Şimdi Ara

Soğutma Sistemim Hakkında Yardıma İhtiyacım Var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evde kullanmakta olduğum bilgisayarda, Corsair H80 sıvı soğutma ve 3 adet kasa fanı kullanıyorum. Isınma problemi kesinlikle yaşamıyorum ancak sorunum şu ki, bilgisayar çalışıyorken odada oturmak mümkün olmuyor VUUUUUUUU diye bir başlıyor ki dayanamıyorum artık. Makinayı kapatınca, kendime gelmem bir süre almaya başladı Yakında konu komşudan şikayet gelmeye başlayacak. Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşları dinlemek isterim. Nasıl bir çözüm bulabilirim. Sistemi mart ayı gibi kurmuştum. Yeni modeller ile toparlanmış bir sistem, bu nedenle ısı konusunda da duyarlı olmak zorunda kalıyorum. Bu sesi kesebilecek bir yöntem var mı

Not : Eğer çözemezsem, Klima motoru gibi kullanmaya başlayacağım Dışarıya koyacağım valla

• fan kontrol paneli takıp, kasa fanlarını ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.hem kasa ön paneli görsellik kazanır...
  • Performansdan ödün verip fan devirlerini düşürerek sesi zaltmaya çalışabilirsiniz eğer fanların yüksek sese neden olan fiziksel bir sorunu yoksa.
  • fanlarınız sessiz model mi ben tüm fanları akasa venom voodoo yaptım fant kontrolcü ile birlikte 30db ses oluyor minimumda en yüksekte bendede vuuuuu die bi ses oluyor :)
  • Cevaplar için çok teşekkür ederim :) Kasadaki diğer fanlardan ses gelmiyor, asıl sesi sıvı soğutma meydana getiriyormuş 3 kademesi vardı sıvı soğutmanın, kademeyi düşürdüm ancak evde klima yok ve ortam sıcaklığı çok fazla. Makina bir süre sonra reset attı Tekrardan son seviyeye aldım, şuanda kuleden izin istiyorum. Kalkış için hazırız
    Fan kontrol panelinden edineceğim bir adet Bir de öyle deneyelim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.