Şimdi Ara

sinyal yok diyor !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    dun aksam tv izlerken birden yayin gitti, hem turksat hemde hotbird kanallari icin sinyal yok diyor. canagin donmesi disinda baska bir ariza olabilir mi? catiya cikip bakmadim henuz yerli yerinde mi diye, acaba benimle ayni sorunu yasayan biri var midir?
    uydu receiver'im dreambox 500 bu arada
    tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloy1368 -- 29 Kasım 2008; 11:01:20 >

• Diseqc'den başlayıp kablo, connector, uydu alıcısına doğru takip edin.
    Her iki uydunun aynı anda gitmesi Çanak yada lnb arızası olmadığını garantiliyor.
    Kolay gelsin.
  • aynı sorun bndede war ama bnm 2 gün önce yağmurda oldu. yrn cıkıp catıya bakıcam artık
  • diseqc bozulmuş olablir diseqc geçici olarak devre dışı yap çanaktan gelen kabloyu direkt cihaz bağla arızayı bulursun benim başıma gelmişti diseqc üzerine çamaşır sermişler düşen damlalar diseqc in icabına bakmış
  • arkadaslar ilgiliniz icin cok tesekkur ederim, dun aksam karanlikta cikip bakmak istemedim (tirstim) birazdan onerilerinizi yerine getirecegim...sizleri haberdar edecegim, cok tesekkurler
  • merhabalar
    cesaretimi toplayıp çatıya çıktım, diseqc si soktum icinden sular aktı !!! gidip yenisini aldım ve taktım sorunu çözdüğümü sanıp aşağıya indim. kanalların cogu geri gelmisti ama star, ntv,cnbce,ntv spor...vs gibi kanallar ucmus görünüyor...
  • tekrar kanalarama yap olmadı diseqc değiştir birde lnb nin konumunu oyna biraz.önce var ise şimdi yok ise lnb ile diseqc uyumsuz olabilirmanuel rama yap otomatik arama yap olmadı değiştir.kolay gelsin.selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: eloy1368
    merhabalar
    cesaretimi toplayıp çatıya çıktım, diseqc si soktum icinden sular aktı !!! gidip yenisini aldım ve taktım sorunu çözdüğümü sanıp aşağıya indim. kanalların cogu geri gelmisti ama star, ntv,cnbce,ntv spor...vs gibi kanallar ucmus görünüyor...

Kanal-D varsa eğer;
    11862 H 27500 tp'sini pid ayarlama konumuna getirin
    v-pid:101 a-pid:201 p-pid:8101 değerlerini yazıp pid arama seçeneği ile taratın, aynı tp'de olan Star yayını gelecektir

Diğer belirttiğiniz kanalların hepsi 11054 H 30000 frekansında, bu değerleri tp eklemek seçeneği ile makinanıza ilave edip tp'yi taratın , hepsi gelecektir.
    İyi seyirler.
  • Bendede oldu gecen gün baya bir süre gelmedi bende hatlardan sandım ama uydunun arkasındaki connektör oynamış tekrar bantlayım taktıktan sonra oldu..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.