Şimdi Ara

sıkıntılı aile evinde mezuna kalmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar. aile evim çok sıkıntılı maalesef. annem yok küçük yaşta kaybettim ablam var ama başka şehirde mecbur babamla yaşamak zorundayım. o da ruh hastası bir adam. sofra bezinin ismini hatırlamayıp o an mendil dediğim için küfürler savuran, karpuz yemediğim için bile hakaretvari konuşan, dershaneden akşam 9'da yorgun argın geldiğimde (çalışmıyordu o zaman) bana yemek yap yemeğimi ısıt herörör diye kaba saba konuşan ve çocukken anneme bana şiddet uygulayan birisi. ben bu sene bilkent istemiştim ama hayatımda hiçbir şey yolunda gitmediği gibi bu da gitmedi tabii ki gelmeyecek bilkent. hacettepe ya da ankara üni yazabilirim. ama sorun şu ben de takıntılı biriyim içimde kalıcak gibi hissediyorum. düzgün bir evde olsam hiç düşünmeden mezundum. sizde böyle aile olsa ve takıntı yapacağınızı bilseniz mezuna kalır mıydınız? bir de kırık obp ile hazırlanma mevzusu var onu da yapabilirim tabii ama sene boyu motivasyon kaybı yaşatır. şimdiden teşekkürler, sizce ne yapmalıyım?

• Benim evi bilen bilir tımarhane gibi kavgamız eksik olmaz ama yine kalacağım. Bazen evde bıçaklama olsa aile dağılsa üniyi hangi parayla okuyacağım diye düşünmeden edemiyorum ama o zaman da part time falan çalışmaya bakıcaz. Evde kavga olacağını hissettiğim günlerde kütüphaneye geçeceğim.
  • Hacettepede hangi bölüme gideceğine bağlı kalabilirsin bence. Kırıkla hazırlanman zor.

• Benim evi bilen bilir tımarhane gibi kavgamız eksik olmaz ama yine kalacağım. Bazen evde bıçaklama olsa aile dağılsa üniyi hangi parayla okuyacağım diye düşünmeden edemiyorum ama o zaman da part time falan çalışmaya bakıcaz. Evde kavga olacağını hissettiğim günlerde kütüphaneye geçeceğim.
  • Benzer bir babaya sahip biri olarak en son dayanamayıp kavga edip evden ayrılmıştım,3 yıldır hiç konuşmadım,maddi destek de almadım böyle olunca tek başına gecinmem çok zor oldu ama bir şekilde hallettim,o psikoloji ile evde kalmaya devam etseydim kafayı yiyeceğimden de emindim şu an her ne kadar zorluk çeksem de iyi ki yapmışım diyorum, ben de yapabilecegimden daha düşük performans sergiledim istediğimden daha kotu bir yere gittim kırıkla hazirlanmani onermem onun yerine istediğin bölüm geliyorsa okul derslerini yüksek tut ve yatay geçiş yapmayı dene,ben mesela önce kırıkla hazirlanmayi denedim fakat hem okul dersleri hem yeni bir yaşama alışma süreci vs. hepsi beraber insanı çok zorluyor kesinlikle değmez bunun yerine bölüm derslerine odaklanmani tavsiye ederim.

• Bu sene kırıkla denedim şimdi yeniden hazırlanıyorum. Hedefine göre değişir ama hedef iyiyse kırıkla çok zor. Gidip kütüphaneye falan çalışabileceksen her gün oraya gitmeni öneririm belki. Tabii bilmem yani senin kararın.
  • kütüphane çok gerici oluyor :( sabah erken çıksam bu saatte nereye mevzusu oluyor anlamıyor bir türlü. öğrenci kartı da iptal olunca harçlık vermek istemeyecek. evden uzaklaşacak alanım yok 2 mahalle ötede teyzem var o da cimrinin teki mesela evde yemek yaptığında benim olmamı istemez onun evinde çalışayım desem. evden uzaklaşacak tek alanım geçen sene dershaneydi bu sene o da olmaz. dershaneye gittiğim halde psikolojimi bozdu adam.

kırıkla zor konusunda haklısınız, bölüm derslerine odaklanıp yatay geçiş denemek daha mantıklı şu an benim için. teşekkür ederim

• 3 aşağı 5 yukarı aynı şeyleri yaşamış biri olarak mezuna kalmaya karar verdiğimde direk işe girdim ben.4-5 ay çalışıp para biriktirdim.Mezun senemde ve o yaz o parayla idare ettim en azından kafam daha rahat oldu.imkanin varsa bu şekilde yapmanı öneririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.