Şimdi Ara

Smart Wi-Fi Özellikli Klima

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
18.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

20 m2 lik salonum için 12000 BTU luk bir klima almak istiyorum. Kapıyı da açık bırakıp diğer odalara da serinlik gitsin istiyorum. (Evim toplam net 70 m2)

Forumdan okuduğum kadarıyla, bu işin birinci sınıfı Mitsubishi ve Daikin diye anladım. Ancak Samsung, LG, Alarko Carrier gibi markalarda bana sıcak gelen markalar.

İhtiyaçlarım şöyle:

• Eve gelmeden akıllı telefonumdan klimayı çalıştırıp eve geldiğimde serin bir ortama giriş yapmak istiyorum. (Samsung'un bazı modellerinde Smart Wi-Fi özelliği ile bu yapılabiliniyormuş)
    • Hafta içi akşamları genelde 4-5 saat kullanacağımı düşünüyorum. Haftasonları ise genelde tüm gün evde durmuyorum.
    • Sessiz çalışması önemli bir özellik, evde benim ve dış ünite nedeniyle diğer komşuların rahatsız olmasını istemiyorum.
    • Elektrik tüketimi konusunda kararsızım zira baktığım bir çok model zaten A sınıfı. A+++ lar pek yok gibi ya da ben bulamadım. Zaten tüm gün kullanmayacağım.

Bütçe olarak da 1500-2000 TL civarını pek geçmek istemiyorum ama 2500'lere de çıkabilirim belki.

Sizlerin bana önerebileceğiniz markalar ve modeller neler olabilir ?

Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Sevgiler,

• lg prestige 2800tl
  • mitril kullanıcısına yanıt
    Bütçene göre en iyisi lg perstige
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

Öneriler için teşekkürler arkadaşlar. Sizin tavsiyeniz üzerine forumda LG AS-W126mmF0 konusunda açılan konuyu okudum. Genelde herkes çok olumlu yorumlar yazmış. Sadece servis ile sıkıntı yaşayanlar olmuş bir kaç tane montaj sorasında. Ancak, ürünün detaylarına bakında benim istediğim Wi-Fi üzerinden açma/kapama özelliğini göremedim. Bu üründe bu özellik var mı yok mu biliyor musunuz ?

Çok teşekkürler zaman ayırdığınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitril

Öneriler için teşekkürler arkadaşlar. Sizin tavsiyeniz üzerine forumda LG AS-W126mmF0 konusunda açılan konuyu okudum. Genelde herkes çok olumlu yorumlar yazmış. Sadece servis ile sıkıntı yaşayanlar olmuş bir kaç tane montaj sorasında. Ancak, ürünün detaylarına bakında benim istediğim Wi-Fi üzerinden açma/kapama özelliğini göremedim. Bu üründe bu özellik var mı yok mu biliyor musunuz ?

Çok teşekkürler zaman ayırdığınız için.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,

Samsung AR9000 AR12HSSFCWKNSK A++ 12000 Btu/h Inverter Klima

Hepsiburada.com da bu klima 2300 TL'ye satılıyor. A++ olması elektrik tüketimi açısından artı bir özellik ve benim istediğim wi-fi üzerinden kontrol özelliği de var. Şu an bu klimada karar kılmak üzereyim. Sizlerden bu klimayı kullanan, bilen, kötü bir tecrübesi olan var mı acaba ?

iyi günler dilerim.

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

20 m2 lik salonum için 12000 BTU luk bir klima almak istiyorum. Kapıyı da açık bırakıp diğer odalara da serinlik gitsin istiyorum. (Evim toplam net 70 m2)

Forumdan okuduğum kadarıyla, bu işin birinci sınıfı Mitsubishi ve Daikin diye anladım. Ancak Samsung, LG, Alarko Carrier gibi markalarda bana sıcak gelen markalar.

İhtiyaçlarım şöyle:

• Eve gelmeden akıllı telefonumdan klimayı çalıştırıp eve geldiğimde serin bir ortama giriş yapmak istiyorum. (Samsung'un bazı modellerinde Smart Wi-Fi özelliği ile bu yapılabiliniyormuş)
    • Hafta içi akşamları genelde 4-5 saat kullanacağımı düşünüyorum. Haftasonları ise genelde tüm gün evde durmuyorum.
    • Sessiz çalışması önemli bir özellik, evde benim ve dış ünite nedeniyle diğer komşuların rahatsız olmasını istemiyorum.
    • Elektrik tüketimi konusunda kararsızım zira baktığım bir çok model zaten A sınıfı. A+++ lar pek yok gibi ya da ben bulamadım. Zaten tüm gün kullanmayacağım.

Bütçe olarak da 1500-2000 TL civarını pek geçmek istemiyorum ama 2500'lere de çıkabilirim belki.

Sevgiler,

Benim bildiğim kadarı ile kapıları açık bırakmak klimanın hiç durmadan devamlı çalışması demek. Tam olarak soğutma sağlanamaz ve enektrik sarfıyatı çok artar.İsterseniz daha iyi bilen bir arkadaştan bilgi alabilirsiniz. 70 m2 içinde uygun olan tahminimce en az 18000 veya 24000 btu dur.

Elektronik zamanlayıcı taktırarak , istediğiniz zaman klimayı çalıştırabilirsiniz diye düşünüyorum.

Naçizane....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasso331 -- 19 Haziran 2014; 14:29:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasso331

quote:

Merhaba arkadaşlar,

İhtiyaçlarım şöyle:

Sevgiler,

Benim bildiğim kadarı ile kapıları açık bırakmak klimanın hiç durmadan devamlı çalışması demek. Tam olarak soğutma sağlanamaz ve enektrik sarfıyatı çok artar.İsterseniz daha iyi bilen bir arkadaştan bilgi alabilirsiniz. 70 m2 içinde uygun olan tahminimce en az 18000 veya 24000 btu dur.

Elektronik zamanlayıcı taktırarak , istediğiniz zaman klimayı çalıştırabilirsiniz diye düşünüyorum.

Naçizane....
    Aslında niyetim, geceleri yatarken salon kapısını açık bırakmak ve serin havanın yatak odasına da bir nebze gelmesini sağlamak. Onun dışında küçük oda, mutfak, banyo vs nin kapısını kapalı tutacağım gece. Bu şekilde toplam hacim 35-40 m2 falan oluyor.

• quote:

Arkadaşlar,

Hepsiburada.com da bu klima 2300 TL'ye satılıyor. A++ olması elektrik tüketimi açısından artı bir özellik ve benim istediğim wi-fi üzerinden kontrol özelliği de var. Şu an bu klimada karar kılmak üzereyim. Sizlerden bu klimayı kullanan, bilen, kötü bir tecrübesi olan var mı acaba ?

iyi günler dilerim.

Meraba Aldınız mı AR9000 . Bende düşünüyorum ; Evde mitsubishi kullanıyorum kalite derseniz tabiki mitsubishi (Mitsubishi electric ama heavy değil ) . Benim ilave klima almamın nedeni evimi değiştirdim eski evimden yarı yarıya küçük neredeyse onun için 24.000 lik çok geliyo . Vede artık 15 senelik mitsubishi . Ofiste arçelik in iyi bir serisini kullanıyorum berbat . Samsung AR7000 veya AR9000 düşünüyorum . Mitsubishiye 4.500 tl vermek gereksiz geliyor . Çünkü kışın kullanmayacağım sadece yazın ve bursada oturuyorum . Samsung gayet yeterli geliyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: edra

quote:

Arkadaşlar,

iyi günler dilerim.

Meraba Aldınız mı AR9000 . Bende düşünüyorum ; Evde mitsubishi kullanıyorum kalite derseniz tabiki mitsubishi (Mitsubishi electric ama heavy değil ) . Benim ilave klima almamın nedeni evimi değiştirdim eski evimden yarı yarıya küçük neredeyse onun için 24.000 lik çok geliyo . Vede artık 15 senelik mitsubishi . Ofiste arçelik in iyi bir serisini kullanıyorum berbat . Samsung AR7000 veya AR9000 düşünüyorum . Mitsubishiye 4.500 tl vermek gereksiz geliyor . Çünkü kışın kullanmayacağım sadece yazın ve bursada oturuyorum . Samsung gayet yeterli geliyor .

Alıntıları Göster
    Klima piyasasında wi-fi özelliği olan Samsung'dan başka marka yok mu arkadaşlar ? Ben araştırdım, bulamadım. Bileniniz var mı ?
    Bu arada Samsung'un müşteri hizmetleri ile konuştum. Samsung AR9000 AR12HSSFCWKNSK A++ 12000 Btu/h Inverter Klimanın yalnızca 12.000 btu'luk versiyonu
    SMART WI-FI özelliğine sahipmiş. Diğer modellerde wi-fi özelliği bulunmuyormuş. Bu ürünün fiyatı hepsiburada'da 2300 TL.
    İç ünite ve dış ünite ses seviyelerine baktığımda açıkçası pek de sessiz bir ürün değilmiş. LG marka bazı klimalar 17 desibel iç ünite ses seviyesi vadediyorlar.

• waterhorse1 W kullanıcısına yanıt
    Senin yazdığın samsung modelinde ses seviyesi en düşük 19 db. 17 ile 19 arasında çok fark yokki. Kaldıkı o fan hızında klima pek verimli çalışmıyor. 24 db e kadar ses seviyesi rahatsız etmez.
  • waterhorse1 W kullanıcısına yanıt
    VİFİ ÖZELLİĞİ NE YAPACAN Bİ TON PARA TUZAĞI
    SAAT KAÇTA GELECEĞİNİ BİLİYORSAN
    KUMANDADAN AÇMA SAATİNİ AYARLARSIN SAATİ GELDİMİYDİ KLİMA AÇILIR
    BUKADAR BASİT
    KAPANMA SAATİNİ AYARLADINMIYDI SAATİ GELDİĞİNDE KLİMA KENDİLİĞNDEN KAPANIR

EVE GELMEDEN YARIM YADA BİR SAAT ÖNCEYE GÖRE KUMANDA ÜZERİNDEN AYARLA
    SAATİ GELDİĞİNDE KLİMA KENDİLİĞİNDEN AÇILIR BAŞLAR ÇALIŞMAYA ...........................:)

AL SANA WİFİ HEMİDE ORCİNAL
  • quote:

Senin yazdığın samsung modelinde ses seviyesi en düşük 19 db. 17 ile 19 arasında çok fark yokki. Kaldıkı o fan hızında klima pek verimli çalışmıyor. 24 db e kadar ses seviyesi rahatsız etmez.
    Mitsubishi Electric'te ise bir aparat alınması gerekiyor.
    Daikin Ururu Sarara, Emura ve Shira modellerinde online kontrol diye geçiyor. (Dahili olarak mı var yoksa ME gibi harici bir cihaz gerekiyor mu?)
    Fiyatlara ve bütçene bakınca başka marka ve modellere yönelmelisin.
    Eve gelip gideceğin saat belli ise zaten klimalarda günlük/haftalık programlama mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Mitsubishi Electric'te ise bir aparat alınması gerekiyor.
    Daikin Ururu Sarara, Emura ve Shira modellerinde online kontrol diye geçiyor. (Dahili olarak mı var yoksa ME gibi harici bir cihaz gerekiyor mu?)
    Fiyatlara ve bütçene bakınca başka marka ve modellere yönelmelisin.
    Eve gelip gideceğin saat belli ise zaten klimalarda günlük/haftalık programlama mevcut.

Alıntıları Göster
    1 kişi de al samsungu dememiş. :) Bende klima bakıyorum Samsung bakarken geldim konuya, tavsiye etmiyor musunuz? Nesi kötü mesela?

• quote:

Katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: HOMRA

quote:

Katılıyorum

Alıntıları Göster
    Aileme SAMSUNG AQ12ESMN modelini alalı 1 yıl oluyor.

İlk gelen servis montajını yapıp gittikten kısa bir süre sonra klima soğutmamaya başlayınca Müşteri Hizmetlerini arayıp aynı gün gelen ikinci servis ile soputma sorunumu çözdüm. O günden bu yana da maşallah tık demedi. Soğutma performansı açısından piyasada ki gerçek klima olarak lanse edilen markalardan geri kalır hiçbir tarafının olmadığını düşünüyorum.

Montaj güzel olunca dış ünite aksamıda ses konusunda sorun çıkarmadı.
    Oldukça memnunum ve kendime alacağım klima olarak yine önceliğim samsungtan yana olacak.

Samsung alırken dikkat etmenizi nacizane tavsiye edeceğim tek şey servisin size uzaklığı olur ki Manisa gibi küçük sayılacak illerde sorunsuz servis hizmeti alınabiliyor, sorun çıksa da aynı gün müdahale edilebiliyor. Deneyimledim, gördüm :)

• quote:

Orijinalden alıntı: GcGokhan

Aileme SAMSUNG AQ12ESMN modelini alalı 1 yıl oluyor.

İlk gelen servis montajını yapıp gittikten kısa bir süre sonra klima soğutmamaya başlayınca Müşteri Hizmetlerini arayıp aynı gün gelen ikinci servis ile soputma sorunumu çözdüm. O günden bu yana da maşallah tık demedi. Soğutma performansı açısından piyasada ki gerçek klima olarak lanse edilen markalardan geri kalır hiçbir tarafının olmadığını düşünüyorum.

Montaj güzel olunca dış ünite aksamıda ses konusunda sorun çıkarmadı.
    Oldukça memnunum ve kendime alacağım klima olarak yine önceliğim samsungtan yana olacak.

Samsung alırken dikkat etmenizi nacizane tavsiye edeceğim tek şey servisin size uzaklığı olur ki Manisa gibi küçük sayılacak illerde sorunsuz servis hizmeti alınabiliyor, sorun çıksa da aynı gün müdahale edilebiliyor. Deneyimledim, gördüm :)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar lg samsung ve viessmann servisliğini yapan bir arkadaşım var benim lg multiklima 2 yılda 4-5 kez ağır arıza yaptı ve artık yeni klima arayışındaydım bugün bana amanha samsung alma üçgen modellerinin grüntü harika ama parça problemi var bir müşterime taktık kart yaktı 3 aydır kart bekliyoruz dedi. müşteri kıramayacağım müşterimolduğundan emaneten viessman sıfır cihaz taktım samsung ne zaman kartı yollar bilmiyorum dedi...banada viessmann vitoclima 200 inverter 24 lükl nerdi 3300 tl 9 taksit...

tamda samsung alacakken sanırım vazgeçtim...yoksa her ikisini de satıyor yani beni samsungdan viessmana çeldirip kar etmiyor...sakın ama sakın samsung alma dedi

• Merhaba bir aydır ar9000 klimayı kullanıyorum. Tecrübelerimi sıralarsak klimanın soğutması iyi ve sessiz, göze hitab ediyor, wifiden kontrol edebiliyorum ama öyle büyütülecek bir husus değil. Klimayı almamdaki öncelikli neden A++ olmasına rağmen fiyatı ve kullandığım diğer Samsung ürünlerinden ve servislerinden olan memnuniyetimdi. Klimayı aldığımın ertesi günü kurdular şu ana kadar bir sıkıntı olmadı. Japonlar bu kategoride kuşkusuz liderler ama aynı zamanda fiyatlarıyla da!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdoger2

Arkadaşlar lg samsung ve viessmann servisliğini yapan bir arkadaşım var benim lg multiklima 2 yılda 4-5 kez ağır arıza yaptı ve artık yeni klima arayışındaydım bugün bana amanha samsung alma üçgen modellerinin grüntü harika ama parça problemi var bir müşterime taktık kart yaktı 3 aydır kart bekliyoruz dedi. müşteri kıramayacağım müşterimolduğundan emaneten viessman sıfır cihaz taktım samsung ne zaman kartı yollar bilmiyorum dedi...banada viessmann vitoclima 200 inverter 24 lükl nerdi 3300 tl 9 taksit...

tamda samsung alacakken sanırım vazgeçtim...yoksa her ikisini de satıyor yani beni samsungdan viessmana çeldirip kar etmiyor...sakın ama sakın samsung alma dedi

Arkadaşınız gerçek arkadaşmış.Benim tavsiyem bu arkadaşınızı kaybetmeyin,sizin gerçek dostunuzmuş. Bilmem anlatabildim mi..

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdoger2

Arkadaşınız gerçek arkadaşmış.Benim tavsiyem bu arkadaşınızı kaybetmeyin,sizin gerçek dostunuzmuş. Bilmem anlatabildim mi..

Alıntıları Göster
    Wİ- Fİ kontrollu klima isteyen arkadaşlar Haier Super macth serilerini inceleyebilir. Google play da ve app storda uygulama detaylarına bakabilirsiniz.
     Smart Wi-Fi Özellikli Klima

• mbirol kullanıcısına yanıt
    arkadaşıma güvenerek viessmann vitoclima 300-she freejoint multi klima aldım salon mutfak ve oturma odasına takıcam....fiyat çok kelepir geldi bana 4000 e mal oldu ...bana birdaha servisiçin görüşmeyiz demişti bakalım göreceğiz... :))mitsubishi ye güçyetmiyormalesef... benim klima da 64.000 btu ya kadar iç ünite takılıyor bu nedenle tercih ettim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.