Şimdi Ara

Sony HT-ddwg800 hakkında yardımcı olabilir misiniz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
10.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar bir konuda daha yardım istiyorum
    bu amfinin ön hoparlörlerini değiştirmek istiyorum, 4 ohm luk kaliteli 2 tane hoparlör bağlamak mümkün müdür ? kendi hoparlörleri 6ohm ve bass ları yetersiz bağlamayı düşündüğüm hoparlörler bass yönünden iyi
  • forumda biraz araştırsaydınız sorunuzun cevabı vardı

bu avr ye başka hop bağlayamazsınız verim almanız çok zor bass zaten imkansız çünkü bass ları suba yolluyor direk her türlü 2.1 yani benim denemediğim hop yöntem kalmadı ama durum bundan ibaret isterseniz sizde uğraşın deneyin görün ayrıca 4 ohm yada 8 ohm hop bağlamanızıda önermem avr nin sağlığı açısından

• Merhaba,
    mustist81, hoparlör konusunda yuxeses epey araştırdı, ama olumlu bir netice alamamıştı.Hatırladığım kadarıyla NH-333 hoparlörleri denemişti,
    olumlu bir fark olmadığını yazmıştı.
    Sizin bağlamayı düşündüğünüz hoparlörlerin marka ve modeli nedir?
    Merak insana herşeyi yaptırırmış.Eğer bu işin Size madden külfeti olmayacaksa herşeye rağmen bir kere daha denemekte fayda var.
    Yalnız unutmamalısınız amfinin çıkışından daha düşük ohm değerine sahip hoparlörler özellikle uzun süreli yüksek seslerde dinlenirse önce
    kendine sonra amfi çıkışlarına zarar verebilir. Denemenin sonucunu yazarsanız sevinirim.
  • açıklamalar için teşekkürler baya araştırdım kimi olur demiş kimi olmaz demiş tabi bu model amfi için olmadığını sizden öğrendim
    bir arkadaşta sıfır fabrikada ellerinde kalmış üretim fazlası arçelik müzik setlerinde kullanılan hoparlörlerden var 4ohm
    bunu evde araba teybinde denedik ,normal müzik setinde denedik mükemmeldi.Bende acaba benim avr de kullanabilir miyim diye merak ettim gerçi arkasında 6-16 ohm yazıyor denemeden evvel danışmak istedim olay bu yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustist81 -- 14 Haziran 2010; 15:01:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345

Z5500 amfi yok ne işe yarar bunlar pc iyi olur ama iyi bir ses kartı ile ve 505 w sony 865 w benimki ev sinema sistemlerinde amfi şart

google translate falan kullanıyon heralde türkçeden türkçeye çeviri falan
  • Arkadaşlar açıklamalarında olmaz demiş ama bir umut işte insanoğlu :) bende bu sistemde ön hoparlörleri değiştirmek istiyorum acaba verdiğim linkteki ürünler uyumlu mudur ve uyumlu ise performans alabilir miyim yani mevcut hoparlörlerden bass v.s olumlu anlamda bir farkı olur mu

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-hoparlor-subwoofer-philips-fwb-c355-takim-hoparlor-sifir-2x40w-33822671/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-hoparlor-subwoofer-philips-set-kolonu-sifir-32508410/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysafran -- 3 Kasım 2010; 11:41:22 >

• Arkadaşlar bende bu modelin sahibiyim; bir sorunum var acaba bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Sorunum: cihaza kulaklık bağladığımda bassları kulaklıktan alamamam; bende bir tane de MDR-XD300 kulaklık var, kulaklığı cihaza taktığımda hiçbir şekilde basslar kulaklığa gelmiyor sadece tizler geliyor, acaba ekstra bir ayar mı var yoksa başka birşey mi? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.....................
  • quote:

Orijinalden alıntı: safranboy

Arkadaşlar açıklamalarında olmaz demiş ama bir umut işte insanoğlu :) bende bu sistemde ön hoparlörleri değiştirmek istiyorum acaba verdiğim linkteki ürünler uyumlu mudur ve uyumlu ise performans alabilir miyim yani mevcut hoparlörlerden bass v.s olumlu anlamda bir farkı olur mu

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-hoparlor-subwoofer-philips-fwb-c355-takim-hoparlor-sifir-2x40w-33822671/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-hoparlor-subwoofer-philips-set-kolonu-sifir-32508410/detay

malesef

• peki bu hop ları DH 510 model avr ye baglasak iyi bir sonuc alabilir miyiz? yardım rica...!!
  • Ön hoparlörleri Philips FWB-C355 Takım Hoparlörle değiştirdim.Bana göre olumlu anlamda bass performansı inanılmaz fark etti subwooferı sadece filmlerde kullanıyorum ,müzik için sadece ön hoparlörler bana yetiyor.Tabi bu beğeni kişiden kişiye değişir subwoofer bası gibi olmaz ama setin mevcut ön hoparlörlerinden iyi olduğunu bizzat gördüm.Ben bu hoparlörleri evde oto teybi kullanmak için almıştım bu set için değil 2x40 watt rms 6ohm hoparlörler yani oto teyp çıkışına tam uygun..Benzer şekilde 2x100 watt 6ohm olanlarıda satılıyor ,böyle performans vereceğini bilseydim onları alırdım oto teybini düşünmezdim bile.Herhangi bir iddia peşinde değilim yanlış anlaşılmasın burada uzman arkadaşlar daha önce de denemişler ve performans alamamışlar ama denemek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim
  • bass performansı derken hoparlörün subwooferi ni çalıştırmazki bass ses elde edesiniz mid ve tweeter ini çalıştırır midide yine gerektiği gibi çalıştırmaz tweeter den güzel ses gelir sadece hiç bir şekilde bass ses alamazsınız çok ince titreme yapar çalıştırmaz yani bir çok denememde eski sony müzik setimin hoplarınıda denemiştim yine olmamamıştı tabi ordan biliyorum yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuxeses -- 4 Nisan 2011; 13:47:19 >

• Söyledikleriniz teknik anlamda doğrudur; zaten öncede söylediğim gibi bir iddia içinde de değilim yanlış anlaşılmasın ;fakat hiçbir şekilde bass ses almamak konusunu anlayamadım.Sony ön hoparlörler yerine bahsettiğim takım hoparlörleri taktığımda anfinin sesini 40 seviyesinden sonra açamadım.Orijinal sony ön hoparlörler takılıyken sadece önden bu şekilde bir ses almıyordum yani bir farklılık oldu.Kişiye göre bu ses beğenilmeyebilir ama orijinaline göre bir farklılık oluştuğu kesin.Sırf bu yüzden anfi değiştirecektim bu hoparlörleride oto teybine bağlayacaktım ama şimdi vazgeçtim.
  • hiç bir şekilde bass ses alamamak şudur; bağladığınız hop un subwoofer kısmı çalışmaz zaten bunu duyar ve görürsünüz sizin orjin hoptan daha ii oldu dediğiniz kısmı hopun tweeter ve mid kısmıdır bu da orjin hopa göre daha detaylı ses etmiş olmanızdır ancak yinede bağladığınız hopu olması gerektiği gibi kullanmış olmuyorsunuz kısmen mid ve tweeter de daha detaylı ses alırsınız okadar bunu zaten hk nın hopları ile denememde bende almıştım ama orjin le değiştirecek kadarda baskın olmamıştı...

• Merhaba Arkadaşlar...
    Bende Bu Sistemi Kullanıyorum Ve Gayet Memnunum...

Bugüm Ilk Sefer Radyosunu Denek Istedim...
    Yanında Gelen Anten Kablosu 1 Ucu Dişi 1 Ucu Erkek Olan Bir Kablo...
    Bunu Anten Çıkışına Bağlamama ve Kabloyu Tam Olarak Uzatmama Rağmen Hiç Bir Kanal Bulamıyor...

Radyo Için Kullanım Şekli veya Öneriniz Nedir...???
  • Arkadaslar selam bende bu cihazı yaklaşık 2 yil önce almıştım,dün aksama kadarda herhangi bir sorunum yoktu,xboxta oyun oynarken konuşma seslerini alamadığımı farkettim bende kulağımı Center hoparlöre yaklastirdigimda ses yoktu bende bunu üzerine arka bağlantıları hem hoparlörden hem cihazdan birkaç kez söküp takmama rağmen sesi alamadım. Arka sag hoparloru sokup centera bagliyim dedim yine sesi alamadim bende bunun uzerine centerin cihaz uzerindeki giris yerlerinden suphelendim Evet arkadaslar durum bu bendeki sorun nedir acaba?..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yokmu arkadaslar yardımcı olabilecek kimse?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArGoDa

Arkadaslar selam bende bu cihazı yaklaşık 2 yil önce almıştım,dün aksama kadarda herhangi bir sorunum yoktu,xboxta oyun oynarken konuşma seslerini alamadığımı farkettim bende kulağımı Center hoparlöre yaklastirdigimda ses yoktu bende bunu üzerine arka bağlantıları hem hoparlörden hem cihazdan birkaç kez söküp takmama rağmen sesi alamadım. Arka sag hoparloru sokup centera bagliyim dedim yine sesi alamadim bende bunun uzerine centerin cihaz uzerindeki giris yerlerinden suphelendim Evet arkadaslar durum bu bendeki sorun nedir acaba?..

Merhaba,
    xbox dışında 5.1 kayıtlı başka bir medyayı avr de deneyin. Eğer gene ses yoksa avr cihazın oto kalibrasyonunu yapın.
    Bende ps3 var, ps3 menüsünden hd, sd veya ses özelliklerine müdahale edebiliyorum. Bu sebeple Xbox menüsünüde kontrol etmeniz gerekebilir.
    Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: aalikemal

quote:

Orijinalden alıntı: ArGoDa

Arkadaslar selam bende bu cihazı yaklaşık 2 yil önce almıştım,dün aksama kadarda herhangi bir sorunum yoktu,xboxta oyun oynarken konuşma seslerini alamadığımı farkettim bende kulağımı Center hoparlöre yaklastirdigimda ses yoktu bende bunu üzerine arka bağlantıları hem hoparlörden hem cihazdan birkaç kez söküp takmama rağmen sesi alamadım. Arka sag hoparloru sokup centera bagliyim dedim yine sesi alamadim bende bunun uzerine centerin cihaz uzerindeki giris yerlerinden suphelendim Evet arkadaslar durum bu bendeki sorun nedir acaba?..

Merhaba,
    xbox dışında 5.1 kayıtlı başka bir medyayı avr de deneyin. Eğer gene ses yoksa avr cihazın oto kalibrasyonunu yapın.
    Bende ps3 var, ps3 menüsünden hd, sd veya ses özelliklerine müdahale edebiliyorum. Bu sebeple Xbox menüsünüde kontrol etmeniz gerekebilir.
    Kolay gelsin.

Aynen htpc den hallettim o gece dostum yinede eyw.

• Arkadaşlar cihazdan memnunmusunuz ? Subwooferi tatmin edicimi ? Benim için basın gücü , netliği ve yüksekliği çok önemli. Z5500 ün metini çok duydum . Bu setin bası daha mı güçlü ? Birde yeni ses teknolojilerini destekleyen bi amfi ile kullanılırsa nasıl olur ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.