Şimdi Ara

Simyadan Kimyaya Yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu simya ile ilgili bilmemiz gereken önemli noktalar neler? Yani neyi sorabilirler? Daha önce birkaç ders ile ilgili kısa kısa püf noktalar ve kısaltmalar yazılmıştı. Mesela aristoyla ilgili fln. Bu konu hakkında da bildikleriniz varsa yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler...

• Aristonun elementleri var. Ayrıca simyacıların bulduğu zımbırtıları da sorabilirler ( Cam bunlardan biri miydi , unutmuşum bak. ) Bilim adamları ile simyacıların farkını da göz ardı etmemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadnezar

Aristonun elementleri var. Ayrıca simyacıların bulduğu zımbırtıları da sorabilirler ( Cam bunlardan biri miydi , unutmuşum bak. ) Bilim adamları ile simyacıların farkını da göz ardı etmemek lazım.

Cevabın için teşekkürler. Bende bilim adamlarını sorabileceklerini düşünüyorum. Aristoda aynı şekilde. :) Ama bunların kısaltmaları vs biliyo musun? Yani mesela aristoda toprak neyle neyin birleşimiydi fln onları karıştırıyorum. Nasıl akılda tutabilirim? Aynı şekilde bilim adamlarını da?
  • Arkadaşlar yardım edebilcek yok mu? Siz nasıl çalıştınız bu konuya? Son günlerde bu ufak tefek konuları halletmeye çalışıyorum. Bu biraz sıkıntı yarattı? Yardımlarınızı bekliyorum..
  • Son bir upp...
  • denemelerde karşılaştığım bilgiler:

ölümsüzlük iksiri yapımında altından yararlanmışlardır, yanlış bir öncül. öyle bir iksir yok. kelime oyunu yapmışlar.

bilimin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla değil insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çalışmalar yapmışlardır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.