Şimdi Ara

Silinen windowsun şifreli dosyaları ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar forumda bunu arattım ama bulamadım. Şimdi benim bilgisayarım yaklaşık 8 yıllık ve hiç format atılmadı içinde de 8 tane işletim sistemi var. bunlardan 6 tanesi çeşitli nedenlerden dolayı ( virüs , sistem dosyalarının silinmesi vb.) açılmıyor. Ama bunların içinde benim için önemli dosyalar var.

Şİmdi son yüklediğim windows da Bilgisayarım > C> Documents and Settings > Sedo ya tıklıyorum o zaman oturum şifreli olduğu için girmiyor. Şifre girmek içinde bir bölüm yok. Bunun önüne nasıl geçebilirim bana yardımcı olursanız çok memnun olurum
    teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: sedatyesilyurt

Arkadaşlar forumda bunu arattım ama bulamadım. Şimdi benim bilgisayarım yaklaşık 8 yıllık ve hiç format atılmadı içinde de 8 tane işletim sistemi var. bunlardan 6 tanesi çeşitli nedenlerden dolayı ( virüs , sistem dosyalarının silinmesi vb.) açılmıyor. Ama bunların içinde benim için önemli dosyalar var.

Şİmdi son yüklediğim windows da Bilgisayarım > C> Documents and Settings > Sedo ya tıklıyorum o zaman oturum şifreli olduğu için girmiyor. Şifre girmek içinde bir bölüm yok. Bunun önüne nasıl geçebilirim bana yardımcı olursanız çok memnun olurum
    teşekkürler

8 yıl? 8 vay anasını yaaa :))) hayret neyse ....

yadımcı olalım

sorun diğer oturumda kullanıcı adı ve şifresinin başka bi oturumda iken belgelerime girememen...

daha öncesinde şunu sorim içinde hangi işşletim sistemleri barındırıyorsun? hangileri yüklü

sorunun cevabına gelince çok özel bir cd var bilgisayarında ne kadar oturum açma şifresi varsa hepsini gösteriyo aslında gizli şifrelerin hepsini gösteriyo..

diğer bi seçenek cd den çalışan linux sürümlrinde bu gizli ve şifreli klasörlere ulaşılıyormuş.....

başka bi seçenek daha vardı diğer sistemden yapıyodun onu hatırlamadım

• 8 yıl maşşallah gerçekten.
  • İçinde windows dan başka işletim sistemi yok. bir tane 2000 var sonra 3 tane home edition ve 4 tanede xp professional. Dediğinizi cd den linux olayı kafama yattı. Sanıyorum ubuntu ile yapılabilir.
  • aynı sorunu bende yaşamıştım bir kaç ay önce.. xp yüklü makinede halletmiştim bi şekilde.. şuanki bilgisayarımda vista yüklü o yüzden arayıp bulabileceğimi sanmıyorum.. ama çok çok ince ayarlarla yapabilmiştim.. bir sürü yerden girip izinler verdim, o kullanıcıya şunu yapma izni, bu kullanıcıyla bilmemne kuralları falan filan derken en sonunda olmuştu..
    soruna yanıt olarak kesinkes çözümü var xp üzerinden.. biraz interneti araştır istersen çözüm bulabilirsin.. bulamassan ve linux ile de çözemessen bana haber ver tekrardan, gidip bir xp yüklü makine bulup, uğraşarak belki hatırlayabilirim nereden yaptığımı..
  • herhangi bir programa veya linux gerek yok
    klasörün özelliklerinde güvenlikle ilgili bölümden dosya haklarını alabilirsiniz
    bunun için kullandığınız hesabın yönetici olması gerekiyor
    eğer yoksa güvenli kipte açıp administrator hesabı ile yapabilirsiniz

güvenlik bölümünde hakları sıfırlayacaksınız
  • Başlat - denetim masası - klasör seçenekleri - görünüm - basit dosya paylaşımını kullan, devre dışı bırakın - Erişemediğiniz klasörü sağ tıklayın - özellikler - Güvenlik sekmesi - Gelişmiş - Sahibi sekmesi - Listede, kullanıcı adınızı tıklayın. Sahibi değiştir onay kutusunu işaretleyin. Tamam'ı tıklayin. Evet tıklayın.
    Verdiğim linkide bir incele; Klasör Açmayı Denediğinizde "Erişim Engellendi" Hata İletisi Görüntüleniyor konusunu inceleyin.
  • arkadaşlar çok teşekkür ederim sorunu linux kurmaya gerek kalmadan sayenizde çözdüm. hepiniz sağolun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.