Şimdi Ara

Sınavı Hayatınızın Odak Noktası Yapmayın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet sınav herşey değildir, okumazsak bile 1000-1200 TL civarına hizmet sektöründe pek ala garsonluk vb. işler yapabiliriz aç kalmayız. hayat devam eder.

ama bana gelirsek; 5 şeritli otobanda altıma BMW'yi alıp gideceğim yere saatte 200km süratle gitmek ya da tatili kendi karavanımla camping alanlarında geçirerek yaşamak istediğim için okumaya çalışıyorum. tabi bunlar sadece okumakla olmaz biraz kafayı da çalıştırmak lazım. ben elimden geleni yaparım, hayallerim için çabalar didinirim. eğer olmazsa da yapacak birşey yok sabah işe Şahin'le gelir dükkanı süpürürüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

evet sınav herşey değildir, okumazsak bile 1000-1200 TL civarına hizmet sektöründe pek ala garsonluk vb. işler yapabiliriz aç kalmayız. hayat devam eder.

ama bana gelirsek; 5 şeritli otobanda altıma BMW'yi alıp gideceğim yere saatte 200km süratle gitmek ya da tatili kendi karavanımla camping alanlarında geçirerek yaşamak istediğim için okumaya çalışıyorum. tabi bunlar sadece okumakla olmaz biraz kafayı da çalıştırmak lazım. ben elimden geleni yaparım, hayallerim için çabalar didinirim. eğer olmazsa da yapacak birşey yok sabah işe Şahin'le gelir dükkanı süpürürüm

Okuyarak bmw yi 50 yaşından önce alamazsın ticarete atılmak en iyisi böyle hayaller için

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyond J.

Dostum gercekten haklısın bende senin gibi düsünüyorum hatta gecen umursamadim sinavi bi sekilde olur dedim ama olmuyor iste ozel universiteye gidip dötü kalkanlarmi dersin orta halli unilere gidip kendini bisey sananlarmi sen kazanamayinca ezik gibi hissediyosun kendini ailenden birsey isteyemiyorsun akrabalar gerizekali gozuyle bakiyorlar sana lys belli olduktan sonra ne yasadigimi ben bilirim gercekten sacma bi sistem ama insanlarin deger yargisi bu sekilde olusmus mecburen kabulleniyosun sende suan kafamin icinde donenleri bilseler akil hastanesine giderim 2 yildir bi kapsulun icinde yasiyorum gibi hissediyorum sirf bu durumdan kurtulmak icin calisiyorum biraz dinlenmek icin,cunku turkiyede uni kazansanizda oyle cok fazla degismiycek hayat standartlariniz istisnalar tabiki var ama yine soyluyorum turkiye burasi insan hayati ucuz burda onerim gidin bu ulkeden hakkaten yasanmaz

Aynen hocam haklısın bu ülke için savaş çıksa gidilmez.

Yalnız ülke kötü diye sınavı umursamamazlık yapmak doğru değil.Sonuçta sen de yazmışsın artık çevredekiler önce eğitim durumunu soruyor yoksa gözlerinde hiçbir değerin görünmüyor. İyi bi üniversite okunup iş hayatı yurt dışında geçirilebilir ama bu zamanlarını çalışmaya ayıracaksın gelecek için.

• Sınavı hayatınızın herşeyi gibi görmemeye çalışırsanız üzerinizdeki stres azalır.Başarı level up olur.

• konuyu siyasete bağlamamaya çalışıyorum ama ucu bir şekilde siyasete değiyor.şöyle diyeyim başımızdaki hükümet bunların bütün sorumlusu.ve bakıyorum insanlara kimse hayatından memnun değil.kimi eğitim sisteminden memnun değil,kimi maaşından,kimi trafik sorunundan. seçim zamanı geliyor peki sen ne yapıyorsun?gene aynı kişiye oy verip gene sistemin yürümesini sağlıyorsun.dediklerimden kesinlikle nem kapmayın.hiçbir partiyi felan savunmuyorum.Demek istediğim olay şu eğer düzenin değişmesini istiyorsanız ve şu an başımızdakiler bunu yapamıyorsa/beceremiyorsa başka alternatiflere yönelmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreiunddreißig

konuyu siyasete bağlamamaya çalışıyorum ama ucu bir şekilde siyasete değiyor.şöyle diyeyim başımızdaki hükümet bunların bütün sorumlusu.ve bakıyorum insanlara kimse hayatından memnun değil.kimi eğitim sisteminden memnun değil,kimi maaşından,kimi trafik sorunundan. seçim zamanı geliyor peki sen ne yapıyorsun?gene aynı kişiye oy verip gene sistemin yürümesini sağlıyorsun.dediklerimden kesinlikle nem kapmayın.hiçbir partiyi felan savunmuyorum.Demek istediğim olay şu eğer düzenin değişmesini istiyorsanız ve şu an başımızdakiler bunu yapamıyorsa/beceremiyorsa başka alternatiflere yönelmek lazım

Aynen. Olay bizim partimiz iktidar olsun değil; insanların düşünerek oy vermesi.

İnşallah bu seneden sonra düzene girer bu dediklerin

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreiunddreißig

konuyu siyasete bağlamamaya çalışıyorum ama ucu bir şekilde siyasete değiyor.şöyle diyeyim başımızdaki hükümet bunların bütün sorumlusu.ve bakıyorum insanlara kimse hayatından memnun değil.kimi eğitim sisteminden memnun değil,kimi maaşından,kimi trafik sorunundan. seçim zamanı geliyor peki sen ne yapıyorsun?gene aynı kişiye oy verip gene sistemin yürümesini sağlıyorsun.dediklerimden kesinlikle nem kapmayın.hiçbir partiyi felan savunmuyorum.Demek istediğim olay şu eğer düzenin değişmesini istiyorsanız ve şu an başımızdakiler bunu yapamıyorsa/beceremiyorsa başka alternatiflere yönelmek lazım

Bende söyleyecektim de siyasete girmek istemedim konu çok uzar hocam

• Hocam iyi diyosunda mevcut iktidar gitse ulke duzelcekmi sanki gelen calmis giden calmis biri digerinin laciverti degisen hicbisey yok

• Arkadaşlar üniversiteler meslek kursu değil "para kazanacak" odağıyla gelirseniz bir kaç bölüm dışında oldukça mutsuz olursunuz , söyleyeyim de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyond J.

Hocam iyi diyosunda mevcut iktidar gitse ulke duzelcekmi sanki gelen calmis giden calmis biri digerinin laciverti degisen hicbisey yok

Evet değişen birşey olmaz çünkü türkiyede ne yapsan aynı . Ama belki yanılıyoruz onun için farklı grupların belirli sürelerle iktidara gelmesi gerekir ki millet hangisinin daha iyi olacağını görebilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokollu Mehmed Paşa

quote:

Orijinalden alıntı: JustClark

quote:

Orijinalden alıntı: shift1907

quote:

Senin kendinden cok sevdigin insan sana "Seni sevmiyorum sevmedigim biriyle konusmak ya da birlikte olmak istemiyorum ve baskasindan yeteri kadar hoslaniyorum" diyorsa napabilirsin ki? Sonra asosyal olursun hayatinin odagina sinav yerlesir tabi.

+1 :( ah ulan ahh

Bazen en kotusu en iyidir

Yok abi inanmiyorum ben buna

hayırlısı be gülüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: A Twist of Fate

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JustClark

quote:

Orijinalden alıntı: shift1907

quote:

Senin kendinden cok sevdigin insan sana "Seni sevmiyorum sevmedigim biriyle konusmak ya da birlikte olmak istemiyorum ve baskasindan yeteri kadar hoslaniyorum" diyorsa napabilirsin ki? Sonra asosyal olursun hayatinin odagina sinav yerlesir tabi.

+1 :( ah ulan ahh

Bazen en kotusu en iyidir

Yok abi inanmiyorum ben buna

hayırlısı be gülüm

Oo kimler de burdaymis

• quote:

Orijinalden alıntı: Shikari

benim babamın durumu yok bana kalacak bir servette yok ya şimdi iyi bir yer kazanır ilerde meslek sahibi olurum ya da ömür billah sürünürüm bu durumda nasıl çok fazla önemsemememi bekleyebilirsin benden,hayatımın geri kalanı bu sınava bağlı ve şu anda benim için dünyadaki en önemli şey de sınava hazırlık kasmak ne kelime gerekirse motoru yakarım

Sen hayatı iyi bir üniversiteye gidince bitiyor mu sanıyorsun ? Asıl olay üniversitede başlıyor olmasın. Öyle tozpembe degil hayat atayım üniversiteye kapağı sonra ekmek elden su gölden olmayacak. Sırf şu siyasi ortam , başbakanın ODTÜ de üniversite mi söylemiyle ODTÜ'lüleri işe almayan iş verenler var. Böyle bir ülkede yaşadığını unutma. Sen önce ben ne yapmak istiyorumun cevabını bul bölümünü seç sonra paranı düşün yoksa üzülürsün. Demek istediğim mesela çok para için tıp seçersen okuması senin için eziyete dönüşebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: efe.1905se

aynen :D sınavdan cıkınca diyeceksiniz lan bu muydu buna mı bu kadar kasmısım:D ama girmeden olmuyor işte

sınavdan çıkınca kesinlikle keşke daha çok çalışsaymışım diyeceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shikari

benim babamın durumu yok bana kalacak bir servette yok ya şimdi iyi bir yer kazanır ilerde meslek sahibi olurum ya da ömür billah sürünürüm bu durumda nasıl çok fazla önemsemememi bekleyebilirsin benden,hayatımın geri kalanı bu sınava bağlı ve şu anda benim için dünyadaki en önemli şey de sınava hazırlık kasmak ne kelime gerekirse motoru yakarım

Bu arkadaşımız gibi o kadar çok insan var ki üzülmemek elde değil.Sınav sistemi ve hayatın gerçekleri 18-19 yaşındaki biz gençleri hayatımızın en verimli döneminde nasıl baskı altına alıyor görün işte sonra yapabiliyosan hiçbir şeyden etkilenmeden ders çalış

• quote:

Vay asosyal vay
  • Sabahın 6 sında bile forumun bu bölümünde gezmek beni üzüyor olsa da bu günlerinde geçecek olması biraz olsun rahatlatıyor içimi.Umarım seneye bugün istediğim yerde istediğim kişilerle olurum.

Benle aynı kaderi paylaşan bütün kardeşlerime gönderiyorum bu şarkıyı ve burdan bir selam çakıyorum

• Kardes belliki sen hayati luks icinde yasamisin veyahut sinavi kazanamadigin icin bizimde sinavi boskoymamizi istiyorsun ama sen bilirmisin benim babam asgari ucret aliyor annemle her gun 1 tlnin lafini yapiyor test parasi istedigimde git kitabindan coz bu yil sikisigiz diyor . Dershaneye yazilmak icin saatlerce yalvardigimi bilirim sen sinavi onemseme diyosun ama sonum babam gibimi olsun . Kimseyi kendime acindirma cabam yok ama az hayat herkeze toz pembe degil ama umarim bu devranda donecek qbunun icinde sinava calismak gerekiyo anladinmi kardesim .

• isterseniz asgarı ucret ile kac yılda ev kuruluyor onu bir dusunun...
    Sınavı hayatınızın odagı yapmayın dıyor sahıs ama hayat zaten bır sınav! bu da sınavlardan bıri, hatta ilk CIDDI olanı.
    Sen egerki bu genç halınde hayatın yukleri omuzlarına bınmeden kaytırıyorsan,hata yapıyorsun! senın ısın yaş...
    Kımın kac yıl yasıyacagını bır garantısı yok belkı 20 belkı 40 belkı70 ama asıl olan zamanı ıyı kullanabılmek asıl olan zamanında dogru seyler yaparak hayatta karsılasacagın zorlukların ustesınden gelebılme becerısını KAZANABILMEK
    Tarihin her doneminde aıleler cocuklarını ogretmenlerın ustaların yanına verıp(ellerinin altına) İşin ne oldugunu Emeğin ne oldugunu ve kendını gelıstırmenın ne oldugunu gorerek duyarak ogrenerek buyusun istemişlerdir.
    Şimdi sen dıyelımki anadolu lısesıdesın neden fen lısesıne (en basarılar veya en cok ogrenenler veya ogrendıklerını zamanında en ıyı sekılde kullanıp DEĞERE çevirebilenler) neden gıremedıgının hesabını kendın yapmadıysan,mesala oklid ogrenmeyip ogrenmemeyı de umursamaydınsan(ogrenıpte ne olucak canım türü zırvalar) kardesım senın adına uzgunum

Zaman sonsuza dek surer ama senın okadar zamanın yok
    Otur masanın basına efendı gıbı ogren.Kendını kandırma.Heraklıtos 'un bır sozu var ''Karakteri insanın kaderidir.''

yanı bu sınavı cıddıye almazsan o sıralarda haytalık ettıgın gunlerı hatırlayıp keske daha cok calıssaydım dıyecegın gunlerı hayat sana gosterır..
    Tecrubeyle sabıt.anlamak istersen kulagını acık gonlunu acık dınlersen hayat sana ıpuclarını farklı zamanlarda verır ama ınat edersen
    Sonucun Şu olacaktır.

• Kardesim ister uni oku istersen genel mudur ol kimsenin sabah öğle akşam yemeği başkasından gelmiyor senin ne olduğun kimseyi bağlamaz hafta sonları kaveye giriyorum maç izlemeye futbolcuya edilmeyen küfür hakaret kalmıyor siyasettede böyledir iktidar olsun muhalif parti olsun işini isterse dört dörtlük yapsın hakaret yemiştir avrupa ülkelerinde küçük yaşlarda yetiştirilip hangi yöne eğilimleri varsa yönlendiriyorlar çocukları cristiano ronaldo adam lise mezunu ama kariyeri var 16 yaşında başlamış futbola şimdi bakıyorumda 15 16 yaşımda çocuk hava harp okuluna nasıl girerim.onun hesabını yapıyor ben dünyadan bir haberdim o yaşlarda body ile 21 yaşımda tanıştım 15 yaşında çocuk gelmiş ben bodye gideyimde harp okuluna gireyim onun derdinde birde ciddi ciddi yazmamış mı çocuk laa bildigin çocuk
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.