Şimdi Ara

Sistemimi yükseltmek istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hazırda kullandığım sistem

Ekran kartı ZOTAC GTX 260 896MB 448-bit

Anakart G33M-S2L

Ram 2+1GB DDR 2 800Mhz

E7200 45nm CPU

530W PSU

(Bu sistemi de forumda birkaç arkadaştan toplamıştım 3 yıl önce belki daha eski :p )

Ati ekran kartından memnundum hızlı çalışıyordu fakat ısınma yapıyordu ve vpu recovery hatası veriyordu consol'u kapatınca ekran kapanıp açılıyordu vs.(hd 3870 iceq3) Bu yüzden ati'den nefret edip GTX'i almıştım. Mevcut anakartımı ve işlemcimi değiştirmek istiyorum.Haliyle RAM'de değişecek. PSU yeterli sanırım fakat ekran kartı sizce nasıl? Sorun yaşamayacağımı garanti edebilirseniz tekrar ati deneyebilirim. Aradabir FPS oyunları oynarım işlemci de sağlam olsun istiyorum. Bana önerebileceğiniz birşeyler var mı?

Edit:

HD7850 ile GTX 260 arasında hissedilir bir fark olur mu?

Veya GTX 480 mi denemeliyim? (1536 mb 384bit çekirdek hız 700)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EleRoSse -- 2 Nisan 2013; 15:18:52 >

• Önerilerinizi eksik etmeyin beyler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EleRoSse

Merhaba

Anakart G33M-S2L

Ram 2+1GB DDR 2 800Mhz

E7200 45nm CPU

530W PSU

(Bu sistemi de forumda birkaç arkadaştan toplamıştım 3 yıl önce belki daha eski :p )

Ati ekran kartından memnundum hızlı çalışıyordu fakat ısınma yapıyordu ve vpu recovery hatası veriyordu consol'u kapatınca ekran kapanıp açılıyordu vs.(hd 3870 iceq3) Bu yüzden ati'den nefret edip GTX'i almıştım. Mevcut anakartımı ve işlemcimi değiştirmek istiyorum.Haliyle RAM'de değişecek. PSU yeterli sanırım fakat ekran kartı sizce nasıl? Sorun yaşamayacağımı garanti edebilirseniz tekrar ati deneyebilirim. Aradabir FPS oyunları oynarım işlemci de sağlam olsun istiyorum. Bana önerebileceğiniz birşeyler var mı?

Edit:

hd 7850 gtx 260 ı her türlü tuş eder bi kere daha yeni bir ekran kartı ve daha performanslıdır.

• Evet orası öyle, Ama vpu hatası verir mi bilmiyorum. Denemedim hiç 3870 sonrası ati kartlarını. Gtx 480 nasıl? fiyat olarak 7850'den 50-100 daha pahalı herhalde.
  • o ıslemcıyle 7850 gtx 480 gıbı kartlara bakma derım
  • quote:

Merhaba

Anakart G33M-S2L

Ram 2+1GB DDR 2 800Mhz

E7200 45nm CPU

530W PSU

Edit:

Kullanmakta olduğun PSU'nun marka ve modelini yazabilirsen sana uygun bir sistem önerebiliriz. Bir de bütçen ne kadar ve monitörün var mı?? ATI'nın yeni modelleri daha sorunsuz, kaliteli.. Kesinlikle tavsiye ediyorum.. Fiyatları da daha uygun genelde..

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

Kullanmakta olduğun PSU'nun marka ve modelini yazabilirsen sana uygun bir sistem önerebiliriz. Bir de bütçen ne kadar ve monitörün var mı?? ATI'nın yeni modelleri daha sorunsuz, kaliteli.. Kesinlikle tavsiye ediyorum.. Fiyatları da daha uygun genelde..

NEXUS PSU > 511.5 W Max Power

Monitörüm var, bana anakart, işlemci ve ekran kartı yeterli gibi geliyor 1tb hard disk var ayrıca yeni kasa da alsam hiç fena olmaz. dahili PSU istemiyorum teşekkürler Angelmax
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

NEXUS PSU > 511.5 W Max Power

Monitörüm var, bana anakart, işlemci ve ekran kartı yeterli gibi geliyor 1tb hard disk var ayrıca yeni kasa da alsam hiç fena olmaz. dahili PSU istemiyorum teşekkürler Angelmax

Tamam, güzel.. Bir de ne kadar bütçen olduğunu belirtebilirsen iyi olur.. Bütçenin üzerinde bir şey önermeyelim..

• 700tl gibi bütçe olur + eldeki parçalar işte : )
  • quote:

700tl gibi bütçe olur + eldeki parçalar işte : )

İşlemci: AMD FX X6 6100

Anakart: MSI 970A-G46

Ekran Kartı: Sapphire HD 5570 1 GB 128 Bit

RAM: Patriot 4 GB Signature DDR3 1600 MHz CL9

TOPLAM: 715 lira.. % indirimli 25 fiyatlarla 535 liraya geliyor.. Bunları haftasonu Vatan'dan indirimli şekilde alabilirsin..

Kalan 155 liraya da teknobiyotik, inventus, eksen gibi firmaların sitelerinden, uygun fiyatlı ve iy bir kasa bakabilirsin.. Site linklerini de veriyorum hemen:

www.teknobiyotik.com

www.inventus.com.tr

www.eksenbilgisayar.com

www.fanatekno.com

Hepsi güvenilir, sağlam sitelerdir.. Çekinmeden alışveriş yapabilirsin..

Ekran kartını bilerek düşük tuttum.. Güç kaynağının gerçek güç çıkışı belli değil, ayrıca bütçeyi aşmamak için böyle yapmak zorunda kaldım.. Bu sistem seni 1 sene kadar idare eder.. Birkaç ay sonra, önce RAM'leri artırıp G-Skill gibi daha iyi bir marka alabilirsin, anakart da kaliteli sağlam, 1866 MHz ye kadar RAM takıp kullanabilirsin.. işlemci de gayet iyi bir model.. ileride OC ile daha iyi performans alırsın.. 1 sene sonra ekran kartını 7850 2 GB 256 bit O.C. veya bir üst modeli 7870 O.C. alabilirsin.. Tabi bununla beraber o güç kaynağını da değiştirmen gerekecektir.. Ondan sonra 2-3 sene daha ssitemini sorunsuz kullabilirsin..

• Angelmax teşekkür ederim yardımların için, işlemci ve anakart önerin hoşuma gitti değerlendiricem :p Bendeki mevcut parçaları da elden çıkarabileceğim bir yer araştırıyorum. 700 civarı dedim ama bütçeyi arttırabilirim.
    şimdilik kafamdakiler bunlar.

amd fx6100 işlemci, msi 970A-g46 anakart, sapphire hd 7850 ekran kartı, 4x4 8gb Ram 1600mhz ve 550-600W kasa.

İkinci el forumunda bi başlık açmayı deneyim, belki birşeyler bulabilirim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.