Şimdi Ara

SilverStone Seta H1 Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar, elimde şu anda Powerboost vk-p3305b kasa var ve bu kasa bana boyut olarak küçük ve fan yapısı olarak kötü gelmeye başladı, aklımda bu kasayı satıp üzerine biraz nakit ekleyerek bu linkte ki kasayı almak istiyorum ama sizce bu kasa nasıldır Türkiye'de pek kullanan görmedim yurtdışında da sac inceliğinden biraz yorum kırılmış ama onun haricinde soğutma durumu olsun başarılı olduğunu belirtiyorlar.

Eğer bu kasa güzel değilse 2700tl'ye kadar bu boyutlarda kasa önerebilir misiniz?

• inventus
    ANTEC P20C White Temperli Yan Cam, 3x120mm Fan, Güç kaynaksız, Beyaz, Mid Tower Kasa - inventus
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=14431

adamlar kasa diye hangar yapmışlar. bir sistemde kullandım ve hayran oldum. kale gibi

• Sky_Vision_V2 kullanıcısına yanıt

Bu dediğiniz kasa mı hocam benim attığım kasa mı?

• dark guardian'daki gibi arkaya 2 tane sata ssd 2.5 yuvası olsun bence. bunun da sorunu önde typec çıkışı yok. dark maxima v30'da var ama onu da fansız satıyorlar önceden 4 fanla geliyordu ama daha pahalıydı tabi şimdi 1700 lira olmuş fanları ben kafama göre alırım dersen. nzxt h5 flow da güzel ama onda da iki tane fan alman gerekiyor ve alta takılan fan satılıyor mu bilmiyorum?

nzxt
    H5 Flow | High Airflow Gaming PC Case | NZXT
    https://nzxt.com/product/h5-flow

https://www.akakce.com/bilgisayar-kasasi/en-ucuz-nzxt-h5-flow-edition-atx-mid-tower-chassis-all-beyaz-cc-h51fw-01-fiyati,85595858.html

• Jake Lockley kullanıcısına yanıt
    hocam maxima v30’a aparatsız sadece riser ile dikey olarak ekran kartını takabilir miyiz? Bilginiz var mı
  • HÜDAVENDİGARMAH kullanıcısına yanıt

ben asus helios kasada bunu kullanıyorum biraz fazla geliyor.

THERMALTAKE PCI-e 4.0 X16 300mm 90° ADAPTÖRLÜ RISER KABLO - Vatan Bilgisayar

200mm olanı var

THERMALTAKE PCI-e 4.0 X16 200mm 90° ADAPTÖRLÜ RISER KABLO - Vatan Bilgisayar

Dark'ın kendi riseri var

Dark PCIe x16 4.0 Dikey Ekran Kartı Bağlama Aparatı 90 Derece Açılı 20cm VGA Vertical Riser Card (DK-CB-PC4X16) | Teknobiyotik

hem 90 derece hem pcie4.0 hem de hesaplı bence. bununla dik takabilirsin kartı maxima v30'a.

hocam açıkcası sırf dikey takmak için kasayı değiştireceğim o yüzden emin olmak istiyorum. Sadece kablo almak yeterli mi oluyor? Yoksa kasanın arkasındaki kısımları çıkarıp kutudan çıkan yeni aparat olacak mı

dün kuzene am5 sistem topladım. bu kasayı beğenmiştim başka bir arkadaşın kasa konusunda ama bunu almadım benim intel sistemdeki dark guardian'ı aldım bildiğim kasa maceraya girme dedim. şimdi bu maxima güzel ama dikey kart takmak için güzel değil bir de 1900 lira aparat parası veriyorsun bin lira daha pahalı guardiandan etti 3 bin. neden güzel değil?

aparatı aşağıya koyuyorsun pcie yuvasına takıyorsun ve kartı da gösterdiğim yere takıyorsun aslında çok kolay ama kart giriş yuvası camın dibinde böyle olunca kart hava alamıyor.

bak bu da benim kasa hem cam dibinde var hem anakart dibinde var. ben geçen sene temmuz'da cam dibi kısmına taktım 7900xtx 4 slot kütük gibi kartı ve iyi olmadı ısındı kart. bu sene kabloyu biraz ezdim ve anakart tarafındaki boşluğa taktım çok daha iyi oldu. benim kablo 30cm sana gösterdiğim kablo 20cm sen ezmezsin de anakarta yakın takma kısmı yok maxima'da yani camı açmak zorunda kalabilirsin.

kart anakarta yapışık bak ne kadar boşluk var maxima'da böyle olmayacak. şu an boş görünen yere de takılabiliyor ama oraya taksam gördüğün gibi bir iki parmak boşluk kalıyor cama. maxima'da o kadarı da yok ve hava alacak yer de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 31 Ağustos 2024; 18:12:17 >

Hocam ben çok camı takmıyorum o yüzden ısınma çok da önemli değil. Bu dragos north hakkında ne düşünüyoesun

gerek yok akvaryum kasalara. bu maxima güzel cam sorun olmayacaksa.

maxima alıphttps://www.sahibinden.com/s/RN7Wd44b bir de bundan alsam uyum sağlamaz mı hocam illa dark mı olmalı? Kusura bakmayın sizi de yoruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HÜDAVENDİGARMAH -- 31 Ağustos 2024; 18:47:31 >

yoo illa dark olacak diye bir şey yok gösterdiğin de olur ama pcie3.0 gösterdiğin. hız farkı olduğundan değil 4.0 ile ama mesela 4060ti takarsan ve sistem pcie4.0 ise işlemci anakart ve biostan resize bar açman gerekiyorsa gösterdiğin kablo ile yapamazsın. 4000 serisi dışında bir kartsa sıkıntı olmaz 3.0 olması. ekran kartın nedir?

Ekran kartım Sapphire 6900XT Nitro+, anakartım B450M-A Pro Max, anakart 3.0 destekliyor, ekran kartı ise 3.0 destekliyor. Açıkçası ileride anakartı değiştiririm o yüzden 4.0 almak istiyorum ama uyum sağlar mı bilmiyorum Bu arada ilginiz ve zamanınız için çok teşekkür ederim sizin gibileri bulmak bu zamanda zor

ne demek rica ederim. bu kablo sürekli alınan bir şey değil ben de ilk başta artık bulamadım mı pahalı mıydı thermaltake 3.0 kablo aldım sonra gittim bir daha 4.0 kablo aldım zarar ettik. bence o dark 4.0 kablonun fiyatı uygun TT'ye göre ve kötü olmaz dark'ın kabloları uzun süre kullanırsın ilerde anakart yenilediğinde. ekran kartın pcie4.0

Interface PCI-Express 4.0 x16

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/nitro-radeon-rx-6900-xt-16g-gddr6#Specification

işlemci en az 5600 ve anakart da b550 olursa aslında 4.0 kablo alarak 4.0 kullanabiliyorsun ama ilerde dediğin am5 ve sonrası ise bence yine de 4.0 kablo al ilerde bir daha alma. yani şimdi 700'e kapatsan meseleyi ilerde TT alsan evlat acısı gibi 4 bin lira falan olur. dark 4.0 kablo şu anda alsan 3.0 olarak geriye dönük uyumlu çalışır.

Hocam işlemcim 5600, o zaman 4.0 alsam çalışıyor öyle mi? Biostan herhangi bir şey değiştirmem gerekiyor mu

anakartı b550 yaptığın zaman ve 4.0 kabloyu alırsan başka bir şey yapmana gerek yok.

Hocam anakartta değişiklik yapmazsam 4.0 olmaz mı? 3.0 hızında çalışsa da yeterlç olur bana

maalesef b450 anakartlar pcie4.0 desteklemiyor. pcie4.0 olan kabloyu da alsan 3.0 olanı da alsan 3.0 hızında çalışacak anakart yüzünden. işlemci ve ekran kartın 4.0 destekliyor. 4.0 kabloyu alırsan ilerde işine yarar ama bu anakartı kolay kolay değiştirmem diyorsan şart değil 4.0 kablo. o işlemciye uygun b550 ve x570 anakartlarda var 4.0 aklında bulunsun.

çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için, adamsınız 🫡

rica ederim, fikir verebildiysek ne mutlu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.