Şimdi Ara

SIRALI GAZDA SÜPER YENİLİK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
6.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sayın avcihuan;cevabımızı geciktirdiğimiz için özür diliyorum,mart başına kadar anlaşma sağlayamazsak sizi misafir edeceğiz.
  • cevap için teşekkürler
  • Birde dediğin sistemin benzin enjektör sinyalinden çalışmadığını söylüyosun. Tamam ozaman peki hangi enjektöre ne zaman LPG enjeksiyonu yapıyor. Eski enjeksiyonlu LPG sistemleri gibi aynı anda tüm enjektörlerimi açıyor.
  • umarım önceden sorulmamıştır...

elimizdeki karbüratörlü araca uygulanmış olan lpg sistemini bu hale çevirebilirmiyiz.
    masrafı ne olur. ekstradan ne takılıyor.

edit:
    eminim sorulmuştur.. ama ben detay ekipman ve fiyatlarını merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 12 Mart 2007; 19:48:37 >
  • selamlar cross teknik gerçekten yaptığınız iş ^^BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR^^özdeyişini aklıma getiriyor demekki bu ülkeninde mühendisleri çalışıyo bişeyler yapmaya çalışıyo sizi cani gönülden tebrik ediyorum.şu an sizi eleştiren çok insan olacaktır yaptığınız işi bile eleştiriceklerdir ama hiç bir zaman milletçe yılmamalıyz.bu arada benim 99 model uno 70 sim var.kendisi lpgli ama ben nasıl sıralı tüp taktırıcağımı anlayamadım zaten arabam benzin özürlü benzinde artık düzgün çalışmıyo çalıştığı zamanda kasılıp kalıyor bunların hepsi düzeleiecekmi sıralı lpg nasıl olacak bunu sizden öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim....ayrıca ben izmirdeyim burada bulabilirmiyim?

• Arkadaşlar karbüratörlü araçlara sıralı sistem taktırmak gereksizdir. Sadece arkadaşlarınızla konuşurken benim karbüratörlü arabam var ama ben sıralı sistem taktırdım dersiniz birde fazla para ödersiniz o kadar.

1. kural 10 litre benzin yakan araç aynı şartlar altında 12 litre gaz harcar.

Ayrıca sisteminiz TSE ve MMO dan onaylı ve belgeli mi ?

Eğer bu sistemi onaysız takıyorsanız makine mühensileri odası ile başınız derde girebilir ve diğer markalar için geçerli olan yetki belgeleri elinizden alınabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: miskinn

ne yani ağlıyım mı ben şimdi, daha yeni tek nokta enjeksiyonlu aracıma emülatörlü sistem taktırdım..
    şimdi bunu taktırmak istediğimde 1 ay içinde 2. ruhsat parasını mı vericem..
    şaka gibi ya..

gerek yok arkadaşım fazla bi fark olmaz tek nokta normal sistemde güzel çalışıyor sıralıya gerek yok bence
  • ben ankarada ikamet ediyorum ve sisteminiz hakkında bilgi almak istiyorum,şartlarınız nedir yani fiyat olarak+taksit imkanları+ankarada bana yardımcı olabilecek misinz?cevabinizi bekliyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: CROSS TEKNİK

SIRALI GAZ ARTIK SADECE FUL ENJEKSİYONLU ARAÇLARA TAKILMIYOR.CROSS TEKNİK ÜNİVERSAL ECU İLE TEK NOKTA ENJEKSİYONLU,MEKANİK ENJEKSİYONLU VE KARBÜRATÖRLÜ ARAÇLARADA SIRALI GAZ MONTAJI YAPMAK MÜMKÜN OLMAKTADIR.TÜRKİYEDE 2 MİLYONA YAKIN BU TÜR ARAÇLAR VAR.TEKNOLOJİ HERKESİN HAKKI.xxxxxxxxxxESKİ ARAÇLARINIZI GÖZDEN ÇIKARTMAYIN,TEKNOLOJİLERİNİ YÜKSELTİNxxxxxxxxxx
    DAHA GENİŞ BİLGİ İÇİN crossteknik@hotmail.com veya crossteknik@mynet.com' a mesaj bırakın arayalım.

• Crosteknik galiba patladı hiç cevap yok. Herhalde herşey balondu. Yalandı.....yada yalan oldu
  • SAYIN YAKOMOZ,EĞER BÖYLE GELİŞMELERİNİN BALON OLMASINI İSTİYORSANIZ HATIRINIZ KIRILMASIN BALON OLSUN.AMA BU ŞEKİLDE ETİK OLMAYAN BİR YAZIYI YAZMANIZA FİRMAMIZ ADINA ÇOK ÜZÜLDÜK FİRMAMIZI ZİYARET EDERSENİZ MAMÜLLERİMİZİ GÖREBİLİRSİNİZ.FAKAT MAALESEF ÜLKEMİZDEKİ YABANCI HASTALIĞI BİZLERİN YAYILMASINI ENGELLİYOR.SİZE ENTERESAN BİR ŞEY YAZAYIM,BİR BAYİ ADAYIMIZIN BİRİSİ BU OLAYI DAHA İTALYANLAR YAPAMADI SIZ HİÇ YAPAMAZSINIZ DİYOR.ADAM SİSTEME BAKMADAN BU KARARA VARIYOR.EVET SAYIN YAKOMOZ BÖYLE DÜŞÜNENLER İÇİN YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY YOK.İÇİNİZ RAHATLAYACAKSA BİZİM İŞE BALON DİYEBİLİRSİNİZ.BU ÜLKEYE İNŞALLAH SİZ BALON OLMAYAN HİZMETLER VERİRSİNİZ.BENİM İTALYANLARA VERECEK PARAM YOK.
  • SAYIN FORUM İŞTİRAKCİLERİ,CROSS TEKNİK MAMÜLLERİ HAKKINDA BİR ÖN BİLGİ VEREBİLMEK AMACIYLA BU FORUMA KATILDIK.TÜRKİYE ÇAPINDA EN AZINDAN BÜYÜK ŞEHİRLERDE YAPILANMADAN BİR SATIŞA ÇIKMAYI DÜŞÜNMEDİK.BURADAKİ AMACIMIZ BULUNDUĞUNUZ İLLERDE BİR SORUN ÇIKARSA MAĞDUR OLMAMANIZ.ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYOR.BU SORUNLARI YAZA KADAR ÇÖZECEĞİMİZİ UMUYORUZ.
    TEKRAR TEKRAR YAZMAKTA FAYDA GÖRÜYORUM,CROSS TEKNİK ECU su İLE KARBÜRATÖRLÜ,TEK NOKTA ENJEKSİYONLU,FUL ENJEKSİYONLU VE MEKANİK ENJEKSİYONLU ARAÇLARA SIRALI GAZ DÖNÜŞÜMÜ YAPMAK MÜMKÜN OLMAKTADIR.
  • Siz sadece gard alarak kendinizi savunmuşsunuz. Ama kaç gündür size sorulan soruları cevaplamıyorsunuz. Bende işte dediğim anda hüsrana uğradım. Çünkü hobby olarak ilgilendiğim motorda tam işime yarayacak bir sistem buldum demiştim. Ama kaç gündür hiç cevap yok. Zahmet olmaz ise bana laf yetiştireceğinize yukarda sizlere sorulan soruları cevaplayın ayrıca bende bir soru sormuştum. BENCE BİR MALI SAHİBİ DEĞİL MÜŞTERİLER ÖVMELİDİR. Ama muatap bulamıyoruz ki! Tamam nerede üretim yayıyorsunuz ilk fırsatta çayınızı içmeye gelmek ve ürününüzü incelemek hatta mümkünse bir araca bizzat kendim montaj yapmak isterim. Hadi buyrun
  • Yakit ekonomisi olarak ciddi fark olmasa da yuk altinda karisim fakirlesmeyecegi(lambda sensoru ve otomatik kontrol sayesinde devamli yakit hava orani olmasi gereken sekilde ayarlanacaktir) ve mikserin verim dusuren etkisi olmayacagi icin performanstaki o %10 civarindaki azalma %2-3 seviyesine duser.

Sirali olmasa bile bazi tek nokta enjeksiyonlulara takilan lambda kontrollu step motorlu gaz vanali sistemin uygulanmasi bile bence duz sistemden iyi sonuc verir.
    O step motorlu gaz vanasindan bulabilirsem PIC kullanarak benzeri birsey yapmayi dusunuyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: obenturk

Arkadaşlar karbüratörlü araçlara sıralı sistem taktırmak gereksizdir. Sadece arkadaşlarınızla konuşurken benim karbüratörlü arabam var ama ben sıralı sistem taktırdım dersiniz birde fazla para ödersiniz o kadar.

Eğer bu sistemi onaysız takıyorsanız makine mühensileri odası ile başınız derde girebilir ve diğer markalar için geçerli olan yetki belgeleri elinizden alınabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: obenturk

Arkadaşlar karbüratörlü araçlara sıralı sistem taktırmak gereksizdir. Sadece arkadaşlarınızla konuşurken benim karbüratörlü arabam var ama ben sıralı sistem taktırdım dersiniz birde fazla para ödersiniz o kadar.

bence yanlış düşünüyorsun sıralı sistemin çok büyükavantajları var..
  • Karbüratörlü araçlarda sıralı sistemin kullanılması avantaj sağlayabilir ancak toplamda kazancın %5 in üzerine çıkmayacağına inanıyorum. Bu yüzden gerekli olmadığını düşünüyorum. Nasıl bilgisayar donanımı alırken fiyat performans ürünlerini tavsiye ediyorsak benimde tavsiyem karbüratörlü araçlara sıralı sistemin gereksiz olduğudur.

quote:

O step motorlu gaz vanasindan bulabilirsem PIC kullanarak benzeri birsey yapmayi dusunuyorum.

küçük bir step motor alıp gaz teline bağlayabilirsin yada gaz telinin bağlı olduğu yere de bağlayabilirsin. Gaz pedalına da bir pot yerleştirince pot taki değere göre step motor döner ancak nekadar güvenli olur ki ?
  • Benim yapmak istedigim step motorlu vana ile gaz ayarini aracin icinden kontrol edebilmek. Mesela rampalarda falan vana acik oldugunda performans oldukca artiyor.

Hatta eksoz manifold cikisina wideband lambda sensoru+gaz kelebegine pot baglanarak otomatik kontrollu bir sistem de yapilabilir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.