Şimdi Ara

siri iphone 4 uyarlanmayı basardilar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
2.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • belki iphone5 veya ios6'nın çıkmasına yakın ios5'in son sürümlerinde aktif edebilirler, iphone4 kullanan kalmayınca yani.
  • İphone 4s yeterli tiraj a ulaşınca öteki modellerede gelicek zaten.Apple satış kozu olarak kullanıyor şimdi.
  • Diğer modellere gelir mi bilmem ancak server kullanan bir programı entegre etmek imkansız gibi birşey olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

İphone 4s yeterli tiraj a ulaşınca öteki modellerede gelicek zaten.Apple satış kozu olarak kullanıyor şimdi.

Daha önce hangi böyle bir modelde bunu yaptı ki?3GS De Voice control geldi ama 3G resmi olarak hiçbir zaman gelmedi.4'e de hiçbir zaman resmi olarak gelicegini sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: racaerme

quote:

İphone 4s yeterli tiraj a ulaşınca öteki modellerede gelicek zaten.Apple satış kozu olarak kullanıyor şimdi.

Daha önce hangi böyle bir modelde bunu yaptı ki?3GS De Voice control geldi ama 3G resmi olarak hiçbir zaman gelmedi.4'e de hiçbir zaman resmi olarak gelicegini sanmıyorum.

Katılıyorum. Hani sanki Apple can dostumuz zor günlerde yardımcı oluyor falan Bu özgüven nereden geliyor ya? Sonuçta adamlar bu yolla satacak yeni telefonu. Ayrıca siz düşünüyor musunuz ki sunucu maliyetlerine nasıl katlanacaklar? Yeni alınan telefonlar sayesinde. Eski telefonlar da kullanılırsa zarara girer. Hani ürettiği şeyleri de ucuza satsa bari... Asıl amaç para kazanmak iken buna nasıl inanıyorsunuz şaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PythEch -- 16 Ekim 2011; 13:18:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PythEch

quote:

Orijinalden alıntı: racaerme

quote:

Katılıyorum. Hani sanki Apple can dostumuz zor günlerde yardımcı oluyor falan Bu özgüven nereden geliyor ya? Sonuçta adamlar bu yolla satacak yeni telefonu. Ayrıca siz düşünüyor musunuz ki sunucu maliyetlerine nasıl katlanacaklar? Yeni alınan telefonlar sayesinde. Eski telefonlar da kullanılırsa zarara girer. Hani ürettiği şeyleri de ucuza satsa bari... Asıl amaç para kazanmak iken buna nasıl inanıyorsunuz şaşıyorum.

Benimki bir tahmin

• Bu sunucu sonuçta cihazın iphone 4s olduğunu bir şekilde anlıyor. Udid kontrolü yada buna benzer birşey olabilir. Yakında bu olayı çözerler. Biz de siri'mize kavuşuruz gibime geliyor.

Bu arada Apple resmi olarak siri'yi iPhone 4'e açmadıysa açmaz bence.

iPhone 3gs'de normalde facetime yok. Ama aktifleştirilebiliyor. Burada server kullanılmıyormu? Bunu aşan siriyi her türlü aşar.
  • Her şeyi yapan bu adamlar iphone 4 ü neden serverda 4s gibi gösteremesin? Yapılmaz olmaz denilen şeyler zaten şu an icat olarak karşımızda değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

ilk mesajdaki videoda ip4 cok donuyor

Videodan kaynaklı, aynısını "bir sosyal paylaşım sitesinde" izledim donmuyor
  • Siri kullanan varmı aranızda? yada ip 4S'i? çok merak ediyorum citten nekadar işini kolaylaştırabildiğini? kullanan arkadaş konu hakkındaki düşüncesini belirtirse ön bilgimiz olur.
  • Ben kullanıyorum Siri'yi. Daha doğrusu kullanmıyorum, ama elimde ekipman var yani.
    Yakınımdaki hastahaneleri sırala vs dediğim zaman üzgünüm bu ülkede servis vermiyorum diyor ne yazıkki. Mesaj falan atacaksam elle yazıyorum zaten Siri işimi görmüyor. Hava durumu vs zaten notification center'a entegre olduğu için home a basılı tutup siriye havayı sormaktansa durum çubuğunu aşağı çekip bakarım yani mesela.
    Belki araba kullanırken el doluyken vs pratik olabilir ama şuan benim hiç işime yaramadı Siri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: diffriend

Ben kullanıyorum Siri'yi. Daha doğrusu kullanmıyorum, ama elimde ekipman var yani.
    Yakınımdaki hastahaneleri sırala vs dediğim zaman üzgünüm bu ülkede servis vermiyorum diyor ne yazıkki. Mesaj falan atacaksam elle yazıyorum zaten Siri işimi görmüyor. Hava durumu vs zaten notification center'a entegre olduğu için home a basılı tutup siriye havayı sormaktansa durum çubuğunu aşağı çekip bakarım yani mesela.
    Belki araba kullanırken el doluyken vs pratik olabilir ama şuan benim hiç işime yaramadı Siri...

Turkiye de hic bir ise yaramaz zaten ulke destegi gelmesikce...
  • quote:

AXAPTA'nın dediğine geliyoruz bence. Apple sunucuları yetkilendirmediği için sesli komutlar çalışmıyor. Ama bunu da başarırlarsa Nobel Jailbreak ödülü verirler

O değil de hadi başardılar diyelim Türkçe'ye uyarlamaları biraz zor değil mi

Bu arada özel bi 4S dosyası dediğiniz şey GPU Sürücüsü arkadaşlar

:)

Siri nin yazılımsal kodlarını istedikleri kadar telefona atsınlar..
    Çalışmaması çok normal.. İşin o kadar basit bir mantığı var ki..

O kodlar Apple ın server ları ile iletişimde olarak Siri yi çalıştıracak mı? Evet..
    Apple server ları kendisine ulaşmaya çalışan iphone un hangisi olduğunu biliyor mu? Evet..
    ip4 ya da ip4s olarak ayırabiliyor mu? Kesinlikle evet..

Neden ayrılmasına ihtiyaç duysunlar?

Sırf kamerası 8mp diye 4S kimse almaz.. 4S in can vurucu noktası SİRİ mi? Evet..
    4S in başarılı satış grafiğini yakalamak için, 4S i satabilmek için ne yapacaklar? Kendi server larına sağlam ve küçük bir kod koyacaklar.. O kod gerçekten 4S mi yoksa ip4 mü ya da ip4 de kendisini 4S olarak tanıtan başka bir cihaz mı diye ayıracak.. Sonra izin verecek..

Bunu yapmaya çalışanlar diyelim ki sızdılar içeri.. Kullanımları en fazla 2-3 gün devam eder.. Sonra Apple kapatacaktır bu açığı..
    Çok daha sert kodlarla kapatacaktır..
    Kapatmak zorundadır da ayrıca.. Hem prestij kaybı, hem de 4S satışlarını devam ettirmek için..

Defalarca yazdım bunu..

Apple kendisi izin vermedikçe, iPhone 4S harici hiç bir cihazda SİRİ çalışmaz, çalışmayacak!..
    Heyecan yapmayın, Unutun.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

quote:

AXAPTA'nın dediğine geliyoruz bence. Apple sunucuları yetkilendirmediği için sesli komutlar çalışmıyor. Ama bunu da başarırlarsa Nobel Jailbreak ödülü verirler

O değil de hadi başardılar diyelim Türkçe'ye uyarlamaları biraz zor değil mi

Bu arada özel bi 4S dosyası dediğiniz şey GPU Sürücüsü arkadaşlar

:)

O kodlar Apple ın server ları ile iletişimde olarak Siri yi çalıştıracak mı? Evet..
    Apple server ları kendisine ulaşmaya çalışan iphone un hangisi olduğunu biliyor mu? Evet..

Sırf kamerası 8mp diye 4S kimse almaz.. 4S in can vurucu noktası SİRİ mi? Evet..
    4S in başarılı satış grafiğini yakalamak için, 4S i satabilmek için ne yapacaklar? Kendi server larına sağlam ve küçük bir kod koyacaklar.. O kod gerçekten 4S mi yoksa ip4 mü ya da ip4 de kendisini 4S olarak tanıtan başka bir cihaz mı diye ayıracak.. Sonra izin verecek..

Bunu yapmaya çalışanlar diyelim ki sızdılar içeri.. Kullanımları en fazla 2-3 gün devam eder.. Sonra Apple kapatacaktır bu açığı..
    Kapatmak zorundadır da ayrıca.. Hem prestij kaybı, hem de 4S satışlarını devam ettirmek için..

Defalarca yazdım bunu..

Apple kendisi izin vermedikçe, iPhone 4S harici hiç bir cihazda SİRİ çalışmaz, çalışmayacak!..

+1

• arkadaşın dediği gibi udid kayıtlarına göre telefon modelini belirliyorlarsa, sirinin çalışması hayal

Udid kayıtlarını fake olarak göndersek bile o fake udidlerde banlanır böylece siri kullanmak hayal olur.

Tabi herşey apple'ın bu olayı siri'ye kısıtlamayı gerçekten isteyip istemediğine bağlı. Gerçekten iphon4 te sirinin çalışmaması için bir uğraş yada savaş verecekmi orası tartışılır. Bu biraz xbox taki ban olayına benziyor. istese saniyesinde fw li cihazları anlayıp banlayabilir ama onların da işine geliyor bir çekilde
  • quote:

Defalarca yazdım bunu..

İyi de ben birşey sorabilir miyim

SHSH kaydı konusunda da Cydia araya girip Apple yerine sorguyu kendi serverlarından yaptırıp bize downgrade imkanı sağlamıyor mu?

Yani o hususta başarılı olabiliyor da Siri konusunda neden olmasın, araya girerek, telefonu 4s olarak tanıtarak veya ne bileyim benim anlatamayacağım şekillerde..

Engin bilgilere sahip değilim, sadece aklıma geldiği için söyledim.

• siriden daha önemlisi batarya kamera ve işlemci durumu bence.bunlar olmadan siri pek faydalı olmaz ama siri olmasa bile bu donanımsal özellikler 4s satışı için yeterli olacaktır bence.siri de bi şekilde iphone 4 ile uyumlu olur.3gs-facetime da olduğu gibi.
  • @Onur__

Arkadaşa sormuşsun ama bende cevap vermek istedim. SHSH olayındaki gereken sunucunun kaç katı hacim gerektiren bir olay olacaktır Siri sistemi, düşünsenize saniyede 100 tane veri geliyor, SHSH kaydında bu miktar buna oranla çok çok azdır.

(iOS 5 ile SHSH olayı da kalktı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

quote:

Defalarca yazdım bunu..

İyi de ben birşey sorabilir miyim

SHSH kaydı konusunda da Cydia araya girip Apple yerine sorguyu kendi serverlarından yaptırıp bize downgrade imkanı sağlamıyor mu?

Yani o hususta başarılı olabiliyor da Siri konusunda neden olmasın, araya girerek, telefonu 4s olarak tanıtarak veya ne bileyim benim anlatamayacağım şekillerde..

Engin bilgilere sahip değilim, sadece aklıma geldiği için söyledim.

Apple bunu teknik olarak sağlar neden sağlamasın ki..
    Ancak SHSH kaydı imkanı sununca ne gibi bir karı olabilir bundan? Yani maddi yönden kazancı ne olacak? Hiç..

Ancak ip4 harici telefonlar harici cihazlara server ı kapattığında ne gibi bir karı olacak? 4S satılacak.. 4S ara bir model olmaktan çıkıp farklı bir model olarak algılanacak..

Cydia eğer SİRİ için apple server larına sızmak isterse / sızarsa / teşebbüs ederse, korsan ve hack işlemi olarak tanımlanır Apple tarafından..

Ayrıca apple server larına girmek de her babayiğidin harcı değil..

Bunu yapabilecek bilgiye sahip olmayanlar zaten uğraşır apple serverlarına sırf SİRİ için girmeyi..

Bunu başarabilecek kişiler ise SİRİ falan uğraşmaz.. O bilgi ve donanıma sahip kişilerin hedefleri daha büyük olur.. SİRİ konusu çerezdir onlar için.. Örn.Kevin David Mitnick.. FBI dahil tüm dünyayı peşine takmıştı geçmişte.. Apple serverlarına da sızan kişi.. Sadece Apple değil bir çok yere sızdı.. ABD Savunma bakanlığı, CIA, vsvs.. Sonra bir süre hapis bile yattı..

Server lara bağlanmak nolacak ki yahu cydia bağlanır diyor bir çok genç arkadaşım da, önlerinde Kevin gibi bir örnek varken kimse bu riski almaz..

Konuyu toparlarsak,

Çok net, ip4 lerde Apple izin vermediği sürece, SİRİ yi unutun! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AXAPTA -- 24 Ekim 2011; 18:13:32 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.