Şimdi Ara

Sony HT-ddwg800 hakkında yardımcı olabilir misiniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
10.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Aslında bu iş kullanılan sistemin mantığına aykırı,
    yani almak istediğiniz ses stereo ve tv den ise avr nin orada ne işi var.

yok avr ye sahibim ama arada sırada avr yi açmadan tv den ses almak istiyorum derseniz bu mantıksız değil ama,
    o zaman kaynak cihazınızın stereo çıkışını tv ye bağlamalısınız.
    Tabii HDMI kabloyu üşenmeden her defasında çıkarıp tv ye bağlamak ve kaynak cihazın ses çıkışlarını 2 kanal stereo ya ayarlamayı saymıyorum çözüm olarak.

Yoksa HDMI girişi olupta kapalı olduğu zaman sesi 2 kanal stereo ya indirmiş olarak tv ye HDMI üzerinden veren bir AVR bilmiyorum.

Thai-Fun yaptıklarım sistemin mantığına aykırı değil.Tamamen benim ihtiyaçlarıma ve tercihlerime yönelik.
    Şöyleki; Kullandığım uydu receiver panele component bağlı, uydu receiverın ses çıkışınıda panele (mecburen) rca stereo bağladım.
    Benim sistemin tam merkezinde bizim 2 numaralı 10 yaşındaki oğlum var. Avr yi küçük oğlumun asla karıştırmasını istemiyorum. Yoksa o cihazın başına neler gelebileceğini hayal bile edemiyorum. Bu sebeple uydu receiverın optik ses çıkışını ayrıca avr ye bağladım. Uydu yayınını avr den dinlemek istersem ayrıca avr yi açabiliyorum.Uydu receiverda uydudan veya usb üzerinden güncelleme yaptığımda uydu receiver otomatik olarak component yerine scart bağlantıdan panele görüntü aktarıyor.Bunu düzeltebilmek içinde panelin 2.scart girişini kullanıyor ve scart görüntü aktarılırken component görüntü aktarımı tercihini yapabiliyorum, component bağlantıya dönebiliyorum.
    Küçük oğlum yeni aldığım Sony dvd playerı karıştırmasın diye O'na eski Vestel dvd playerı verdim.Vestel dvd playerda panele 1.scart girişinden bağlı. Böylece avr ses ve görüntü için gene devre dışında kalabiliyor.Oğlum Vestel dvd playerda kopya dvd disklerini seyrederken mutlu oluyor, ben de avr yi kurtardığım için mutlu oluyorum.
    Sony dvd playerı panele hdmi>hdmi bağlıyorum. Sesi coaxial kabloyla avr ye bağlıyorum.Böylece istersem dvd sesini avr üzerinden 5.1 dinleyebildiğim gibi, hdmi>hdmi dvd player ve panel bağlantısıyla gece saat kaç olursa olsun panelden izliyor, stereo olarak dinleyebiliyorum.

"Yoksa HDMI girişi olupta kapalı olduğu zaman sesi 2 kanal stereo ya indirmiş olarak tv ye HDMI üzerinden veren bir AVR bilmiyorum."

Böyle bir avr var.Ben biliyorum.Benim kullandığım avr bunu yapabiliyormuş, kullanım klavuzunda yazıyor.Ancak, her panelle uyumlu olmadığıda ayrıca belirtilmiş.İşte benim panelde uyumlu olmayanlarından. Yoksa bende dvd playerı hdmi>hdmi avr ye bağlar, avr kapalı olsada sesi stereo hdmi bağlantıyla panelden dinleyebilirdim.Neyse avr nin kumandası dvd playerla uyumlu.Bu sebeple açma kapama işlemi problem olmuyor.
    Sayın Thai-Fun okuduğunuz gibi sistemim tamamen ihtiyaçlarıma ve benim mantığıma uygun.Mantığa aykırı bir tarafı yok.Sağlıcakla kalın.

• Arkadaşlar, bu konuyu açan Pekmezci nickli arkadaş 2008 yılı Temmuz sonunda evleneceğini ve yeni evi için araştırdığını yazmış.
    Acaba ne yaptı, cihazı alabildimi?Bileniniz varmı?
    Evlendi ise Allah mesut etsin , cihazıda aldıysa güle güle kullansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aalikemal

Arkadaşlar, bu konuyu açan Pekmezci nickli arkadaş 2008 yılı Temmuz sonunda evleneceğini ve yeni evi için araştırdığını yazmış.
    Acaba ne yaptı, cihazı alabildimi?Bileniniz varmı?
    Evlendi ise Allah mesut etsin , cihazıda aldıysa güle güle kullansın.

arkadaş bu işleri bırakmışa benziyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses
    arkadaş bu işleri bırakmışa benziyor

Yuxeses, evlilik zor zenaat. Hanımları öyle her tarafta gezen kablolar, sırık tepesinde (hoparlör taşıyıcı oluyor) hoparlörler, duvara çakılan vidalar, vidalara asılan hoparlörler en çokta sandığın (subwoofer oluyor) bulunduğu yer konusunda ikna etmek hiç kolay değil.
    Bu konularda en çok teknika'ya gıpta etmişimdir.Harcadığı para bir kenara.Evinde yaptığı o işler, denemeler var ya... Helal olsun teknika'ya.
    Hele teknika'nın o akustik için sünger uygulaması süper oldu.Ben değil o kadar sünger, bulaşık süngeri kadarını bile benim hanımı ikna edip duvara yapıştıramam.

Arkadaşlar Sony AVR cihazlar için açılmış bir konu başlığımız var.Soru ve öneriler için artık oradan devam edersek tüm Sony kullanıcıları için çok daha faydalı olacak.
    Link >http://forum.donanimhaber.com/m_36566370/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aalikemal -- 26 Aralık 2009; 22:12:41 >

• konu başka yere kaymadan bende şu gözlemimi aktarayım çok yakın çevremdeki evli çiftlerdede bu sorun var örn evin hanımları evet dediğiniz gibi bu tarz şeylerden pek fazla hoşlanmıyolar ama yeri geldiğindede koy bir filmde izleyelim demesinide biliyolar hem bu tarz şeyler tv es sinema sistemleri vs bence evi daha şık gösteriyor tabi o akustik süngerler hariç
  • Merhaba Arkadaşlar.
    Ben de bu sistemi yaklaşık 6 aydan beri kullanıyorum ve çok memnunum. Merek ettiğim bir şey var:

Bu sisteme bağlamış olduğum DVD Player ve Plazma TV'imi AVR'nin kumandasından kontrol edebilir miyim.

Panasonic 42PX-8 Plazma SAT girişi ile AVR'e bağlı

LG 392H HDMI ile AVR'e bağlı

AVR HDMI out ile TV'e bağlı.

Yoksa bunun bağlantılarla bir ilgisi olmayıp benim mevcut sistemim mi bunu desteklemiyor?

Ya da bu tek kumandadan kontrol meselesinin AVR il ilgisi olmayıp sadece aynı markalar arasında döenen bir olay mıdır?

3 kumanda zor oluyor!! :))
  • Sayın Dostum,
    Ben hiçbir zaman sizin kullanım şekli ve sisteminize mantıksız demedim, zaten kişisel kullanım koşulları sözkonusu olduğunda (evde 10 yaşında erkek evlat (bende de daha taza 5.5 versiyonu var)
    kimsenin kullanımı mantıklı veya mantıksız olmaz..

Sadece bu tür cihazların üretilirken belli ve çoğunluk arzeden kullanım biçimlerine göre dizayn edildiklerini anlatmaya çalıştım.

Tam anlamadım sizin DDWG800 mü sesi HDMI üzerinden stereo olarak kapalı olduğu halde veriyor yoksa başka bir cihazdan mı söz ediyorsunuz, eğer başka bir cihaz ise marka ve modeliniz yazarsanız çok sevinirim, böylece bizler de öğrenmiş oluruz. Eğer DDWG800 ise kılavuzunu bende bir kez daha okumalıyım zira zaten okumuştum ve öyle birşeye rastlamadım.

Birde kendi tecrübeme dayanarak belirteyim ki bu yaşta ve bu jenerasyonda ki genç delikanlıların öğrenme ve kurcalama güdüsünü öyle kolay kolay dizginleyemiyorsunuz.
    Ve korkmayın beyinleri öyle güzel çalışıyor ki bizim kadar güzel kullanabiliyorlar cihazları,
    Ayrıca gün gelip te " Baba sen bilmiyorsun bunlar yeni çıktı " ile başlayan cümleler ile bizleri devreden çıkaracakları zamanlar çok uzak değil.

Hayırlı eğlenceler ve izlemeler..

quote:

Orijinalden alıntı: aalikemal

quote:

Aslında bu iş kullanılan sistemin mantığına aykırı,
    yani almak istediğiniz ses stereo ve tv den ise avr nin orada ne işi var.

yok avr ye sahibim ama arada sırada avr yi açmadan tv den ses almak istiyorum derseniz bu mantıksız değil ama,
    o zaman kaynak cihazınızın stereo çıkışını tv ye bağlamalısınız.
    Tabii HDMI kabloyu üşenmeden her defasında çıkarıp tv ye bağlamak ve kaynak cihazın ses çıkışlarını 2 kanal stereo ya ayarlamayı saymıyorum çözüm olarak.

Yoksa HDMI girişi olupta kapalı olduğu zaman sesi 2 kanal stereo ya indirmiş olarak tv ye HDMI üzerinden veren bir AVR bilmiyorum.

Thai-Fun yaptıklarım sistemin mantığına aykırı değil.Tamamen benim ihtiyaçlarıma ve tercihlerime yönelik.
    Şöyleki; Kullandığım uydu receiver panele component bağlı, uydu receiverın ses çıkışınıda panele (mecburen) rca stereo bağladım.
    Benim sistemin tam merkezinde bizim 2 numaralı 10 yaşındaki oğlum var. Avr yi küçük oğlumun asla karıştırmasını istemiyorum. Yoksa o cihazın başına neler gelebileceğini hayal bile edemiyorum. Bu sebeple uydu receiverın optik ses çıkışını ayrıca avr ye bağladım. Uydu yayınını avr den dinlemek istersem ayrıca avr yi açabiliyorum.Uydu receiverda uydudan veya usb üzerinden güncelleme yaptığımda uydu receiver otomatik olarak component yerine scart bağlantıdan panele görüntü aktarıyor.Bunu düzeltebilmek içinde panelin 2.scart girişini kullanıyor ve scart görüntü aktarılırken component görüntü aktarımı tercihini yapabiliyorum, component bağlantıya dönebiliyorum.
    Küçük oğlum yeni aldığım Sony dvd playerı karıştırmasın diye O'na eski Vestel dvd playerı verdim.Vestel dvd playerda panele 1.scart girişinden bağlı. Böylece avr ses ve görüntü için gene devre dışında kalabiliyor.Oğlum Vestel dvd playerda kopya dvd disklerini seyrederken mutlu oluyor, ben de avr yi kurtardığım için mutlu oluyorum.
    Sony dvd playerı panele hdmi>hdmi bağlıyorum. Sesi coaxial kabloyla avr ye bağlıyorum.Böylece istersem dvd sesini avr üzerinden 5.1 dinleyebildiğim gibi, hdmi>hdmi dvd player ve panel bağlantısıyla gece saat kaç olursa olsun panelden izliyor, stereo olarak dinleyebiliyorum.

"Yoksa HDMI girişi olupta kapalı olduğu zaman sesi 2 kanal stereo ya indirmiş olarak tv ye HDMI üzerinden veren bir AVR bilmiyorum."

Böyle bir avr var.Ben biliyorum.Benim kullandığım avr bunu yapabiliyormuş, kullanım klavuzunda yazıyor.Ancak, her panelle uyumlu olmadığıda ayrıca belirtilmiş.İşte benim panelde uyumlu olmayanlarından. Yoksa bende dvd playerı hdmi>hdmi avr ye bağlar, avr kapalı olsada sesi stereo hdmi bağlantıyla panelden dinleyebilirdim.Neyse avr nin kumandası dvd playerla uyumlu.Bu sebeple açma kapama işlemi problem olmuyor.
    Sayın Thai-Fun okuduğunuz gibi sistemim tamamen ihtiyaçlarıma ve benim mantığıma uygun.Mantığa aykırı bir tarafı yok.Sağlıcakla kalın.

• galiba 3 kumandaya talim edecez...
  • dun media markt da denon ile sony nin bu cihazı arasında gittim geldim,henuz karar asamasındayım ama adamın bir soledigini tam olarak anlayamadım,bildigim kadarıyla HDMI hem ses hem goruntuyu aynı anda tek kablo sayesinde aktaran bi teknoloji ama adam bunların versiyon farkının oldugunu yani USB deki gibi,bundan dolayı goruntunun yanında ses icin ayrı bir kabloyla sesi tasımam gerektigini soledi.
    ben laptopın HDMI cıkısını direk bu anfili sisteme baglayıp izledigim dinledigim neyse keyfini surmek istiyorum,ve en cazip tarafı tek kabloyla,tabi sony HT-ddwg800 bole bişeye izin veriyorsa.

2-3 sene once hddli dvd player almıstım toshiba ,divx lerde turkce karakterleri gosteremedigi gibi subtitle fontunu da deiştiremeden ufacık tefecik gosteriyor.Aynı pismanlıgı yasamak istemiyorum aldıktan sora ,kullananlar varsa soledigim baglantıları saglayıp saglamadıgı hakkında yorum yaparlarsa sevinirim,simdiden cok tesekkurler
  • bu avr hdmı üstünden hem ses hemde görüntüyü aktarıyor orada sıkıntı yok önemli olan sizin pc nizin hdmı üstünden görüntü aktarmasının yanı sıra seside aktarma özelliği varmı? ondan eminseniz sorun yok demektir

bu arada ew dada gelmiş wg800 bin tl fiyat koymuşlar yaklaşık ben bir sene evvel 750 tl ye almıştım
  • ben HT-DDWG800 sistemi yaklaşık 6-7 ay önce sony bayiinden 6 taksit ile 1100 tl civarına aldım,
    1-bilgisayarı hdmi dan bağladığımda windows media playerdan oynattığımda ne yaparsam yapayım hdmi üzerinden ses alamdım, media playerı değiştirdiğimde hdmi üzerinden ses alabildim,
    2-en önemli özelliği avr olması ve aktif sub olması (eskiden oyun oynarken ses ne kadar kısık olursa olsun hanım uyanıyordu şimdi ise ruhu bile duymuyor)
    3- avr + hopörlör şeklinde olmasından dolayı istediğiniz zaman ön tarafa kule koyup amatör ses sisteminizi son haddine kadar yükseltebilirsiniz... (8 ohm ön kolonlar 6 ohm arka kolanlar)

benim yorumum: bu fiyatlara kampakt sistemler almaktansa, (aktif sub olan + amfisi ayrı olan) bir üst segment ürün almak daha mantıklı olacaktır... çünkü daha sonra sadece amfi olarak bile kullanabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbbatir

ben HT-DDWG800 sistemi yaklaşık 6-7 ay önce sony bayiinden 6 taksit ile 1100 tl civarına aldım,
    1-bilgisayarı hdmi dan bağladığımda windows media playerdan oynattığımda ne yaparsam yapayım hdmi üzerinden ses alamdım, media playerı değiştirdiğimde hdmi üzerinden ses alabildim,
    2-en önemli özelliği avr olması ve aktif sub olması (eskiden oyun oynarken ses ne kadar kısık olursa olsun hanım uyanıyordu şimdi ise ruhu bile duymuyor)
    3- avr + hopörlör şeklinde olmasından dolayı istediğiniz zaman ön tarafa kule koyup amatör ses sisteminizi son haddine kadar yükseltebilirsiniz... (8 ohm ön kolonlar 6 ohm arka kolanlar)

benim yorumum: bu fiyatlara kampakt sistemler almaktansa, (aktif sub olan + amfisi ayrı olan) bir üst segment ürün almak daha mantıklı olacaktır... çünkü daha sonra sadece amfi olarak bile kullanabilirsiniz...

Çeşitli kereler yazıldı ama genelde son yazılan akılda kalıyor diye düzeltmek ihtiyacı duydum. Bu set iyi bir set olmakla birlikte stereo olarak sadece 2.1 ses vermektedir. Bu sete bir başka hoparlör bağlamanın anlamı yoktur. Asla full range ses alamazsınız ve bass sesler hep subwoofera gider. Yani bu setin amfisini başka hoparlörlerlede kullanırsınız eksik ve yanıltıcı bir tanımlama.

Ama set kendi içinde sunduğu bağlantı çeşitliliği ve hmdi özelliği ile yeni nesil ses codeci çözen bir amfi aramayanların tercih edebileceği bir set. Bildiğim kadarı ile bir önceki yada bir sonraki modelde amfide 2.0 imkanı var. İllada bu setin amfisini başka hoparlörle kullanmak isteyenler bunu araştırıp o modeli alabilirler.

• evet stereo modu 2.0 olan wg890 avr de nevcut işde bu avr ye walt ve ohm değeri denk istediğiniz hopu sürmeniz mümkün ister fullrange ister bookself... ama wg800 de böyle birşey yok malesef bunu test yaparak öğrendim ve forumdada paylaştım... her ikiside piyasada hala mevcut
  • yani şimdi benim elimdeki bu sisteme daha sonradan kolon bağlama şansım yok mu?

varsa bağlayabileceğim kolonları yazabilirmisiniz,
    çünkü eğer mümkün ise daha fazla ses almak istiyorum..
  • malasef yok şöyle yok; bir kere zaten fullrange hopu sürmeyi unututun tam çalıştırmıyor (yamaha ns777 ile denenedi) kısaca çalıştırmıyor yani sonra bookself denedim sony,yamaha,qadral,jbl,hk onlarıda tam çalıştıramadı bunları kendim test ettim ve forumdada paylaştım

örn; şöyle birşey aklıma geldi işi inada bindirip farklı hoplardan daha ii ses alınmak isteniyorsa bu avr ile acaba şöyle bir durum olabilirmi? şimdi bilindiği ve test edildiği üzere bu avr bas sinyalini sadece woofere yolluyor hiç bir şekilde diğer hoplara bas sinyalini yollamıyor zaten diğer hoplarıda çalıştırmamasının ana nedeni bu şimdi; acaba bu avr ye ben devre elektironiğinden anlamam ama şöyle bir şey yapılabilinirmi? o sinyalleri ayıran devre ekipmanı hangisi ise onu değiştirmek; tüm hoplarada bas sinyali yollamak mümkünmü? yani bir elektironik müdahaleden bahsediyorum...

• peki aynı marka daha kuvvetli ses veren hopörler takımı falan alsak,???

yada satacaz bunu zamanı gelince yeni sistem kuracaz.
  • quote:

malasef yok şöyle yok; bir kere zaten fullrange hopu sürmeyi unututun tam çalıştırmıyor (yamaha ns777 ile denenedi) kısaca çalıştırmıyor yani sonra bookself denedim sony,yamaha,qadral,jbl,hk onlarıda tam çalıştıramadı bunları kendim test ettim ve forumdada paylaştım

örn; şöyle birşey aklıma geldi işi inada bindirip farklı hoplardan daha ii ses alınmak isteniyorsa bu avr ile acaba şöyle bir durum olabilirmi? şimdi bilindiği ve test edildiği üzere bu avr bas sinyalini sadece woofere yolluyor hiç bir şekilde diğer hoplara bas sinyalini yollamıyor zaten diğer hoplarıda çalıştırmamasının ana nedeni bu şimdi; acaba bu avr ye ben devre elektironiğinden anlamam ama şöyle bir şey yapılabilinirmi? o sinyalleri ayıran devre ekipmanı hangisi ise onu değiştirmek; tüm hoplarada bas sinyali yollamak mümkünmü? yani bir elektironik müdahaleden bahsediyorum...

Sn. yuxeses,

Tamam fena cihaz değil ama bununla uğraşılacak kadar değil Başka bir amfi arayışına girmeniz çok daha mantıklı.

• quote:

malasef yok şöyle yok; bir kere zaten fullrange hopu sürmeyi unututun tam çalıştırmıyor (yamaha ns777 ile denenedi) kısaca çalıştırmıyor yani sonra bookself denedim sony,yamaha,qadral,jbl,hk onlarıda tam çalıştıramadı bunları kendim test ettim ve forumdada paylaştım

sony yetkili satıcısı morfare ile konuştum 6 ohm 130 watt civarı hop koyarsan problemsiz çalışır dedi.
    doğrumudur?? konuda çok fazla bilgi sahibi olmadığım için birşey diyemiyorum.

• yok ben altarnatif sunuyorum uğraşmak istiyenlere ben memnun olduğumu daha öncede belirtim sorular geliyor bende düşüncelerimi paylaşıyorum isteyen uygular istemeyen uygulamaz yada başka bir çözüm yolu bulur soyut yada somut ben kendi adıma memnunum ama hala başka hop takmak isteyen arkadaşlar var ondan altarnatifleri çoğaltmak mümkün...

valla arkadaşlar ben kendim denedim bunuda konu açarakta paylaştım cvp olarakta defelarca yazdım inanmayan gider dener ne bookself nede fullrange hopları tam anlamıyla "ÇALIŞTIRMIYOR"

• ben bu amfiye hdmi çıkışlı notebookumu bağlayıp 5.1 ses alabilir miyim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.