Şimdi Ara

siri iphone 4 uyarlanmayı basardilar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
2.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Siz resmen her iPhone alanın teknolojisi yok siri si, iOS U icin felan aldığını sanıyorsunuz galiba arkadaslar. Her iddiasına girerimki iPhone kullanan 10 kisiden 7 si iOS nedir onu bile bilmiyor. Esimin 3GS ine iOS 5 yükledim 1 hafta sonra Facebook a ne oldu diye sordu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplariniz icin tesekkurler.

Birkac sorum var

1. Siri telefonda yuklu gelen bir uygulama degil mi? Her cevap verirken Apple ile mi baglanti kuracak? Yani verileri kendi icerisinden, yetmezse internet uzerinden alan -duz mantikla- sozluk gibi bir uygulama degil mi?

2. (Birinci sorunun yanitiyla paralel bu da tabi) eger herseyi apple serverlarindan alan bir uygulama degilse yani oyle var sayarsak o zaman benim soylemek istedigime geliyoruz yine. Siri kullanildiginda telefonun 4s olup olmadigi sorgulanacak olsa sadece, bunu cydia dan indirilecek bir uygulamayla sanki telefon 4s mis gibi apple serverlarina iletme durumu yok mudur?

Yani aslinda ilk basta sordugum da buydu, shsh karistirdim isin icine ama ornek olsun diyeydi o.

Eski versiyona donmek istedigimizde cydia tarafindan alinan kayitlar apple serverina gonderilerek telefonun o donmek istedigimiz eski versiyonda oldugu bilgisi gonderilmiyor muydu?

Ayni sekilde siri apple ile baglanti kurmadan once araya cydia girse ve telefon sanki 4s mis gibi yollasa apple serverlarina bilgiyi, olmuyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_pc

Siz resmen her iPhone alanın teknolojisi yok siri si, iOS U icin felan aldığını sanıyorsunuz galiba arkadaslar. Her iddiasına girerimki iPhone kullanan 10 kisiden 7 si iOS nedir onu bile bilmiyor. Esimin 3GS ine iOS 5 yükledim 1 hafta sonra Facebook a ne oldu diye sordu?

kişiden kişiye değişir.kız arkadaşım da iphone istiyor.bende iphone 4 var.zamanla kullanmayı öğrettim.şu an ona da bir 3gs alacağız.3gs ile 4 ün farklarını, telefonun inceliklerini kullanmasını biliyor.jailbreak nedir,dfu mode a nasıl alınır.itunes nasıl kullanılır.apptrackr installous,cydia.ios 5 ile ios 4 arasındaki yenilikler.bunların hepsini biliyor.yani herkes hava için almıyor.
  • yahu sanki buradaki herkes anadili gibi ingilizce konuşuyor da siri'si eksik kaldı.bırakın Allah aşkına..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Cevaplariniz icin tesekkurler.

Birkac sorum var

1. Siri telefonda yuklu gelen bir uygulama degil mi? Her cevap verirken Apple ile mi baglanti kuracak? Yani verileri kendi icerisinden, yetmezse internet uzerinden alan -duz mantikla- sozluk gibi bir uygulama degil mi?

2. (Birinci sorunun yanitiyla paralel bu da tabi) eger herseyi apple serverlarindan alan bir uygulama degilse yani oyle var sayarsak o zaman benim soylemek istedigime geliyoruz yine. Siri kullanildiginda telefonun 4s olup olmadigi sorgulanacak olsa sadece, bunu cydia dan indirilecek bir uygulamayla sanki telefon 4s mis gibi apple serverlarina iletme durumu yok mudur?

Yani aslinda ilk basta sordugum da buydu, shsh karistirdim isin icine ama ornek olsun diyeydi o.

Eski versiyona donmek istedigimizde cydia tarafindan alinan kayitlar apple serverina gonderilerek telefonun o donmek istedigimiz eski versiyonda oldugu bilgisi gonderilmiyor muydu?

Ayni sekilde siri apple ile baglanti kurmadan once araya cydia girse ve telefon sanki 4s mis gibi yollasa apple serverlarina bilgiyi, olmuyor mu?

siri yuklu ancak live messenger gibi dusun internete ihtiyac duyuyor...Cydia jb vs ile olacagini zannetmiyorum apple cihaz udid imei yada birseyiyle eslestirip yasaklar gibi geliyor bana

• quote:

Cevaplariniz icin tesekkurler.

Birkac sorum var

1-local de çalışan öyle bir uygulama değil.. Sadece bir ara yüzü var küçük bir kb a sahip.. Geri kalanın tümünü server desteği ile yapıyor.. Video larda görmüşsünüzdür. Bir soru sorduğunuzda biraz bekletiyorum diyor örneğin.. O bekletme, sizin internet bağlantınızla ya da 3G hızınızla alakalı..

2-Birinci soruna hayır dediğim an zaten ikinci sorun otomatik iptal alıyor ancak şunu söyleyeyim..
    Hani diyorsunuz ya cydia dan program indirilir, ip4 apple server larına kendisini ip4s olarak tanıtır diye.. :)
    Bu kadar basit bir sorgulama yapacağını düşünmüyorsunuz değil mi server ların..
    Düşünün şimdi 4s im ben aç bana veritabanını diye apple server ları ile bağlantı kurmaya çalışıyorsunuz..
    Server size iyi de hangi 4S dediği an çuvallarsınız..
    O zaman klon 4S ler dolaşır ki server, telefonların kendisi ile bağlantı kurma denemesi anında mükerrerlik tespit ederse tüm mükerrer sinyallerin kendisi ile bağlantı kurmasını engelleyecektir. direkt blacklist.. :)

SHSH kaydı başka bir dünya, SİRİ başka bir dünya.. SİRİ nin içinde pazarlama stratejileri, para var.. tabiiki adamlar bu tip bir açık bırakmayacaklar.. SHSH değişse ne olur değişmese ne olur onlar için farketmez ki.. yine ip4 alacaklar, yine.. ama 4S için aynı şey sözkonusu değil..

Anlatabiliyorum umarım :)

• Steve baba olsaydı yapardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

Düşünün şimdi 4s im ben aç bana veritabanını diye apple server ları ile bağlantı kurmaya çalışıyorsunuz..
    O zaman klon 4S ler dolaşır ki server, telefonların kendisi ile bağlantı kurma denemesi anında mükerrerlik tespit ederse tüm mükerrer sinyallerin kendisi ile bağlantı kurmasını engelleyecektir. direkt blacklist.. :)

SHSH kaydı başka bir dünya, SİRİ başka bir dünya.. SİRİ nin içinde pazarlama stratejileri, para var.. tabiiki adamlar bu tip bir açık bırakmayacaklar.. SHSH değişse ne olur değişmese ne olur onlar için farketmez ki.. yine ip4 alacaklar, yine.. ama 4S için aynı şey sözkonusu değil..

Çok güzel anlatıyorsunuz, teşekkür ederim.

O yüzden de benim sorasım geliyor :)

Ben shsh e takmış durumdayım kafayı :) O yüzden sıkıntı oldu.

Shsh kaydı ile eski versiyonlara dönebilme Apple'ın telefon satışlarını olumsuz etkilemeyeceği için göz yumuyor olabilir. Ama Siri'nin 4S satışında büyük rol oynayacağını düşünürsek Siri'nin i4'e gelmesi 4S satışlarını olumsuz etkileyeceğinden böyle bir şeye izin vermezler diyebiliriz sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

Çok güzel anlatıyorsunuz, teşekkür ederim.

O yüzden de benim sorasım geliyor :)

Ben shsh e takmış durumdayım kafayı :) O yüzden sıkıntı oldu.

Shsh kaydı ile eski versiyonlara dönebilme Apple'ın telefon satışlarını olumsuz etkilemeyeceği için göz yumuyor olabilir. Ama Siri'nin 4S satışında büyük rol oynayacağını düşünürsek Siri'nin i4'e gelmesi 4S satışlarını olumsuz etkileyeceğinden böyle bir şeye izin vermezler diyebiliriz sanırım.

aynen öyle.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: webislander

yahu sanki buradaki herkes anadili gibi ingilizce konuşuyor da siri'si eksik kaldı.bırakın Allah aşkına..

Yani bende onu merak ediyorum aslında, türkiyede ingilizce biliyorum diyen çok ta genelde ingilizceyi kağıt üzerinde yada kitaplarda biliyoruz. konuşma bambaşka birşey.

Türkiyeye geldiğinde siride hala türkçe desteği olmazsa büyük bir ihtimalle siri serverları türk ingilizcesini çözmek isterken yanarak çökecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 27 Ekim 2011; 11:19:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: New_Days

Her şeyi yapan bu adamlar iphone 4 ü neden serverda 4s gibi gösteremesin? Yapılmaz olmaz denilen şeyler zaten şu an icat olarak karşımızda değilmi?

Çok uç olacak ama "Allah'ın yarattığı bir erkeğin cinsiyetini değiştirip ölünce bu hep bayandı" demek gibi birşey oluyor bu.
  • Konu azıcık yukarı çıksın.
    Bazı arkadaşlar ne olursa olsun çalıştırılamayacak falan demiş.
    Şuan yıllık 20$ veren çalıştırıyor.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=56786574
  • Evet hala diyorum.. yazayım mı bir daha :)

APPLE İZİN VERMEDİKÇE İP4 LERDE SİRİ ÇALIŞMAYACAK

APPLE SERVER LARINA GİREREK, APPLE SERVER LARINI KULLANARAK AYNEN 4S LERDEKİ GİBİ ÇALIŞTIRAMAYACAK KİMSE..

NE İDÜĞÜ BELİRSİZ, O SUNUCUNUN KİMİN OLDUĞUNU BİLMEDEN, O SUNUCUDA NE GİBİ YAZILIMLAR OLDUĞUNU BİLMEDEN TELEFONLARINIZI BAĞLAMAYA DEVAM EDİN SIRF SİRİ KURMA HIRSIYLA..

YANLIŞ YAPIYORSUNUZ!
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.