Şimdi Ara

Sistemde garip bi problem. Şüpheli anakart olabilirmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam elime bi sistem geçti özellikleri okadar önemli değil. Garip bi sorun var sisteme hiçbi şekilde işletim sistemi kuramıyorum. Taktığım autoboot lu ne winxp yi tanıyor nede vista. Autoboot yapmayıp hata veriyor bazan kuruluma geçiyor ama genede kurmuyor. Şüphe duyduğum parçaları (hdd,ram,ekran kartı işlemci) farklı sistemlerde denedim fakat normaller çalışıyolar. tek şüphe anakart kaldı ama anakartı test edemedim üzerine farklı hdd ram falan takıp. Acaba sorun bios la ilgili olabilirmi. (Sistem stabil çalışıyodu sp2 yükleyince çökmüş.(Rastlantı sanırım) ) Firmware upgrade yapcam oada çözmesse anakart sizce uçmuş olabilirmi?
    Help please :(

• kimsenin bi tahmini yokmu ?
  • 1 bios ayarlarında boot sıralamasını kontrol et.
    2 boot alsa da kurmuyor demişsin bu konuda ayrıntı verebilirsen daha iyi olur.
  • yani boot oluyor kuruluma geçiyor fakatdosyaları kopyalarken dosya kopyalanamadı diyor (kabloları değiştirdim cd yi denedim cd rom da normal)
  • RAM
  • kardeş 1 hdd yi başka makinede kurmayı dene..
    2 senin cd veya dwd writer hangisi varsa onu değiştir başka bi sürücü tak onun yerine birde onda dene...

Saygılar
  • En çok cd rom dan şüphelenmiştim kendi rw mi taktım gene ayaptı hdd ye başka bi sistemde gayet normal kullanabiliyorum çok garip ya hiç gelmedi başımı bu tek çareynısını anakart biosuda deniycem olmazsa bakcak :(
  • Sorun çözüldün saolun başınıza böyle bi durum gelirse ilk önce CPU yu bi değiştirin çünki bende CPU problem yaratmış
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.