Şimdi Ara

Sistem Kurdum Bazı Sorularım Var ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Merhabalara Aranıza Yeni Katıldım Ama Elbette Daha Öncedende Takibimi Sürdürüyordum Donanım Haber Forum Olarak.Size Sorum Şu Yönde Öncelikle Topladığım Sistemde ;

Kasa : AEROCOOL VS-9 550W MidT ATX SİYAH KASA
    Ekrn Kar: GIGABYTE GV-N460OC-1GI GTX 460 1GB FERMI GDDR5 3D 256BIT
    Ram : GSKILL RIPJAWS DDR3-1333MHZ CL8 4GB (2X2GB)
    İşlemci : AMD PHENOM II 955 QUAD CORE 3200MHZ AM3 938P
    Anakart : GIGABYTE GA-890XA-UD3 AMD 790X DDR3 1866(OC) S+GL SATA

Düşünüyorum Sistemi Bu Şekilde Sadece Aklımda Olan Anakart İle Ram Uyuşmazlığı Olur mu?Birde Bu anakarrt Üst Seviyede O/C yapmayacağım için Gereksiz mi? Yerine

MSI 870A-G54 AMD 870/SB850 AM3 DDR3 2000MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart

Kart Alınırsa kağıt Üzerinde 100Tl Gibi Bir Karım Olcak Onada Ses Sistemi Almayı Planlıyorum.Bana BU KOnuda Yardımcı Olabilecek Arkadaşlar Varsa Eğer Çok Makbule Geçer.Teşekkürler .

• MSI 870A-G54 AMD 870/SB850 AM3 DDR3 2000MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart
    Kingston HyperX 1333 mhz cl7 ram kiti alın geri kalana dokunmayın

İşlemcinin fanı gürültülüdür ufak da olsa bir soğutucu alın derim.

Kasaya da 12cmlik bir fan alın tek fanla geliyor diye biliyorum
  • Evet Kasa Tek Fan Olarak Geliyor.Sizce Hangi Nedenden Dolayı G-Skill Kullanmamalıyım.Paran Çokmu Kardeş Diye Sorma Öyle Bariz Farklar Olmazsa Bende İstemem Paramı Saçayim :)
  • G-skill tabi ki daha iyi. Ancak o.c yapmayacağınızı düşünürek anakartlarla daha sorunsuz çalışan bir kingston serisi önermek istedim. İnce ayarlardan hallederim derseniz o ramleri 1600 cl8 olarak çalıştırabilirsiniz. Gskill ramler çok iyi o.c potansiyeline sahipler

G-skill de yeterli gelecektir. Msi anakartlar çok fazla ram seçen anakartlar değildir. O yüzden sorun çıkacağını sanmam
  • Leone Hocam Saygılar Ama İleride 700W lık Bir PSU ile O/C de Yapabilirim ..Black Edition Zaten 955 Amd İşlemci Değerli Vaktini Ayırdığın İçin Tşkler.
  • İşlemciye o.c yapmanız zaten basit. Önemli olan ramlerin potansiyeli. G-skill alın o halde

Anakartın ram destek bölümüne bakın yine de sorun çıkartacağını sanmam ama adettendir
  • Anakart Olarak Gigabyte Tercih Edersem Paramı Sokağa Atmış Olacağım Gibi Bir Hissiyat Oluşmuştu :) Doğruymuş. Leone Arkadaşım Bu Ram Destek Bölümüne Nerden Bakcaz.?Birde Cl-7 Cl-8 Farkları Neler ?Son Olarakda 7-8-8-7 Bigi Numeretikler Ne Anlama Gelir Ben Hangisini Tercih Etmeliyim?
  • düşük timing daha hızlıdır cl7 1333 mhz ile 1600 mhz cl9 un hangisi diye sorarsanız 1600mhzcl9 daha iyi zamanlama vermiş verilerde
  • Anladım.Tşkler Benim Alacağım Ram 1333 Mhz Cl-8 Bu Ram in Verilerine Nasıl Ulaşırım?
  • Google her şeyi düşünürsün desem

"Remlerin komuta tepki verme süresi ile ilgili katsayıdır ve remlerin gecikmesi nano saniye cinsinden çok küçük zamanlardır. CL(x) değerlendirmesi aynı frekans grubundaki remler için yapılmalıdır. Mesela 1333 MHz CL9 ve 1333 MHz CL7 iki adet rem için, CL7 olan daha iyidir. Ama 1333 MHz CL7 ve 1600 MHz CL8 remler için, 1600 MHz CL8 daha iyidir; hem daha hızlıdır, saniyede daha fazla veri aktarabilirler hem de tepki süresi daha düşüktür. Çok fazla birinci planda değerlendirilecek bir mesele de değildir, özellikle remlerin ateş pahası olduğu şu dönemde."
    alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 21 Eylül 2010; 0:55:58 >
  • performans farkı % kaç etki yapar ki hissetmeyiz kanımca...
  • nano saniye demiş burda 0.00023 saniye gibi sayılar galiba
    1. basamak işlemci ve anakart hangi ramlerde daha etkili ona bakarak ram almak daha mantıklı gibi küçük detaylara takılmayın diyor
  • Ben O Küçük Detaylar Yüzünden 1 Aydır Sistem Toplayamadım :) Ayrıca Ram için CL(x) değerleri ile İLgili Yazınız İçin Tşkler Diyorum Ve Artık Yatıyorum saat 02:20
  • Sistemin Güzel Gskill'de Alabilirsin Kingston'da

Anakart 870A-G54 Önceden Konuşmuştuk

Soğutucu Olarakta 12cm'li 4pin Pwm'li Bir Soutuucu Al Ne Kadar Ucuz Olursa O Kadar İyi Olur Xigmatek Red Scorpion Alabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.