Şimdi Ara

Sıfır Corolla Teslim Alıyoruz. Bir Kaç Soru? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
2.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eski aracımda olmayan bir donanım "ön park sensörü".

Arka park sensörünü de kendim sanayi de taktırmıştım.

Şu anki arabamı ikinci el aldığım için ilk sahibi servisinde ön arka park sensörü olarak taktırmış.

Arabayı incelerken "acemi işi" diye bıyık altından gülmüştüm.

Ancak kullandıkça rahatlığına alıştım. Benim için vazgeçilmez oldu. Hatta ön tampon civarına arka taraftaki gibi bir kamera bile koydurmayı düşünüyorum ciddi ciddi.

Yerleşim yerlerindeki dar sokaklar, o sokaklara park ederek daha da daraltan sürücüler, trafik nedeniyle iki şeridi üç şeride çıkaranlar, ....lar, .......ler.

Çevre algımızı arttıran her donanım bence gereklidir. Aracımda kör nokta uyarı sistemi yok. Bunu dışbükey bir minik ayna ile çözmüş olsam da bir sonraki aracımda bu donanım da olmazsa olmazım olacak.

Karter muhafazasını geçen yılki bakımda taktırmıştım. Yukarıda forumdaşın bir tanesi kafamı karıştırdı. Açıkçası olaya o şekilde hiç bakmamıştım. Dedikleri oldukça mantıklı. Çünkü modern araçlarda kaza anında motor yere düşerek aracın şasi ve gövdesinin darbe etkisini sönümleyerek "G" etkisinin azaltılmasına sebep oluyor. Sonradan taktırdığım bu muhafaza motorun tamamen yere düşmesine büyük bir ihtimalle engel olacak ve darbe ile motorun sürücü mahalline doğru itilmesine neden olacaktır. Motor aşağıya kaysa dahi "G" etkisini fark edilir oranda arttıracağı da aşikardır. Bu konuda daha fazla araştırma yapmak istiyorum şimdilik.

Led fara gelirsek. Yanlışta hatırlıyor olabilirim ama forum konularından birisinde takılan led farın kalitesiz olduğu ve bir süre sonra parlaklığını yitirdiği söylenmişti. Bunun yerine dışarıdan oldukça kaliteli bir led far alıp taktırmak daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Fiyat konusunda bilgim yok. Dışarıdan alınan daha pahalı olabilir ama en azından paranın karşılığı alınmış olur.

• 1- Keyfe keder

2- Fiyatına göre kaliteli ürün, beyaz ışık seviyorsan veya çok gece yolculuğu yapıyorsan evet

3- Olmazsa olmaz ve ürün kalitesine göre fiyatı uygun.
  • Hepsini yaptırın, 3-5 kuruş için sanayi esnafıyla muhatap olmayın. Sıfır araç alıoyrsunuz 2900 TL daha fazla çıksın cebinizden birşey olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.