede sagol.:)
    quote:

Orjinalden alıntı: comen

sandisk veya sony 'nin memorystick pro veya pro duo' ları uyumlu.
  • evet ben tam mesaj attım baktım konu değişik. acaba yanlış yere mi attım dedim. tam özür diliyodum, neyse ki attığın mesajı gördüm. neyse önemli değil. yardımcı olabildiysek iyi.
  • ok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katsumoto -- 7 Mayıs 2006; 11:26:15 >
  • KULLANDIĞIN PİL NASIL BİLDİĞİM KADARIYLA DURACELL İN VEYA BUNA BENZER PİL KULLAN

*AÇILIŞTA HATA MESAJI ALIYORMUSUN ACCESS GİBİ BU İSE NORMALDİR PİLİNİ DEĞİŞTİR..
  • 1- Kaliteli pil kullanmayı dene. (Varta,Duracell vs.)
    2- Makinenin otomatik kapanma fonksiyonu devrede olabilir. Ama en az 1 dk olması lazım o tip ayarların. Yani birkaç saniyede kapanması biraz garip.
    Eğer bunları yapmana rağmen makine kapanmaya devam ediyorsa makineyi aldığın yere geri götür. Orada bulunan görevlilere makinenin durumunu göster. Büyük olasılıkla yenisini vereceklerdir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: computeron

KULLANDIĞIN PİL NASIL BİLDİĞİM KADARIYLA DURACELL İN VEYA BUNA BENZER PİL KULLAN

*AÇILIŞTA HATA MESAJI ALIYORMUSUN ACCESS GİBİ BU İSE NORMALDİR PİLİNİ DEĞİŞTİR..

evet bazen access yazısını gorurken kapanıyor.bazende daha o yazıyı goremeden kapanıyor.ama kendi içinde sony pil varken de bu hatayı yapıyodu.bide panasonic pil denedim.bir sey değişmedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KNİGHT586

1- Kaliteli pil kullanmayı dene. (Varta,Duracell vs.)
    2- Makinenin otomatik kapanma fonksiyonu devrede olabilir. Ama en az 1 dk olması lazım o tip ayarların. Yani birkaç saniyede kapanması biraz garip.
    Eğer bunları yapmana rağmen makine kapanmaya devam ediyorsa makineyi aldığın yere geri götür. Orada bulunan görevlilere makinenin durumunu göster. Büyük olasılıkla yenisini vereceklerdir.

valla 3 sn sürmeden kapanıyor.yarın makinayı aldıgım yere götürücem.valla kabul ederlerse eğer sony nin daha ince ve pille değil şarjla çalışan bir modeliyle değiştirmeyi deniycem.DCS -W30 du galiba modeli..
  • Bence son kez duracell'in plus(+) model pilini dene.Bende de aynı sorun vardı.Meğerse pillerin gücü yetmiyormuş hemde sıfır pil olmasına rağmen.plus pillerin akım miktarı normallere göre daha yüksek çünkü.iyi günler
  • bir ihtimal makineden çıkan pilin bozuk olması. sonradan denediğin piller kaçlık? makiinenin kullanım klavuzunda kaç amperlik pil öneriyorlar? düşük amperli pil deniyorsan makine açılmaz. uygun pile rağmen olmuyorsa hiç uğraşma, götür iade et. sony genelde sonradan bozulmaz, ilk alırken üretim hatası varsa olur, sonradan kolay kolay bozulmaz.
  • Bakkalda satılan panasonic piller makineyi açamaz bile. Zaten gerçek panasonic değil onlar.

Ama içinden çıkan pillerle çalışmaması garip. Büyük ihtimalle makinen bozuktur.
  • arkadaslar;bu sabah makinayı aldıgım yere götürdüm.sorun pilden kaynaklanıyormus.sony marka sarjlı pil ve sarj makineside satın alınca sorun çözüldü.şimdi canavar gibi çalışıyor.dijital fotoğraf makinelerinde pil seçimine çok dikkat etmek lazımmış. bunuda öğrenmiş olduk.kısacası sorun çözüldü.bide bugun sony marka hafıza kartı aldım.dikkat edin,sony markalı hafıza kartlarının sahteleri piyasada kol geziyor.cihaz ve hafıza kartlarını güvenilir yerlerden almaya çalışın.yazıcıoğlundaki bir dükkanda 2GB Sony marka hafıza kartını kdvsiz 105 ytl fiyat vermişlerdi bana ki Allah,tan almamısım.şimdi orjinalinin 512 mb lığını o fiyata aldım.

yorumlarını eksik etmeyenlere teşekkürler....

ayrıca doğru yönlendirdiği ve dürüst satıcı olduğu için teşekkürler Avrupa Eelektronik'e ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katsumoto -- 8 Mayıs 2006; 16:29:40 >

• sorma sahip kaca aldin makineyi (s600)
    quote:

Orjinalden alıntı: katsumoto

arkadaslar;bu sabah makinayı aldıgım yere götürdüm.sorun pilden kaynaklanıyormus.sony marka sarjlı pil ve sarj makineside satın alınca sorun çözüldü.şimdi canavar gibi çalışıyor.dijital fotoğraf makinelerinde pil seçimine çok dikkat etmek lazımmış. bunuda öğrenmiş olduk.kısacası sorun çözüldü.bide bugun sony marka hafıza kartı aldım.dikkat edin,sony markalı hafıza kartlarının sahteleri piyasada kol geziyor.cihaz ve hafıza kartlarını güvenilir yerlerden almaya çalışın.yazıcıoğlundaki bir dükkanda 2GB Sony marka hafıza kartını kdvsiz 105 ytl fiyat vermişlerdi bana ki Allah,tan almamısım.şimdi orjinalinin 512 mb lığını o fiyata aldım.

yorumlarını eksik etmeyenlere teşekkürler....

ayrıca doğru yönlendirdiği ve dürüst satıcı olduğu için teşekkürler Avrupa Eelektronik'e ....

• Bu s*ny iyi coşmuş doğrusu.. 512 mb kart 100 ytl.. Gerçi 8 mb memory cardı 60 ytlye satan adamlardan herşey beklenir..
  • oahhhh 100 ytl ye 512 mb kartmı ??? kardeim gidip kinson felan alsaydın keske o paraya 1 gb alırdın üstünede paran kalırdı ....
  • Genpada Sony Ms Pro Duo High Speedler 1GB-85 YTL ,
    2 GB-180 YTL civarında.
    www.genpatech.com adresinden görebilirsiniz.
  • 2 gb kart 160 ytl burada tıklayın göreceksiniz.

quote:

yazıcıoğlundaki bir dükkanda 2GB Sony marka hafıza kartını kdvsiz 105 ytl fiyat vermişlerdi bana ki Allah,tan almamısım.şimdi orjinalinin 512 mb lığını o fiyata aldım.

quote:

Geçmiş olsun sanırım adamlar pek o kadar güvenilir değilmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JakX -- 9 Mayıs 2006; 15:15:02 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.