Şimdi Ara

Sizin arabanız ne kadar yakıt tüketiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar ben babamın arabasını düşük devirde 13 lt'nin altına düşüremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000 model honda crv 2.0 benzinli

Şehir içi:15.4 litre
    Şehir dışı:12.1 litre

Dün benzin aldım 4,96 dan,buna göre şehir içinde 76 kuruş, şehir dışıda 60 kuruş yakmış oluyoruz
  • 207 1.4 dizel aracımla 100 km de ortalama 5.1 lt yakıyorum.
  • Kusura bakmayın ama pek çoğu bol keseden sallamış.Tecrübeyle sabit yıllar önce bir arkadaş var benim arabam şöyle az yakıyor böyle kaçıyor atıyorum 10 lirayla kafan 200 km yapıyorum falan.Bir hafta sonu işimiz düştü hadi bizi atıver dedik bizden kalktı 50 lira istedi.Hani 10 lira yakıyordu? Bilader eee hık mık ...
  • Aku degisti ve Km sifirlandi. 150 km ortalama 25km/s 12lt. Ancak bunu 100km`si motor sogukken yapildi. Havalar isininca duser.
  • Evet bu haftanın "ne kadar yakıyor" konusu da açıldı sonunda

Fiat Palio Premio Sole 1.3 Multijet

Ortalama 5.3lt /100km

Şehir içi 6-7 arası. Şehir dışı 4 civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fk555897

Arkadaşlar ben babamın arabasını düşük devirde 13 lt'nin altına düşüremedim.

motor 2000-2500 cc felanmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberkesh

2000 model honda crv 2.0 benzinli

Şehir içi:15.4 litre
    Şehir dışı:12.1 litre

Dün benzin aldım 4,96 dan,buna göre şehir içinde 76 kuruş, şehir dışıda 60 kuruş yakmış oluyoruz

ne yaptın abi sen bizim yakın dostumuzda 2000 cc opel vectra var şehiriçi 100 kilometrede 9-10 litre yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Kusura bakmayın ama pek çoğu bol keseden sallamış.Tecrübeyle sabit yıllar önce bir arkadaş var benim arabam şöyle az yakıyor böyle kaçıyor atıyorum 10 lirayla kafan 200 km yapıyorum falan.Bir hafta sonu işimiz düştü hadi bizi atıver dedik bizden kalktı 50 lira istedi.Hani 10 lira yakıyordu? Bilader eee hık mık ...

10 lira ile 200 km yapan araba varsa getirsin bana arabanın fiyatının 20 misli fazlasını veriyim
  • @gezgin1903

Durum budur hocam önceki araçlarımızda aşağı yukarı bu değerlerdeydi o yüzden gözümde büyütmüyorum pek 1.6 fluence varken yol bilgisayarı 11-12 litre gösterirdi yine 2.0 megane'da 12-13 yakıyordu

o yüzden normal geliyor bana, ama şöyle bir durumda var gaza basarken çekingen davranmıyorum yoksa biraz daha düşürebilirim tüketimi tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezgin1903

quote:

Kusura bakmayın ama pek çoğu bol keseden sallamış.Tecrübeyle sabit yıllar önce bir arkadaş var benim arabam şöyle az yakıyor böyle kaçıyor atıyorum 10 lirayla kafan 200 km yapıyorum falan.Bir hafta sonu işimiz düştü hadi bizi atıver dedik bizden kalktı 50 lira istedi.Hani 10 lira yakıyordu? Bilader eee hık mık ...

10 lira ile 200 km yapan araba varsa getirsin bana arabanın fiyatının 20 misli fazlasını veriyim

Misalen dedim onu yani bazıları haddinden fazla şişiriyor ama iş ciddiye binince hadi götür de kem küm ediyor hani az yakıyordu ...

• cyberkesh kullanıcısına yanıt
    1.3 multijet doblo var mazotlu gerçekten çok az yakıyor resmen kokluyo yakıtı siz küçük cc arabaları sevmiyormusunuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gezgin1903

quote:

Misalen dedim onu yani bazıları haddinden fazla şişiriyor ama iş ciddiye binince hadi götür de kem küm ediyor hani az yakıyordu ...

benim kuzenimde 1.6 kartal slx vardı bu para çok az yakıyor felan atıp tutuyodu sonradan öğrendim meğerse kilometrede 30-35 kuruş yakıyormuş ben kartal alsam 30-35 kuruş yaksa o arabayı parçalardım.

• @gezgin1903

Küçük cc'li arabaları sevmemek değil de, alışkanlık diyelim uzun süre 2.0 atmosferik ve türevleri araçlar kullanınca aşağısı pek tat vermiyor

Bir de en önemlisi senede taş çatlasa 6-7 bin km yapıyoruz,o yüzen dizel bize yaramaz zaten.
  • Bazı araçların yakıt tüketimini hayranlıkla takip ediyorum,imreniyorum.
    100km de 5-6 litre... şehir içi, kış ayında, durkalk yaparak, kısa mesafede...
    bu verileri yazarken gerçekten denedinizmi? yol bilgisayarı verisimi? yoksa tahmini verilermi?

Aracımın çok yaktığını düşündüğüm için herkesle konuyu paylaşıyorum belki bir fikir verirler bir öneri sunarlar diye... konuştuğum kişiler genelde sahin kartal renaul9 ve bu tip yaşı yüksek araba sahipleri.. Konuya benim araç ortalama 35 kr yakıyor diye giriyorum. senin araba çok yakıyor diyorlar. senin araban ne yakıyor diyorum 25-30 kuruş filan diyor. birkaç mesafe sorusu soruyorum ortalama cevap alabilmek için... verdiği cevaplar lpgli arabasının enaz 30kr yaktığını, hatta durkalklarda 50kr kadar yaktığını ben soru sordukça hesap yapıp farkediyor :)

renault9 spring
    lpg
    100km 12-17lt şehiriçi kış ayında...

benzin
    100km 10-12lt şehiriçi kış ayında...

şehirdışını denemek henüz kısmet olmadı...

• şehir içi kısa mesafe 8.7 gösteriyor ortalama, suzuki 1.5 otomatik. ama lpg'den dolayı sübaplarda sorun var onu yaptırırsam 7.- 7.5 civarına düşecektir sanırım
  • Araç 2004 Astra G kasa 1,6 benzin/lpg Twinport(105bg, 3200d/d>150nm). Aracı daha 1 haftadır kullanıyorum. Yeni aldığım için biraz gezdik tozduk.
    Yol Bilgisayarı verileri: 428km - 6,4 Lt/100km - ortalama hız=38 km/sa (Yol bilgisayarı benzini baz alarak hesap veriyor.)
    LPG depodan ölçümüm ise(benzin hesaba katmadan): 428km 98,6 lira lpg. Yani km de 23 kuruş gibi bir değer. Araç hafta içi 15 km dur kalk izmir şehir içi trafiğinde, Manisa-İzmir yolunda 2 git gel ve şehir içi alsancak,konak ve inciraltı civarında gezdi. Az yaksın diye uğraşmadım ancak 95km yi de hiç geçmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akvaristhb

Bazı araçların yakıt tüketimini hayranlıkla takip ediyorum,imreniyorum.
    100km de 5-6 litre... şehir içi, kış ayında, durkalk yaparak, kısa mesafede...
    bu verileri yazarken gerçekten denedinizmi? yol bilgisayarı verisimi? yoksa tahmini verilermi?

Aracımın çok yaktığını düşündüğüm için herkesle konuyu paylaşıyorum belki bir fikir verirler bir öneri sunarlar diye... konuştuğum kişiler genelde sahin kartal renaul9 ve bu tip yaşı yüksek araba sahipleri.. Konuya benim araç ortalama 35 kr yakıyor diye giriyorum. senin araba çok yakıyor diyorlar. senin araban ne yakıyor diyorum 25-30 kuruş filan diyor. birkaç mesafe sorusu soruyorum ortalama cevap alabilmek için... verdiği cevaplar lpgli arabasının enaz 30kr yaktığını, hatta durkalklarda 50kr kadar yaktığını ben soru sordukça hesap yapıp farkediyor :)

renault9 spring
    lpg
    100km 12-17lt şehiriçi kış ayında...

benzin
    100km 10-12lt şehiriçi kış ayında...

şehirdışını denemek henüz kısmet olmadı...

Şefim sizin aracın düzü vardı bizde eskiden araç tam 3-500 lira para yemişti. Kışın bir turda çalışıyordu ve 10lt 100km hesabımız vardı normal kullanımda. Şehir dışı kendimiz ölçtük 8lt yakmıştı. Rölanti ortlama nerede duruyor ? 10Un altında olması lazım. 800 devir civarları en ekonomik rolanti ayarıdır. eğer gaz ayarını adam akıllı bir yerde sadece dönüşüm kafansından değill pistonların başındaki yerlerden adam akıllı bir ustaya yaptırırsanız istop etme olayı da olmaz.

• 2.0 vectra
    şehir içi 11-13 lt normal kullanım.
    yakıt düşürmeye çalışılarak kullanılırsa 8 lt. dur kalk çok az olmalı. dur kalk trafikte 39.8 lt (max gösterdiği) gördüm
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.