Şimdi Ara

Silah ruhsatı almak zor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu en son ki motorlu çetesinin dövdüğü adamdan sonra almak farz oldu artık.

Bilen eden var mı bu işi ? Zor bir mi herkese veriyorlar mı?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Tabanca Ruhsatı Almak Zor mu?

Giriş: Tabanca veya silah ruhsatı almak, bireysel gereksinimlere ve ikamet ettiğiniz yasalara bağlı olarak zorlu bir süreç olabilir. Bu metinde, Türkiye'de tabanca ruhsatı alma sürecine genel bir bakış sunacağız ve bunun zor bir süreç olup olmadığını inceleyeceğiz.

Tabanca Ruhsatı Almak İçin Gereksinimler: Türkiye'de tabanca ruhsatı almak için aşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekir:

• En az 21 yaşında olmak
    • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya oturma iznine sahip olmak
    • Sağlıklı olmak ve herhangi bir akli veya fiziksel engelin bulunmaması
    • Adli sicil kaydının temiz olması
    • Meşru bir ruhsat alma nedenine sahip olmak (örneğin, kişisel koruma, silah toplama)

Tabanca Ruhsatı Alma Süreci: Tabanca ruhsatı alma süreci şu adımları içerir:

1. İkamet ettiğiniz ilçe emniyet müdürlüğüne başvuru yapmak
    2. Gereken belgeleri (kimlik kartı, ikametgah belgesi, sağlık raporu vb.) sunmak
    3. Mülakat ve inceleme sürecinden geçmek
    4. Mülakatın başarılı olması halinde ruhsat için onay almak
    5. Ruhu satın almak ve ruhsat işlemlerini tamamlamak

Zorluk Seviyesi: Tabanca ruhsatı alma süreci, gereksinimleri karşılayıp karşılamadığınıza ve ikamet ettiğiniz bölgedeki emniyet biriminin uyguladığı prosedürlere bağlı olarak değişebilir. Genel olarak, sürecin zorluğu şu faktörlere bağlıdır:

• Adli sicil kaydınızın temizliği
    • Meşru bir ruhsat alma nedeninizin olması
    • Sağlık ve zihinsel durumunuz

Tüm gereksinimleri karşılıyorsanız ve meşru bir nedene sahipseniz, tabanca ruhsatı alma süreci nispeten kolay olabilir. Ancak, adli sicilinizde herhangi bir sorun varsa veya meşru bir nedeniniz yoksa, süreç daha zorlu olabilir.

Sonuç: Tabanca ruhsatı almak, değişkenlik gösteren bir süreçtir. Gereksinimleri karşılıyorsanız ve meşru bir nedene sahipseniz, süreç nispeten kolay olabilir. Ancak, adli sicilinizde sorunlar varsa veya meşru bir nedeniniz yoksa, süreç daha zorlu hale gelebilir. Tabanca ruhsatı alma konusunda daha fazla bilgi için, ikamet ettiğiniz ilçe emniyet müdürlüğüne başvurmanızı öneririz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • herkeze vermezler tahsilli olman lazım en az üniversite + önemli bi mesleğin olması lazım banka memurluğu mütahitlik mimarlık ama illegal roman mahallelerinde kuru sıkıdan çevirme silahlar satılıyor bulabilirsin

• iki lisans mezunuyum zaten 9 eylül ve marmara mesleğim de hallice işte.

• Silah ruhsatının çeşitleri var.

Tabanca için taşıma veya bulundurma ruhsatları var. Taşımayı siz alamazsınız isterseniz profesör olun. Taşıma ruhsatı sadece iş adamı olarak geçen kısıma yada bazı siyasilere veriilir. Taşıma ruhsatı dediğimiz tabancayı istediğiniz (belli yerler hariç) belinizde taşıyabildiğiniz ruhsat tipidir. En pahalısı da odur 7600TL.

Bulundurmayı 21 yaşını dolduran herkes alabilir 2400TL ruhsat bedeli var. Bulundurma da sizin bir işinize yaramaz kendimi korumam için diyorsunuz. Bu ruhsatla sadece ikamet ettiğiniz yerde bulundurabilirsiniz silahı.

Trafikte tüfek taşıyamayacağınıza göre değinmiyorum oraya.
  • pilotaFerrari kullanıcısına yanıt

Taşıma o zaman imkansız yani sağ ol hocam teşekkürler.

Bulundurma olsun bari ne bileyim evde bulundursak hırsız çete mete girdiğinde sıkınca yine mi suçlu oluyoruz?

Bulundurmayı peki şak diye 2400 verip öyle alabiliyor muyuz ve nerelerden nasıl işlemler ve prosedürler gerekli yardımcı olursan sevinirim.

• unraveling kullanıcısına yanıt

Hayır hocam şak diye verip alamıyoruz maalesef onun için de belli prosedürler var. Bu konuda internette yardım alamazsınız diye düşünüyorum çünkü gereken belgeler şartlar vesayre ikamet ettiğiniz ilçenin emniyet koluna göre değişiyor. Örnek vereyim Beyoğlu'da sabıka kaydı da isteyebilirler ama Şişli de istemezler mesela. O yüzden ilçenizdeki emniyete başvurun ben bulundurma ruhsatlı tabanca almak istiyorum ne yapacağım derseniz onlar yardım ederler.

Ama benim tavsiyem tabancaya en az bulundurma dahi olsa 7000TL masrafınız olacak ruhsattı vergiydi tabanca bedeliydi falan. Evde duracaksa yivsiz av tüfeği alın. Kaliteli sağlam bir yarı otomatik veya pompalı ile sırtınız yere gelmez. En kral tüfeği 3000e falan bulursunuz ruhsat 100TL (tabiki bulundurma ruhsatı). Benim tavsiyem o olur. Alacaksanız da geçen hafta Derya MK12 2021 satın aldım mükemmel bir makina.

Sıkma olaylarında suçlu hep sıkan olur kendini korusa dahi bu da Türk kanunlarının saçmalığı. Allah kullandırtmasın diyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pilotaFerrari -- 11 Şubat 2021; 9:43:53 >

Hocam son olarak bir pm attım teşekkürler tekrar.

• Hocam kendini korumak içinse, birebir gerçek silah gibi maketler oluyor onlardan al.

Zaten kendimi koruyacağım diye birine mermi atmazsın diye düşünüyorum o yüzden böyle bir öneride bulunuyorum. Taşıma ruhsatı falan hem pahalı hem de herkese verilmiyor. Uğraştırıcı kısacası.

• Sabıkası temiz her türk vatandaşı bulundurma ruhsatı alabiliyor.Ama taşıma için kuyumcu,mütehhit vb tarzı işlerle uğraşman gerekiyor.Herkes alamıyor tabi paran varsa bir şekilde çözüyorsun
  • Hocam bunu hiç önermem çünkü bu yüzden ölen insanlar oluyor.

Sen airsoftu çekersin karşındaki gerçeğini çeker boşu boşuna ölüp gidersin...

En güzel yöntem kaçmak. Baktın trafikte vs bir sıkıntı var bas git hocam durma. Orada yaşayacağın 2 dakikalık mevzu hayatından önemli değil...

• Tabanca yerine şok tabancaları var el feneri görünümlü onlardan al at arabaya ite çakala karşı bire bir. Tabancanın taşıma ruhsatı olsa dahi adamı vurursun atardamarına bir yerine gelir ölürse bir de hapis yatarsın şakası yok o işin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dawras

Hocam bunu hiç önermem çünkü bu yüzden ölen insanlar oluyor.

Sen airsoftu çekersin karşındaki gerçeğini çeker boşu boşuna ölüp gidersin...

En güzel yöntem kaçmak. Baktın trafikte vs bir sıkıntı var bas git hocam durma. Orada yaşayacağın 2 dakikalık mevzu hayatından önemli değil...

+1

O 2 dakikalık mevzuda, sinir yüzünden kimi toprağa kimi hapise girdi. Ülkede bilinçsiz silahlanma çok, hapiste kafasını duvardan duvara vuran çok olduğu gibi.

• şok tabancası al

• biber gazı al bi sıkıyosun gözüne allah'ını görüyo sende o arada kaçıyon
  • ultra sonic U kullanıcısına yanıt

aslında çok mantıklı

• dawras kullanıcısına yanıt

Hocam dediğin şey gerçek tabanca bulundursan da aynı kapıyı açıyor bu arada.

Sen airsoft çekmesen gerçek silah çeksen karşındakinin de silah çekeceği varsa o yine çekecek. Yani airsoft olması veya gerçek olması o kişinin de sıkma ihtimalini değiştirmiyor.

Ama dediğin gibi basıp gitmek en iyisidir hocam.

• Nasıl cahilce sallamışsınız belli değil :) hayatınızda böyle palavra mı ?
    Taşıma ruhsatı hakkında yanılıyorsunuz . Bankada belli bir miktarda paranızı bile gösterek taşıma ruhsatı alabilirsiniz . Çoğu paralı kişi ufak bir kuyumcu açıp taşıma ruhsatı alırlar .
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt

O kadar miktarda parası olup 7600 lira verebilen buralarda soru sormaz zaten ayağına gelir onun ruhsatı siz merak etmeyin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.