Şimdi Ara

Sony DSC W150 Lekeli Fotoğraf Çekimi Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar satın almış olduğum Sony DSC W150 model dijital fotoğraf makinemin kapalı ortamlarda flaşlı çekim yaparken su damlası şeklinde birden fazla lekeli fotoğraf çekmesi üzerine; makineyi farklı 2 Sony yetkili servisine götürdüm. Ve her iki servis te makinede herhangi bir problem olmadığını lekelerin ortamdaki havadan kaynaklandığını ve konuyla ilgili Sony'nin bülten bie çıkardığını belirterek beni geri çevirdiler. Acaba içinizde böyle bir problemle karşılaşanınız var mı? Bu durumda ne yapmalıyım? İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafet007 -- 3 Şubat 2009; 10:43:40 >

• karanlıkta çekilen fotolarda dediğin lekerler, birçok kişinin karşılaştığı ortak bir sorundur.
    İyi foto. çekmeyi öğrendikçe lekelerde kaybolacakdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musab

karanlıkta çekilen fotolarda dediğin lekerler, birçok kişinin karşılaştığı ortak bir sorundur.
    İyi foto. çekmeyi öğrendikçe lekelerde kaybolacakdır.
    lekeli foto dediğiniz noise problemi olmasın yüksek ıso'da hemen, hemen her makinanın sorunudur'! o
  • quote:

Orijinalden alıntı: netün

lekeli foto dediğiniz noise problemi olmasın yüksek ıso'da hemen, hemen her makinanın sorunudur'! o

Alıntıları Göster
    yok yav ben tahmin ediyorum böle baloncuk gibi koc koca lekeler oluşuyo flaşlı cekimde asırı karanlık bir yerdeyse ..ama normailmiş..bende arıza var sanmıştım basta..
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

yok yav ben tahmin ediyorum böle baloncuk gibi koc koca lekeler oluşuyo flaşlı cekimde asırı karanlık bir yerdeyse ..ama normailmiş..bende arıza var sanmıştım basta..

Alıntıları Göster
    Evet arkaadaşım baloncuk gibi sanki resimin üstüne su damlası dökülmüş gibi lekeler var. Peki madem arıza değil normal birşey. Ne yapmamız gerekiyor lekesiz fotolar elde etmek için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rafet007

Evet arkaadaşım baloncuk gibi sanki resimin üstüne su damlası dökülmüş gibi lekeler var. Peki madem arıza değil normal birşey. Ne yapmamız gerekiyor lekesiz fotolar elde etmek için...

Alıntıları Göster
    anlık çekimde havada toz tanecikleri yada nem,ne varsa flash patladığında bu durum oluyorsa sorun yok demektir

aki taktirde flash patlaması dışında bu sorun oluyorsa cihaz problemli

• quote:

Orijinalden alıntı: Ectilase

anlık çekimde havada toz tanecikleri yada nem,ne varsa flash patladığında bu durum oluyorsa sorun yok demektir

aki taktirde flash patlaması dışında bu sorun oluyorsa cihaz problemli

Alıntıları Göster
    Buraya bi örnek koysanız daha iyi anlaşılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Buraya bi örnek koysanız daha iyi anlaşılır.

Alıntıları Göster
    Oyle fotolar denk geliyo banada nette falan ama oyle bi çekim yapmadım daha
    Bi foto koysanız iyi olur aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PIERzig -- 3 Şubat 2009; 20:11:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PIERzig

Oyle fotolar denk geliyo banada nette falan ama oyle bi çekim yapmadım daha
    Bi foto koysanız iyi olur aslında

Alıntıları Göster
    bu tarz şeyler o an havada uçuşan tozlardır-flaşlı çekimlerde olurlar
    endişelencek birşey yok...
    geçen sene kompakt makinemden flaşlı çekim

büyükten bak>>

• quote:

Orijinalden alıntı: 10_ur

bu tarz şeyler o an havada uçuşan tozlardır-flaşlı çekimlerde olurlar
    endişelencek birşey yok...
    geçen sene kompakt makinemden flaşlı çekim

büyükten bak>>

Alıntıları Göster
    Evet işte mesela bu da öyle. Peki böyle durumlarda nasıl çekimler yapmalıyız.

• quote:

Evet işte mesela bu da öyle. Peki böyle durumlarda nasıl çekimler yapmalıyız.

Alıntıları Göster
    yapacağın birşey yok
    herşey ortamın tozuna bağlı
    f100fd benzeri makina olsa al isoyu en tepeye flaşsız çek derdim ama bu tarz çekimler başına nadiren gelir
    yapılacak birşey yok ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: 10_ur

yapacağın birşey yok
    herşey ortamın tozuna bağlı
    f100fd benzeri makina olsa al isoyu en tepeye flaşsız çek derdim ama bu tarz çekimler başına nadiren gelir
    yapılacak birşey yok ;)

Alıntıları Göster
    İyi de benim başıma çok geliyor ya. Ne zaman kapalı bir yerde çekim yapayım hemen oluyor.
  • quote:

İyi de benim başıma çok geliyor ya. Ne zaman kapalı bir yerde çekim yapayım hemen oluyor.

Alıntıları Göster
    Mümkünse flash kapat,eğer manuel ayarlanmıyorsa flash'a gerek olmicak bi mod'a al
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: rafet007

Flaşsız çekeceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orjinalden alıntı: rafet007

Flaşsız çekeceksin

Alıntıları Göster
    Flaşsız çekince kapkaranlık olmaz mı?

birde bunlarda alacakaranlık çekim tuşu vardı oradan ayarlamak gerekiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

Flaşsız çekince kapkaranlık olmaz mı?

birde bunlarda alacakaranlık çekim tuşu vardı oradan ayarlamak gerekiyordu.

Alıntıları Göster
    Bu makineden almayı düşünüyordum. Acaba bir daha mı düşünsem? Önceki Kodak marka makinem de karanlıkta kötü çekiyordu, o yüzden sevmiyordum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Bu makineden almayı düşünüyordum. Acaba bir daha mı düşünsem? Önceki Kodak marka makinem de karanlıkta kötü çekiyordu, o yüzden sevmiyordum...

Alıntıları Göster
    Benim şimdiki aklım olsa almazdım. Yani kısaca alma derim sana.
  • quote:

Sorun sizde fakat, makinede degil.
    Onlar ortamdaki tozlar. Flash patlayinca yansiyip size geri donuyorlar bu sekilde.
    Bazi yerlerde, onlarin cin oldugunu soyleyen efsaneler var.
    Onlar sadece toz, sorun makinede degil. Sizde de degil aslinda. Sorun kapali alanin tozlu olmasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real RocknRolla

quote:

Sorun sizde fakat, makinede degil.
    Onlar ortamdaki tozlar. Flash patlayinca yansiyip size geri donuyorlar bu sekilde.
    Bazi yerlerde, onlarin cin oldugunu soyleyen efsaneler var.
    Onlar sadece toz, sorun makinede degil. Sizde de degil aslinda. Sorun kapali alanin tozlu olmasi.

Alıntıları Göster
    Bana hiç mantıklı gelmiyor dedikleriniz. Benim bildiğim toz genel olarak tüm ortama yayılır. Öyle eklediğim resimdeki gibi yuvarlak biçimde toz olması imkansız yani anlayacağınız.

• quote:

Bana hiç mantıklı gelmiyor dedikleriniz. Benim bildiğim toz genel olarak tüm ortama yayılır. Öyle eklediğim resimdeki gibi yuvarlak biçimde toz olması imkansız yani anlayacağınız.

Alıntıları Göster
    bende w290 var aynı şey bende de oluyor..sony'nin sayfasında konuyla ilgili açıklama vardı bir ara..makinanızda problem yok..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.