Şimdi Ara

Sınavı Hayatınızın Odak Noktası Yapmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sadece bir dönem 2-3 sene sonra bugünleri fazla hatırlamazsınız ona göre kararlar alın kendinize zarar verecek boyutta sıkmayın kendinizi çalışın hedeflerinize göre büyük ihtimal olur zaten olmazsa da dünyanın sonu değil hayatta daha önemli zamanlar olacak öyle bir söyleyeyim dedim hadi eyv.

• benim babamın durumu yok bana kalacak bir servette yok ya şimdi iyi bir yer kazanır ilerde meslek sahibi olurum ya da ömür billah sürünürüm bu durumda nasıl çok fazla önemsemememi bekleyebilirsin benden,hayatımın geri kalanı bu sınava bağlı ve şu anda benim için dünyadaki en önemli şey de sınava hazırlık kasmak ne kelime gerekirse motoru yakarım
  • Shikari kullanıcısına yanıt
    kaç puan yapıyorsun

Sürüneceğini zannetmiyorum burada olay sürünüp sürenmemek değil normal yaşantıdan 1-2 tık lüks yaşamak durumun aşırı kötü değilse sürünmeyecek kadar biyere gidersin ama durumu acıtasyon haline getirip kazanamazsam sürünürüm falan deme okumayıp babadan mirası kalmayanlar sürünmüyor sen de sürünmeyeceksin büyütüyorsun olayı ben lüks yaşamak istiyorum diyorsan o ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BüyükEvAblukada -- 5 Mart 2014; 19:50:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shikari

benim babamın durumu yok bana kalacak bir servette yok ya şimdi iyi bir yer kazanır ilerde meslek sahibi olurum ya da ömür billah sürünürüm bu durumda nasıl çok fazla önemsemememi bekleyebilirsin benden,hayatımın geri kalanı bu sınava bağlı ve şu anda benim için dünyadaki en önemli şey de sınava hazırlık kasmak ne kelime gerekirse motoru yakarım

• Senin kendinden cok sevdigin insan sana "Seni sevmiyorum sevmedigim biriyle konusmak ya da birlikte olmak istemiyorum ve baskasindan yeteri kadar hoslaniyorum" diyorsa napabilirsin ki? Sonra asosyal olursun hayatinin odagina sinav yerlesir tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen :D sınavdan cıkınca diyeceksiniz lan bu muydu buna mı bu kadar kasmısım:D ama girmeden olmuyor işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokollu Mehmed Paşa

Senin kendinden cok sevdigin insan sana "Seni sevmiyorum sevmedigim biriyle konusmak ya da birlikte olmak istemiyorum ve baskasindan yeteri kadar hoslaniyorum" diyorsa napabilirsin ki? Sonra asosyal olursun hayatinin odagina sinav yerlesir tabi.

Dostum sana şöyle söyleyeyim ileride iyi bir meslek için hepimiz bir uğraş veriyoruz eyvallah ama bu sınav sistemi kim ne derse desin bizim bu yaşlarda tadacağımız yaşayacağımız çoğu şeyi elimizden alıyor ve bunu 4-5 yıl sonra geri getirip yaşayamıyorsun baya insanla tanıştım en iyi üniversitelerde bölümlerde okumuş ama iki çift konuşalım deyince adamın o okulu kazanırken neler kaybettiğini görüyorsun durum böyle vahim ama sistem bu
  • http://i.hizliresim.com/w1bZrB.png

Şekildeki gibi mutsuz bir nesil yetişiyor ama bu hiç kimsenin şeyinde değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: BüyükEvAblukada

Bu sadece bir dönem 2-3 sene sonra bugünleri fazla hatırlamazsınız ona göre kararlar alın kendinize zarar verecek boyutta sıkmayın kendinizi çalışın hedeflerinize göre büyük ihtimal olur zaten olmazsa da dünyanın sonu değil hayatta daha önemli zamanlar olacak öyle bir söyleyeyim dedim hadi eyv.

adam sonuna kadar haklı iyi para kazanmak için iyi bi meslek gerekiyor evet ama üniversite okumayan veya okumak istediğinden daha düşük veya farklı bi bölümde okuyan adamlar aç kalacak diye bi olay hiçbir zaman olmamıştır. Olacağınıda zannetmiyorum , hedefini üniversite sınavıyla ilgili değilde üniversite sınavının hatta üniversitenin ilersiyle ilgili belirleyenler her zaman bir şekilde para kazanabilir.

Sadece iyi para kazanmak için okuyanlar zaten meslek sahibi olduklarında ne hayatlarından ne de kazandıkları paradan keyif alırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attj4d -- 5 Mart 2014; 20:10:48 >

• quote:

http://i.hizliresim.com/w1bZrB.png

Şekildeki gibi mutsuz bir nesil yetişiyor ama bu hiç kimsenin şeyinde değil

+∞
  • Okuyan para kazanmıyor. Ben bu şehirde (Kayseri) bunu öğrendim.

Amaç okuyup okumayanların parlarına konmak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Senin kendinden cok sevdigin insan sana "Seni sevmiyorum sevmedigim biriyle konusmak ya da birlikte olmak istemiyorum ve baskasindan yeteri kadar hoslaniyorum" diyorsa napabilirsin ki? Sonra asosyal olursun hayatinin odagina sinav yerlesir tabi.

Dostum sana şöyle söyleyeyim ileride iyi bir meslek için hepimiz bir uğraş veriyoruz eyvallah ama bu sınav sistemi kim ne derse desin bizim bu yaşlarda tadacağımız yaşayacağımız çoğu şeyi elimizden alıyor ve bunu 4-5 yıl sonra geri getirip yaşayamıyorsun baya insanla tanıştım en iyi üniversitelerde bölümlerde okumuş ama iki çift konuşalım deyince adamın o okulu kazanırken neler kaybettiğini görüyorsun durum böyle vahim ama sistem bu

Sen o konuştuğun adamlara bakarak değerlendirme yapıyorsun.

Kendini bilen adam ne yapması gerektiğine kişiliğinin ne olacağına kendi kadar verir.Onlar da verememiş demek.Benim de kuzenim ODTÜ İnşaatta.Bölümdeki herkes bitti tükendi diyor ama 5 yıl önce nasılsa şimdi de aynı.

Bu yaşlarda tadacağın şeyleri de diğer yaşlara bırakacaksın illa tv de izlediklerin gibi 18 yaşına gelince orda burda gezmeler kız peşinde dolanmalar felan bunları şimdi yapman gerek diye birşey yok zamanı gelecektir.

NOT: Yorum kavga olarak algılanmasın herkes gibi kendi görüşümü yazdım başkası da çıkıp yalanlayabilir sonuçta yorum......

• quote:

Orijinalden alıntı: ozank_95

quote:

quote:

Kendini bilen adam ne yapması gerektiğine kişiliğinin ne olacağına kendi kadar verir.Onlar da verememiş demek.Benim de kuzenim ODTÜ İnşaatta.Bölümdeki herkes bitti tükendi diyor ama 5 yıl önce nasılsa şimdi de aynı.

Bu yaşlarda tadacağın şeyleri de diğer yaşlara bırakacaksın illa tv de izlediklerin gibi 18 yaşına gelince orda burda gezmeler kız peşinde dolanmalar felan bunları şimdi yapman gerek diye birşey yok zamanı gelecektir.

NOT: Yorum kavga olarak algılanmasın herkes gibi kendi görüşümü yazdım başkası da çıkıp yalanlayabilir sonuçta yorum......

18 yaşını sadece orada burada gezip kız peşinde dolaşmaya indirgeyen bir adamla konuşmak istemiyorum

Bu da benim görüşüm Tv seyretmediğimin garantisini veriyorum sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BüyükEvAblukada -- 5 Mart 2014; 20:26:04 >

• quote:

+1 :( ah ulan ahh

• quote:

Orijinalden alıntı: shift1907

quote:

Bazen en kotusu en iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: JustClark

quote:

Orijinalden alıntı: shift1907

quote:

Bazen en kotusu en iyidir

Yok abi inanmiyorum ben buna

• aç kalma meselesinden çok istediğin alana yönelemiyorsun mecburen puanının yettiğini seçiyorsun durum böyle olunca sınavda hayatın odak noktası haline geliyor ister istemez yeterli puanı almadan istediğin yerde olmak imkansız gibi bir şey
  • Türkiyede yaşıyorsak sonuçlarına katlanmamız gerek.Bu sınavda bu sonuçlardan biri.Imkan olsa 1 dakika durmam ama koşullar böyle olunca isyan edip çalışmaktan başka çare yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozank_95

quote:

quote:

18 yaşını sadece orada burada gezip kız peşinde dolaşmaya indirgeyen bir adamla konuşmak istemiyorum

Bu da benim görüşüm Tv seyretmediğimin garantisini veriyorum sana

Eyvallah . Yalnız tv olayını genel olarak ortaya attım üstüne alınma yani.

Bu yaşta gezmek veya kız arkadaşınla dolaşmıyorsan başka hangi faaliyetlerden ötürü sınava hayatınızı vermeyin diyorsun? Geriye bi tek bilgisayarda oyun oynamak kalıyor?

• Dostum gercekten haklısın bende senin gibi düsünüyorum hatta gecen umursamadim sinavi bi sekilde olur dedim ama olmuyor iste ozel universiteye gidip dötü kalkanlarmi dersin orta halli unilere gidip kendini bisey sananlarmi sen kazanamayinca ezik gibi hissediyosun kendini ailenden birsey isteyemiyorsun akrabalar gerizekali gozuyle bakiyorlar sana lys belli olduktan sonra ne yasadigimi ben bilirim gercekten sacma bi sistem ama insanlarin deger yargisi bu sekilde olusmus mecburen kabulleniyosun sende suan kafamin icinde donenleri bilseler akil hastanesine giderim 2 yildir bi kapsulun icinde yasiyorum gibi hissediyorum sirf bu durumdan kurtulmak icin calisiyorum biraz dinlenmek icin,cunku turkiyede uni kazansanizda oyle cok fazla degismiycek hayat standartlariniz istisnalar tabiki var ama yine soyluyorum turkiye burasi insan hayati ucuz burda onerim gidin bu ulkeden hakkaten yasanmaz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.