Şimdi Ara

Şok oldum...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar TTNETT müzikten Hadise'nin Aşkkolik adlı şarkısını indirmiştim. Dinler dinlemez şok oldum. Benim abi müzikle uğraşıyor ve yaptığı besteleri sağa sola bırakıyor yaptığı besteye ait müzikle Hadisenin şarkısının müziği birbirine çok benziyor. Benim pc me 20/06/08 de kayıt etmişim. Şimdi burdan yalan söylediğimi düşünenler olabilir fakat bu piyasada olanlarda böyle olayların ne kadar çok olduğunu bilir. İşte bizim şarkının müziği. Size iki şarkınında girişlerini veriyorum tabi bizimki sadece müzik. (rapid.share arasındaki noktayı siliniz indirirken)

http://rapid.share.com/files/165264968/music.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graffitti -- 19 Kasım 2008; 12:10:28 >

• Sizin şarkının telif hakkı varmıydı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rietveld

Sizin şarkının telif hakkı varmıydı ?
    Noterden bestelerin geçtiğini sanıyorum. Bu konuyu henüz abimle konuşmadım çünkü kafayı sıyıracaktır. Kendisine söylemeye şu an için çekiniyorum. Genelde yaptığı kayıtları benim pc aracılığımla pc ye aktarıp gerekli yerlere vermek üzere çoğaltıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: graffitti

Noterden bestelerin geçtiğini sanıyorum. Bu konuyu henüz abimle konuşmadım çünkü kafayı sıyıracaktır. Kendisine söylemeye şu an için çekiniyorum. Genelde yaptığı kayıtları benim pc aracılığımla pc ye aktarıp gerekli yerlere vermek üzere çoğaltıyoruz.

Alıntıları Göster
    Eğer telifi varsa ve gerçekten sizin şarkı olduğundan eminseniz yargıya gidin derim.Belkide şarkı tamamen aynı değildir biraz değiştirerek kullanmıştır.Bilemiyorum.
  • quote:

Eğer telifi varsa ve gerçekten sizin şarkı olduğundan eminseniz yargıya gidin derim.Belkide şarkı tamamen aynı değildir biraz değiştirerek kullanmıştır.Bilemiyorum.

Alıntıları Göster
    Sözler kesinlikle aynı değil fakat ritim aynı. Ne yazıkki hukuk sistemiyle uğraşmak elinde avucunda çok şey olmayan insanlar için çokda kolay değil. Yinede bu konuyu araştıracağım. Siz parçalara şöyle bir baktınızmı...
  • quote:

Sözler kesinlikle aynı değil fakat ritim aynı. Ne yazıkki hukuk sistemiyle uğraşmak elinde avucunda çok şey olmayan insanlar için çokda kolay değil. Yinede bu konuyu araştıracağım. Siz parçalara şöyle bir baktınızmı...

Alıntıları Göster
    Evet dinledim.Az bir benzerlik var ama tamamen aynı değil.Birşey çıkacağını sanmam bundan.Uğraşmayın bence boşuna.

• quote:

Evet dinledim.Az bir benzerlik var ama tamamen aynı değil.Birşey çıkacağını sanmam bundan.Uğraşmayın bence boşuna.

Alıntıları Göster
    Sonuç olarak bizimki sadece keyboard ile yapılmış öbürü ise profosyonel bir stüdyoda bir çok aletle. Nota olayları ortaya koyar sanırım durumu. Burdan yola çıkılabilir.
  • quote:

Sonuç olarak bizimki sadece keyboard ile yapılmış öbürü ise profosyonel bir stüdyoda bir çok aletle. Nota olayları ortaya koyar sanırım durumu. Burdan yola çıkılabilir.

Alıntıları Göster
    windowslivehesap@hotmail.com

msn'den atarmısın link gitmiş r@pid error veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mister No -- 19 Kasım 2008; 7:37:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mister No

windowslivehesap@hotmail.com

msn'den atarmısın link gitmiş r@pid error veriyor.

Alıntıları Göster
    Şu an işyerindeyim akşam eve gidince atarım. Linkide tekrar düzenlerim hem...

Düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graffitti -- 19 Kasım 2008; 12:10:46 >
  • quote:

Düzelttim.

Alıntıları Göster
    tam dayaklık karı ya
  • quote:

Düzelttim.

Alıntıları Göster
    benziyor sadece.. Hadise'nin ki daha bi profesyonel olmuş tabi.. bi de vokal girince iyice farklılık ön plana çıkıyor..

ama sizin kayıt da hiç fena değilmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

benziyor sadece.. Hadise'nin ki daha bi profesyonel olmuş tabi.. bi de vokal girince iyice farklılık ön plana çıkıyor..

ama sizin kayıt da hiç fena değilmiş

Alıntıları Göster
    Üstad tabiki benziyecek. Kullanan adam genelde alıp aynısını kullanmıyor. Kaldıki bizimki amatör bir çalışma. Bu konuyla ilgili bir kaç yerle konuşmayı düşünüyorum.

• quote:

Üstad tabiki benziyecek. Kullanan adam genelde alıp aynısını kullanmıyor. Kaldıki bizimki amatör bir çalışma. Bu konuyla ilgili bir kaç yerle konuşmayı düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Abimle konuştum noterden geçirmemiş bunu. En azından plak şirketine bir yazı yazayım diyorum. Ramazan Oğuz adında 3-4 parça yüklemiştim zamanında youtube, keşke bunuda yükleseymişim...
  • quote:

Abimle konuştum noterden geçirmemiş bunu. En azından plak şirketine bir yazı yazayım diyorum. Ramazan Oğuz adında 3-4 parça yüklemiştim zamanında youtube, keşke bunuda yükleseymişim...

Alıntıları Göster
    Noterden geçmediyse yapçak bişey yok.Pek kaale alcaklarını sanmam ama sen bir mail at bakalım nolcak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Unkown-Artist

tam dayaklık karı ya

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mexmo

tam dayaklık karı ya

Eminmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tunyabgu

quote:

Orjinalden alıntı: mexmo

tam dayaklık karı ya

Eminmisin

Alıntıları Göster
    Yorumlayan herkese güldüm. Hadise, dünya çapında iş yapan ve devasa prodüktörlerle çalışan bir isim. Eurovision dandik ve siyaside olsa , sonuçta oraya katılacak bir sanatçı. Prodüktörlerin, internette çalacak bir beste arayışı içine girmesi demek, ya sanatçının umutsuz vaka olması demektir, yada prodüktörün yaratabilme / besteleyebilme yeteneğinin sıfıra indiğinin. Şarkılarda bir benzerlik var diye hemen " Vay! Bu karı bizden çalmış. Şu olmuş, bu olmuş. " demeye gerek yok. Müzikte kaç şarkının birbirine benzediğini ortaya çıkarsalar .....

Madem Hadise gibi bir sanatçı abinin bestelerine talip olabiliyor, o zaman abine söylede aranjmanlığa - prodüktörlüğe el atsın. Kurtarsın kendini Youtube'dan...

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirenadam

Yorumlayan herkese güldüm. Hadise, dünya çapında iş yapan ve devasa prodüktörlerle çalışan bir isim. Eurovision dandik ve siyaside olsa , sonuçta oraya katılacak bir sanatçı. Prodüktörlerin, internette çalacak bir beste arayışı içine girmesi demek, ya sanatçının umutsuz vaka olması demektir, yada prodüktörün yaratabilme / besteleyebilme yeteneğinin sıfıra indiğinin. Şarkılarda bir benzerlik var diye hemen " Vay! Bu karı bizden çalmış. Şu olmuş, bu olmuş. " demeye gerek yok. Müzikte kaç şarkının birbirine benzediğini ortaya çıkarsalar .....

Madem Hadise gibi bir sanatçı abinin bestelerine talip olabiliyor, o zaman abine söylede aranjmanlığa - prodüktörlüğe el atsın. Kurtarsın kendini Youtube'dan...

Alıntıları Göster
    Bitirenadam, bu iş youtube aracılığıyla olmadı demo cdlerini bıraktığı müzik şirketleri tarafından oldu. Youtube ye koymamız tamamen faiş noter masraflarının çok ağır gelmesinden kaynaklanıyor. Zaten zamanında koymuş olsam bakın ben bu tarihte bunu yapmışım sizde kullanmışsınız diyebilirim. Zaten bu olayla Hadisenin direkt ilişkili olduğunu zannetmiyorum bu aptallık olur. İş yoğunluğundan adam gibi bir yazıyı müzik şirketine yazamadım. Hafta sonu yazmayı planlıyorum. Ve dediğin gibi bu işler kolay olmuyor. Piyasada inanılmaz dolambaçlı işler dönüyor. Kimbilir abim gibi kaç kişinin yazdıkları besteledikleri bu kurtlar sofrasında yem oldu.

• quote:

Bitirenadam, bu iş youtube aracılığıyla olmadı demo cdlerini bıraktığı müzik şirketleri tarafından oldu. Youtube ye koymamız tamamen faiş noter masraflarının çok ağır gelmesinden kaynaklanıyor. Zaten zamanında koymuş olsam bakın ben bu tarihte bunu yapmışım sizde kullanmışsınız diyebilirim. Zaten bu olayla Hadisenin direkt ilişkili olduğunu zannetmiyorum bu aptallık olur. İş yoğunluğundan adam gibi bir yazıyı müzik şirketine yazamadım. Hafta sonu yazmayı planlıyorum. Ve dediğin gibi bu işler kolay olmuyor. Piyasada inanılmaz dolambaçlı işler dönüyor. Kimbilir abim gibi kaç kişinin yazdıkları besteledikleri bu kurtlar sofrasında yem oldu.

Alıntıları Göster
    youtube filan koyduysanız çalarlar ama zannetmem

• quote:

Orijinalden alıntı: Chemx

youtube filan koyduysanız çalarlar ama zannetmem

Alıntıları Göster
    Bu parçayı koymadım... Başka 3-4 parça koymuştum. Dediğim gibi noter masrafı çok yüksek oluyor bu işlerin...
  • quote:

Bu parçayı koymadım... Başka 3-4 parça koymuştum. Dediğim gibi noter masrafı çok yüksek oluyor bu işlerin...

Alıntıları Göster
    koskoca hadisenin işi olmaz bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.