Şimdi Ara

Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

video edit ve muzik programlarini kullanmak icin sistem almak istiyorum.oyun oynamicam ama video isleri ile ciddi ciddi ilgilenicem.bu nedenle siz daha iyi bilirsiniz islemci ram ve ekran karti cok muhim.bana uygun, kdv dahil 1000 dolari asmicak bi sistem yazarmisiniz!!!

dvdrom, monitor, klavye falan almicam.pentium ve amd arasinda karar veremiyorum.bu islerden anlayan arkadaslar bana yardimci olun lutfen

edit:başlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanaydin -- 10 Temmuz 2006; 9:41:06 >

• Valla pentiumD al derim bide dual ddr2*512 250 samsung sata 2 disk bide 6600 gt ohhh ortayada güsel bi anakart dfi olur abite olur
  • 15 - 20 gün kadar beklersen çok iyi olur. x2 lerin fiyatı düşecek, conroe çıkacak. şimdi alırsan pişman olursun sonra.
  • arkadaslar daha once yani bundan 5-6 ay once toplamak istedigimde bircok kisi bana amd 3800 dualcore onermisti.

eger amd 3800 den yola cikarsak
    1-buna uygun anakart
    2-2gb ram+iyi bir ekran karti(oyun amacli degil,sadece video editing icin ne alayim,cok fazla secenek var.video isleri icin hangisi iyidir?)
    3-COOLER MASTER CACT05UWD kasa ve kac watt güc kaynagi?
    4-200-250GB harddisk (markasi ne olabilir???)

kabaca dusundugum sey bu ama ben bu konularda cok bilgisizim.bana yardimci olun lutfen!!!

pentium-amd arasinda ise kararim kesin degil cunku dedigim gibi bu konularda ne yeterli bilgim ne de tecrubem var.tamamen sizden gelicek onerilere gore hareket edicem.yardimlarini bekliyorum sagolun.

butcem kdv dahil 1000 dolar.bu saydigim 4 sey disinda birsey almicam.digerleri zaten mevcut.
  • tamam arkadasim siz bana yardimci olun da ben 1 ay sonra alayim.ama bi karar vereyim artik ya kafayi yicem...
  • dostum oyun oynamayacaksan daha çok masa üstü ve perf . gerektiren uygulamalar yapacaksan İNTEL al derim çünki bu xp denilen veletin üreticisi mıcrosofth hala intel ile evlidir bunuda hesaba kat
  • quote:

Orjinalden alıntı: okanaydin

tamam arkadasim siz bana yardimci olun da ben 1 ay sonra alayim.ama bi karar vereyim artik ya kafayi yicem...

yalnız daha çıkmadığı için birşey yapamayız. tr fiyatları belli değil çünkü. hadi işlemciyi koysak bile buna uygun anakart lazım.
  • yeni işlemci çıkınca D serileri ucuzlayacak yani her halukarda bekle.. o zaman kendine daha fazla ram alırsın senin için o gerek..mesala 2x1GB fena olmas...

D 930 işlemci . Asus veya gigabyte anakart . 2x1GB corsair veya kingston ddr2 533 , 667 .
    250 GB seagate sata2 NCQ . o zaman belki 7300gt falan gelir fiyatı ii olursa onuda kattınmıdı ii bi sistemin olur video ve ses için
  • quote:

Orjinalden alıntı: okanaydin

arkadaslar daha once yani bundan 5-6 ay once toplamak istedigimde bircok kisi bana amd 3800 dualcore onermisti.

eger amd 3800 den yola cikarsak
    1-buna uygun anakart
    2-2gb ram+iyi bir ekran karti(oyun amacli degil,sadece video editing icin ne alayim,cok fazla secenek var.video isleri icin hangisi iyidir?)
    3-COOLER MASTER CACT05UWD kasa ve kac watt güc kaynagi?
    4-200-250GB harddisk (markasi ne olabilir???)

kabaca dusundugum sey bu ama ben bu konularda cok bilgisizim.bana yardimci olun lutfen!!!

pentium-amd arasinda ise kararim kesin degil cunku dedigim gibi bu konularda ne yeterli bilgim ne de tecrubem var.tamamen sizden gelicek onerilere gore hareket edicem.yardimlarini bekliyorum sagolun.

butcem kdv dahil 1000 dolar.bu saydigim 4 sey disinda birsey almicam.digerleri zaten mevcut.

Amd X2 3800+ s939 için
    1- Epox 9npa+ultra
    2-Kingston DDR 400 2X1 GB ram
    3-Cooler Master Centrion BS 400 watt kasa
    4-Samsung 250 gb SATA2 NCQ hard disk. Kapasite ve önbellek miktarını para durumuna göre seç.

Ekran Kartı 256 MB Asus X1600XT
    --------------------------------------

Pentium D 940 için:

Asus P5LD2 anakart
    2x1 gb DDR2 667 Kingston ram (hi-level da olabilir)
    Kasa aynı
    HD aynı

Ekran Kartı 256 MB Asus X1600XT

Hadi iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 10 Temmuz 2006; 3:56:53 >

• sisteminin şablonu;
    AMD athlon X2 3800
    Abit KN8 Nf4 ya da Asus A8n sli
    1 gb ddr 400
    TT kasa+fsp psu
  • KAtılmıyorum....

İşlemci Pentium D 940 presler

Ram 2*1 gb DDR2 533 mHz(sende 533 daha iyi çünkü gecikme süresi daha önemli sende)

Anakart Asus P5LD2

Hdd: 16 mb cache sata2 seagate (ihtiyaca göre gb seç-300 iyi olur)

Vga: x1600xt

TT kasa+fsp psu

Sistem Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 10 Temmuz 2006; 6:33:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

sisteminin şablonu;
    AMD athlon X2 3800
    Abit KN8 Nf4 ya da Asus A8n sli
    1 gb ddr 400
    TT kasa+fsp psu

+++
  • quote:

Orjinalden alıntı: ersagun_mc

BENCE İNTEL PENTIUM D VE BİRDE ASUS P4V8X-X SC-478 VIA ANAKART SANA YETER BİR DE VİDEOLAR İÇİN GIGABYTE 64 MB EKRAN KARTI YETERLİ OLABİLİR! ŞİMDİDEN HAYIRLI UĞURLU OLSUN HERZAMAN FİLM İZLEMEYİ Mİ DÜŞÜNÜYOSUN SANA KOLAY GELSİN!

İyi misin?Böyle post kasmakla bu iş olur mu sanıyorsun?478 pin anakarta Pentium d takıyorsun;üstüne 64 mblik ekran kartı ile video render yapıyorsun.Helal olsun...
  • katılmadığın sistem benim önerdiğim sistemmi x_bytar_x,gerçi sen önerdiğin sistemde güsell.nesini beğenmedin anlamadım(benimkini kastediyorsan)
    quote:

Orjinalden alıntı: x_bytar_x

quote:

Orjinalden alıntı: ersagun_mc

BENCE İNTEL PENTIUM D VE BİRDE ASUS P4V8X-X SC-478 VIA ANAKART SANA YETER BİR DE VİDEOLAR İÇİN GIGABYTE 64 MB EKRAN KARTI YETERLİ OLABİLİR! ŞİMDİDEN HAYIRLI UĞURLU OLSUN HERZAMAN FİLM İZLEMEYİ Mİ DÜŞÜNÜYOSUN SANA KOLAY GELSİN!

İyi misin?Böyle post kasmakla bu iş olur mu sanıyorsun?478 pin anakarta Pentium d takıyorsun;üstüne 64 mblik ekran kartı ile video render yapıyorsun.Helal olsun...

• Eet hirocum senin sisteme pek katılmıyorum;belirtilen programlarda intelin başaımı daha yüksek.Senin sistyem de gayet iyi ama başarım olarak intel daha yüksek başarı sağlayacaktır.Ayrıca ram de düşük geldi senin sistemde.SLI'ın da katkısı aşırı olmayacaktır renderda....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.