Şimdi Ara

SİLİNEBİLİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
3
Favori
2.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxsima06 -- 19 Nisan 2020; 15:29:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla kardeş ilk defa duydum ve okuyunca baya zor göxüktü gözüme. Yapacaksan da hayatının baya zor olacağı ve her şeyin hiç aksilik olmadan oturması gerek. Ama azmedersen başarırsın bence

• Önlisans + Lisans sanmıyorum ilk defa duyuyorum seenden
  • TheYips kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxsima06 -- 19 Nisan 2020; 15:29:31 >
  • asdafasdaf A kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxsima06 -- 19 Nisan 2020; 15:31:58 >
  • hastanelerde çalışma süresi 40 saat değil 55-60 saati bulabiliyor çoğu hastanede. çünkü kadrolar hep eksik, personel hep yetersiz.
    ayrıca 40 saat olsa bile haftada 1 kez 24 saatlik tam gün bir kez de 16 saatlik gece nöbeti tutman gerekiyor. her ikisi için de ertesi gün yoğun uyuman gerekiyor. normal çalışma koşullarında da zaten 2 gece üst üste 16 çalışmak yasak. bu bedenen birkaç hafta idare edilebilir bir durum ama uzun süreli çok yıpratıcı. öte yandan yetersiz uyku konsantrasyon bozukluğuna yol açıp okuma verimini oldukça düşürüyor. bir de öyle gece nöbetleri oluyor ki, senin servisindeki hasta kalp kizi geçiriyor. çoğu zaman serviste tek oluyorsun. (30 hastaya 1 hemşire) 45 dakika müdahale, sonrası vesaire... hiç dinlenemediğin, oturamadığın geceler oluyor.
    fakültede teorik derslerden yoklama sorunun olmazsa onlara girmeyebilirsin ama bu da dersi geçmeni zorlaştırıyor.

yani hemşire ya da att iken başka bir bölüm okunur. ya da başka bir iş yapılıyorken tıp okunur. ama hem hemşirelik attlik yaparken tıp okunmaz.
    ben normalde atanmıştım hemşire olarak, ama iptal dilekçesi yazdım bu nedenle. şimdilik masrafları minimuma indirerek geçiniyorum.
    ha yine de kenarda kpss notum var. ekonomik durumumda sıradışı bir bozulma olursa ben de mecbur çalışmaya başlarım

• ayrıca bir yere atandınız diyelim.
    sağlık alanında lisans ya da ön lisans yaptığınız bir okul gösterirseniz, okulunuzun bulunduğu yere tayin edilirsiniz. (yüksek lisans için kanunda böyle bir hak verilmemiş)
    bunu bulundunuz khb'ne dilekçe yazdığınızda sizin atamanızı yapmak zorundalar.
    ancak şu anda ohal bahanesiyle bu eğitim nedeniyle atama hakkından yararlanamayan kişiler de mevcut.
    onun için atama meselesine dikkat etmek lazım
  • alkalenfosfataz A kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxsima06 -- 19 Nisan 2020; 15:30:46 >
  • alkalenfosfataz A kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam.işimize yarayabilir.

• proxsima06 P kullanıcısına yanıt
    Teknik olarak yapabilirsin ben de araştırmıştım bunu.Ancak okurken sıkıntı yok ama 4-5 te stajlarala görev saatlerin çakışması muhtemel pratikte imkansıza yakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi space. -- 26 Temmuz 2017; 19:6:37 >
  • proxsima06 P kullanıcısına yanıt
    Usta paramediğin ataması şimdi iyi ama sen mezun olduğunda önü kapanacak. Çok mezun veriyor..
  • Hocam hem hastanede çalışıp hem de tıp okumak biraz zor gibi geliyor bana. Size kalmış tabi yapabileceğinizi düşünüyorsanız ne âlâ.
  • M.A.R.İ.N.E M kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxsima06 -- 19 Nisan 2020; 15:31:14 >
  • space. S kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxsima06 -- 19 Nisan 2020; 15:31:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.