Şimdi Ara

Şok oldum... (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

aynen katılıyorum.hadise için 40 yıllık ahbap gibi konuşulmuş,onlar şöhret için nelerinden vazgeçiyorlar bunları mı yapmayacaklar?Hadise zaten sanatçı manatçı değil ya (fiziksel) güzelliğini kullanmasa ve ingilizce takılmasa o da yalan olur, o da ayrı bir hadise zaten...evet bir cinlik var.

@Chemx aynı şeyi iki kez tekrarlamışsın hadise'nin koskocalığı görünüşte öyle ve onu bu noktaya getiren şeylerden biri.sence yapmış olamaz mı?
  • Eve gidince elimdeki bir youtube linkini atıcam sizlere. Orada ne kadar çok şarkıcının ne kadar çok parçanın müziğini alıp sadce üzerine söz yazılarak söyledği var. Ne yazıkki Türk Müziği kendi üretimi üzerine dayalı değil. Ve inanılmaz işler dönüyor içerde. Bu müzik piyasasının çok içinde olan ve daha önce yanında çalıştığım birini aradım. Böyle şeyler çok oluyor eğer resmi kanıtın yoksa kulağınıza küpe olsun dedi. Türkiye'de nedense her sektör böyle onun içinde bir adım ileriye gidemiyoruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: HolyRevival

quote:

Orjinalden alıntı: mexmo

tam dayaklık karı ya

Eminmisin

değilim
  • Ben bi benzerlik göremedim

zaten çoğu şarkılar birbirine benzer
  • Benzerlik yok, yani benzerlik bile yok...

Başlangıcı bu tarz bir sürü şarkı size bulabilirim, ayrıca bu işi yapıyorsanız
    biraz profesyonelce yapınız, kendinizi her zaman için garantiye almanız gerek..
    Siz bunlarada çalmışlar dersiniz. :D

Ve notaların benzer olması değil, SES ARALIKLARININ BENZER OLMASI GEREK..

Genelde zaten notaları değiştiriyorlar anlaşılmasın diye, o yüzden ses aralıkları benzer
    olması gerek, ama verdiğiniz örnekler benzer değilllll...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 6 Aralık 2008; 6:31:40 >
  • Müzik piyasasında işler böyledir. Herkes elbet işin bu yüzüyle tanışır, sizinki biraz zor olmuş fakat kendi yaptığınızı kanıtlayamadığınız için dava da açsanız hiçbir şey çıkmaz. Böyle terbiyesizlikleri herkes yapabilir, Hadise yapmayacak diye bir şey yok. Ayrıca burada Hadise'ye nereden ulaştığı önemli, yaptıklarınızı dinlettiğiniz kişilere biraz daha dikkat etmenizde fayda var. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Aster -- 6 Aralık 2008; 10:22:01 >
  • Hadise böyle yapmaz diyen arkadaşlara...

Hadise nedir ya?Ses desen biraz, sözleri görüyoruz anlamsız anlamsız.Fizik var e buradan götürüyor zaten.Sanki müzik üstadı da çalmaz falan diyorsunuz.
  • Bu işle uğraşan insanlara dinlettildi arkadaşlar. Onlarda inanılmaz benzerlik var dedi. Bu saatten sonra ne kadar işe yarar bilmiyorum...
  • Bakın tekrar şunu söylemek istiyorum. Bir müzisyen bir beste yapmadan önce mutlaka bir araştırma yapmak ve benim yaptığımı başka biri yapmış mı? benzeri var mı diye düşünmek zorunda değil. diyelim ki Hadise nin parçası sizin parçanızdan çalıntı, sizin parçanızın başka bir parçadan çalıntı olmadığı ne malum. belki bilmediğiniz bir kaç parça daha var aynı akor / nota düzenini kullanan, intro ları benzeyen... yada sonuçta sizin parçanızın Hadise 'nin parçasından çalıntı olmadığınıda kanıtlayan bir belge yok anladığım kadarıyla.. 20/06/08 bilgisayarınıza kayıt edildi diyorsunuz abinizin parçası için. bir albümün yapım süreci, şarkıların alt yapıları, kaydedilmeleri, düzenlenmeleri ne kadar sürüyor biliyor musunuz? 2008 de çıkarılan bir parçanın yapım süreci bazen 2 yılı bulabiliyor. yani bir sürü cevap var aslında. tabi inanma / inandırma kabiliyetine bağlı bir konu bu. yapılabilecek bir şey yok bence..

• Benzerlik olabilir. Fakat noterden geçmediyse besteniz yapıcak bişey yok. Geçse bile. Malesef hukukun üstünlüğü değil. Üstünlerin hukuku olduğundan dolayı pek bişey yapamazdınız. Geçmiş olsun.
  • Duyanda Hadise'yi 10 yıldır tanıyorsunuz sanacak...
  • Ben tanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.