Şimdi Ara

Siz hiç katil gördünüz mü ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
0
Favori
10.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • araclar dolu silah gibidir.ve tetik elinizde degil,ayagınızın altındadır.
  • bugün sabah 8 trafiğinde, TEM ümraniye kavşağı Avrupa yönünde ilerleyen simsiyah renkte çelik cantlı bir doblo, bir adım daha öne geçebilmek için yapmadığı yamyamlık, atmadığı makas kalmadı.
    tampon tampona takip, iğne deliğinden makas atmalar, yandaki aracı sıkıştırıp ittirerek şerit değiştirmeler, sinyal minyal zaten hak getire, daha ne tür i.nelik ararsan var... milletten yediği korna küfür hiç umrunda değil.
    polisi arıycam ama benim telefonda FCT sistem olduğu için 112 dışında hiçbir acil numara aranamıyor. (TURKCELL'dekiler uyuyor musnuz! acil numara çevirince "yanlış numara çevirdiniz." diyor! )
    Neyse ki biraz gittikten sonra trafik durdu; meğerse polis durdurmuş. 3. şeritten dobloyu ayıklayıp emniyet şeridine çektirdiler; ifadesini almaya...
    Önümdeki 307 şöförü polise harika manasına bu işareti yapıyordu. Yanından geçerken de doblodaki ayıya elleriyle "Allah belanı versin!" işaretleri yapıyordu. Muhtemeldir ki polisi o aramış.
    Telefonu tuşlayan parmaklarına kurban, 307 şöförü. Allah senden razı olsun! telefon faturanı ödeyesim geldi.
    peki o kadar p.ştl..ğa ve yol açılan riske karşılık bu ayı ne kazanabildi? o trafikte ne kazancı olabilir ki? çok olsun 2-3 araba ileri gider; 4'er buçuk metreden hesaplayın kaç metre kazandığını. Zaten polis de 2-3 araba önümüzde çevirdi ayıyı. Neyse ki kimseye zarar vermeden durdurdular.
    böyle hayvanları, üşenmeyelim, ihbar edelim; bizim canımız onların keyfinden daha kıymetli.

• Ben de 2 gün önce akşam saat 7 gibi servis ile işten eve dönüyordum. Tam Boğaziçi Köprüsünün ortalarında bir yerlerde camdan dışarıyı seyrederken yandaki arabanın şöförü dikkatimi çekti. Adam sağ eli ile ortada vitesin orda bir yerden bir efes kutu bira alıp bir yudum içip tekrar aldığı yere geri koydu. Üstelik de kutu öyle gazete kağıdına falan da sarılı değildi. Şok olmuştum. Biraz sonra aynı şeyi tekrar yaptı. Baktım yan koltukta eşi olduğunu tahmin ettiğim bir bayan daha oturuyordu. Sonra benim kafama dank etti. Tam cep telefonumu çıkarıyordum ki (videoya çekebilmek için) adam trafikte geri kaldı. Sonra da şerit değiştirip servisin arkasında diğer tarafa geçti. Eğer çekmeyi başarabilseydim direkt polise verecektim görüntüleri. Bu ne kadar aleniliktir anlamış değilim. Bazıları hem katil hem de yüzsüz olabiliyor.
  • Bu trafikte bilinçlenme olayının sanırsam tamamen gelişmişlikle alakası war.....Malesef bizim ülkemizde bence gelişmiş bir ülke değil....ancak kötü olan gelişmek içinde birşey yapmıyoruz.....geçen gazetede okudum...beyoğlunda trafik hakkında basılan kitapçıkta trafik kazası Allahın takdiri olarak söz edilmiş.......=) düşünceye bakın yaw....ozmn Allah avrupa ülkelerini çok seviyo ..bizi hiç sevmiyo......
    ekranlarda anlamsız kadın programları .....ahu tubayla -meriç beyin tiyatrosu....aptal aptal şeyler .....hiç bir zaman eğitici öğretici bi şey yok.....Ztn ders te çıkardığımız yok ta....(örn:marmara depremi).......

http://www.metacafe.com/watch/116783/crazy_driving_in_india/ bu video traji komik bişey ....gene gelişmemiş bir ülke .....videoda herhangi bi kaza olmuyor ama eminim öyle anlarda olduğu oluyordur.......

• quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

cahilliğimi bağışlayın ama önemli cep telefonundan 155 nasıl aranıyor ??

Hangi ilin 3 rakamlı numarasını aramak istiyorsan

0 (alan kodu) XXX XXX 1 çevirmelisin..(XXX=aramak istediğin 3 rakamlı numara)

Mesela Ankara ve 156 için: 0 312 1561561

Bu arada konuyu açan arkadaş, emeğine teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxu

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

cahilliğimi bağışlayın ama önemli cep telefonundan 155 nasıl aranıyor ??

Hangi ilin 3 rakamlı numarasını aramak istiyorsan

0 (alan kodu) XXX XXX 1 çevirmelisin..(XXX=aramak istediğin 3 rakamlı numara)

Mesela Ankara ve 156 için: 0 312 1561561

Bu arada konuyu açan arkadaş, emeğine teşekkürler

Hmmm, bunu deniycem. çalışıyorsa harika bişey olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

Bu trafikte bilinçlenme olayının sanırsam tamamen gelişmişlikle alakası war.....Malesef bizim ülkemizde bence gelişmiş bir ülke değil....ancak kötü olan gelişmek içinde birşey yapmıyoruz.....geçen gazetede okudum...beyoğlunda trafik hakkında basılan kitapçıkta trafik kazası Allahın takdiri olarak söz edilmiş.......=) düşünceye bakın yaw....ozmn Allah avrupa ülkelerini çok seviyo ..bizi hiç sevmiyo......
    ekranlarda anlamsız kadın programları .....ahu tubayla -meriç beyin tiyatrosu....aptal aptal şeyler .....hiç bir zaman eğitici öğretici bi şey yok.....Ztn ders te çıkardığımız yok ta....(örn:marmara depremi).......

http://www.metacafe.com/watch/116783/crazy_driving_in_india/ bu video traji komik bişey ....gene gelişmemiş bir ülke .....videoda herhangi bi kaza olmuyor ama eminim öyle anlarda olduğu oluyordur.......

Süper bişi bee Diyarbakırda aynen böyle gelişmemişliğinden değil tabi trafik durumundan Yoksa Doğunun parisidir Herkes kafasına göre

• Yazına söylecek bişey bulamıyorum, gerçektende çok etkileyici... Her üyenin mutlaka okuması gereken bir yazı. Söylediklerine katılıyorum, ne olur , araç kullanırken hız yapmayalım, yayalara dikkat edelim... Böylesine anlamlı yazı için tüm samimiyetimle çok teşekkür ediyorum sana... Formun ihtiyaç duyduğu bir yazı bu. O kadar zamandır hız yapmayalım, hız felekettir diyordum ama anlatamıyordum. Bu yazı sanırım herşeyi anlatmış.... Tekrar söylüyorum, tüm üye arkadaşların mutlaka okuması gerekli bir yazı bu...
  • "Her canlı ölümü mutlaka tadacaktır." Hadis-i Şerif.
    Araba ile hız yapmayı sevmem.Ama imzamdakini de 90-100 ile gitmek için hiç kimse almaz.Otoyollar haricinde hız sınırlarını geçmem.Gerçekçi olalım ;hız tutkusu hepimizin içinde vardır.Doktorumuz söylediklerinde sonuna kadar haklı ama kaç kişi hız limitlerine tam olarak uyuyor acaba.Trafik kazalarının hepsi aşırı hız yüzünden olmuyor.Büyük bir çoğunluğu hatalı sollamalar,alkollü sürücüler ve yanlış şerit ihlallerinde oluyor.Trafik magandalarını unutmayalım.Bir motorcu olarak böylelerinden neler çektiğimi bir ben bilirim bir de ALLAH.Yollarımız ne kadar uygun ,ne kadar bakımlı.Aşırı hız kaza nedenleri içinde yol hatalarından ve alkolden bile sonra geliyor.Böyle dedim diye yanlış anlaşılmasın.Sadece hızı suçlamak yanlış olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fagrusovic

"Her canlı ölümü mutlaka tadacaktır." Hadis-i Şerif.
    Araba ile hız yapmayı sevmem.Ama imzamdakini de 90-100 ile gitmek için hiç kimse almaz.Otoyollar haricinde hız sınırlarını geçmem.Gerçekçi olalım ;hız tutkusu hepimizin içinde vardır.Doktorumuz söylediklerinde sonuna kadar haklı ama kaç kişi hız limitlerine tam olarak uyuyor acaba.Trafik kazalarının hepsi aşırı hız yüzünden olmuyor.Büyük bir çoğunluğu hatalı sollamalar,alkollü sürücüler ve yanlış şerit ihlallerinde oluyor.Trafik magandalarını unutmayalım.Bir motorcu olarak böylelerinden neler çektiğimi bir ben bilirim bir de ALLAH.Yollarımız ne kadar uygun ,ne kadar bakımlı.Aşırı hız kaza nedenleri içinde yol hatalarından ve alkolden bile sonra geliyor.Böyle dedim diye yanlış anlaşılmasın.Sadece hızı suçlamak yanlış olur.

Yaw arkadaş tabiki her canlı ölümü tadacakta....hadisi şerifte otomobil iiçinde tadacaktır demiyor ki......
    kazaların hepsi hızdan değil tabiki....ama çoğu hızdan........diyelimki siz yolunuzda giderken karşıdan hatalı sollayan bi haywan çıktı gelio siz bu durumda 90 la mı 140 lamı daha iyi mantıklı we güvenli tepki werirsiniz.....herkes belirlenen hız limitlerine uysa kazalar okdr azalırki kimse inanamaz buna.......bence hatalı sollamanında altında hız isteği yatıyor ayrıca.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 1 Haziran 2006; 21:40:39 >

• sarhoş araç kullanmanın altında ne yatıyor.İmzandakine hız yapsın diye modifiye de yaptırdın mı.şu kadar beygir filan ....0-100 9.8 sn imiş.7 sn.nin yollarını da arıyormusun.Lütfen şapkamızı önümüze koyalım ve gerçekçi olalım.Burada ahkam kesmeyelim.Burada yazanların çoğu hız limitlerine uymuyordur.Doktorumuzun söyledikleri her ne kadar doğru ise de....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fagrusovic -- 1 Haziran 2006; 22:47:43 >
  • quote:

sarhoş araç kullanmanın altında ne yatıyor.İmzandakine hız yapsın diye modifiye de yaptırdın mı.şu kadar beygir filan ....0-100 9.8 sn imiş.7 sn.nin yollarını da arıyormusun.Lütfen şapkamızı önümüze koyalım ve gerçekçi olalım.Burada ahkam kesmeyelim.Burada yazanların çoğu hız limitlerine uymuyordur.Doktorumuzun söyledikleri her ne kadar doğru ise de....

tamamen mallık
  • yani sarhoş araba kullanmak mallık
  • quote:

sarhoş araç kullanmanın altında ne yatıyor.İmzandakine hız yapsın diye modifiye de yaptırdın mı.şu kadar beygir filan ....0-100 9.8 sn imiş.7 sn.nin yollarını da arıyormusun.Lütfen şapkamızı önümüze koyalım ve gerçekçi olalım.Burada ahkam kesmeyelim.Burada yazanların çoğu hız limitlerine uymuyordur.Doktorumuzun söyledikleri her ne kadar doğru ise de....

benim ehliyetim yok daha 18 yaşıma gelemedim...ama emin ol ki senden çok daha yawaş giderim....ewt imzada yazdım 0-100 9.8 diye...bu aracın potansiyeli we benim otomobillere olan ilgimden kaynaklanan birşey....bunu illaki potansiyeli kullanmak anlamına gelmez....ben bu aracı 100 120 ile gitmek için almadım yazmıyor tabikide.....ahkam da kestiğim yok sadece fikrinize katılmadığıım hızın en büyük etken olduğunu anlatmaya çalıştım......ztn yazının amacıda yapamadığımız şeyleri yapmak .....yawaş gitmek için teşwik we uyarıdır....ki sizde bu yazıya katılıyorsunuz...bence tartışmayı sürdürüp bu anlamlı topiği kirletmiyelim.....

• Whisper911; cümlelerin arasına tek nokta koyarsan yazıların daha iyi anlaşılır.Ben yawaş gitmediğimi yukarıda da söyledim zaten.0-200 km si 8 sn olan bir aracı hiç kimse 90 ile gitmek için almaz.
  • Ben çok ama çok baktım. Sırf trafik kazaları için yanlızca kafa travmaları için değil.
    Buradaki sorun trafik değil, bu ülkede yaşayanların tamamı...
    Medeniyet okumakla da kazanılmıyor, o bilinç düzeyine ulaştıracak zihinsel aktivite lazım. Bunun için de en erken zamandan o aktiviteye ve bilince ulaşmayı sağlayan düşünce birikimine ve sentezleme çalışmasına yönelmesini sağlamak gerekli. Peki kim bu yönelimi sağlayacak? Aktaracak birşeyi olamayanlar neyi aktaracak?
    Birlikte yaşamak için adalet ve karşılıklı sınırların lazım, bu adaleti kim sağlayacak ? Körler birbirine morun kırmızının farkını nasıl anlatır?
    Yaşam bir bütündür sokakta evde yatakda diye de ayrılamaz , değişik yer ve mekanlarda farklı bir kişilik tamamıyla palavradan ibarettir. Sadece saklayabilme yenetekleri farklılık arzediyor, gerçek zaman geline su üstüne vuruyor, başka birşey değil. Sorun yanlızca trafik değil, düşünün ... amacı,herşeyi,farkınız olsun

Uzun zamandır bu denli ciddi bir yazı yazmamıştım.

• Yeni üyelerin de okuması için...
  • herşeyin başı dikkat.alkollü trafiğe çıkılmamalı birde.
  • konu üstlere upupup

gerçekten çok güzel bir yazı olmuş içimde böyle değişik bir duygu oluştu ne olduğunu bilemiyorum sanki kendimden utandım aslında öyle aşırı bir hız tutkunluğum yoktur sadece yılda bir kere otoyolda 160-170 yapardım geri inerdim ama bundan sonra bu konu aklıma gelecek bu yazılar aklıma gelecek ve ben bunu yapmamaya çalışacağım

gerçekten çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kürsad -- 3 Haziran 2006; 8:37:21 >
  • Hız yapıp kadran fotoğrafları çekenler artık bir kere daha düşünürler heralde
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.