Şimdi Ara

Sivilceler İçin EriTretin Kullanan varmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar doktor sivilceler için Eritretin adında bi jel verdi jel uhu gibi görünüyor ve kokuyor. 2gündür kullanıyorm bi etkisini görmedim henüz. 1 ay filan kullanıp tekrar gidicem doktora..
    netde biraz araştırdım forumlarda fazla konu yok. DHde bu jeli kullanan ve olumlu sonuç alan varmı..teşekkürler..

• Yapay Zekanın Yanıtı

EriTretin Jel Kullananlar Yorumları

Akne tedavisinde kullanılan reçeteli bir ilaç olan EriTretin, retinoidler adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Cildin hücresel döngüsünü hızlandırarak ve iltihabı azaltarak akneleri tedavi etmeye yardımcı olur.

EriTretin jel genellikle günde bir veya iki kez ince bir tabaka halinde etkilenen bölgeye uygulanır. İlk birkaç hafta içinde ciltte kızarıklık, soyulma ve kuruluk gibi yan etkiler görülebilir. Ancak bu yan etkiler genellikle zamanla azalır.

EriTretin jel kullanan birçok kişi aknelerinde önemli iyileşmeler bildirmektedir. Ancak herkesin cilt tipi ve akne şiddeti farklı olduğundan, herkes aynı sonuçları elde etmeyebilir.

EriTretin jel kullanmadan önce doktoruna danışmak önemlidir. Doktorun, ilacın sizin için doğru olup olmadığını belirleyecek ve kullanım talimatlarını verecektir. EriTretin jel, hamile veya emziren kadınlar tarafından kullanılmamalıdır.

EriTretin Jel Kullanıcılarının Yorumları:

• "EriTretin jeli 3 aydır kullanıyorum ve aknemde belirgin bir iyileşme gördüm. Kızarıklık ve iltihap önemli ölçüde azaldı."
    • "Başlangıçta yan etkiler rahatsız ediciydi, ancak birkaç hafta sonra geçtiler. Şimdi cildim çok daha temiz ve pürüzsüz görünüyor."
    • "EriTretin jel sayesinde uzun zamandır uğraştığım aknelerden kurtuldum. Kesinlikle denemeye değer."

EriTretin jel, akne tedavisi için etkili bir seçenek olabilir. Ancak herkesin cilt tipi ve akne şiddeti farklı olduğundan, herkes aynı sonuçları elde etmeyebilir. İlacın sizin için doğru olup olmadığını öğrenmek için doktoruna danışman önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Antibiyotik + tretinoin içerir bu nedenle hem iltihaplı sivilcelere hemde siyah noktalara etkili bir ilaçtır, sivilce tedavisi uzun vadeli bir tedavidir öyle 1-2 günde sonuç alamazsın biraz bişeyler görmen için 15 gün 1 ay gibi sürelerin geçmesi gerekir, sonuçta bu sihirli bir değnek değilki sürer sürmez cillop gibi olasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Antibiyotik + tretinoin içerir bu nedenle hem iltihaplı sivilcelere hemde siyah noktalara etkili bir ilaçtır, sivilce tedavisi uzun vadeli bir tedavidir öyle 1-2 günde sonuç alamazsın biraz bişeyler görmen için 15 gün 1 ay gibi sürelerin geçmesi gerekir, sonuçta bu sihirli bir değnek değilki sürer sürmez cillop gibi olasın

haklısın ama bi ton krem jel sabun vs. kullandım etkisini görmedim. inşallah bu birazda olsa faydasını gösterir..
  • Uygun hastaya verilmişse, hasta uyumu iyi ise ve sabırla kullanılırsa çok güzel sonuçlar alınır ama bu ilaç için uygun değilseniz tabiki ki sonuç alınamaz, ama buna da burdan karar verilemez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.