Şimdi Ara

Sony PS-4750 Pikap Ses Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim bir Sony PS-4750 Turntable yani pikapım var. Bunun Left Right 2 tane çıkışı var. Bu çıkışlara kendi bilgisayar hoparlorume bagliyorum fakat ses cikmiyor. İğnesinde sorun olmadığını sanıyoum çünkü kulağımı yaklaştırdığımda müziği dinleyebiliyorum. Acaba amfi mi kullanmam gerekiyor. Çünkü bir arkadaşım bana amfisiz çalışmaz dedi?

Alet bu;

http://www.hifi-wiki.de/images/0/07/PS_4750.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: bloodness

Arkadaşlar benim bir Sony PS-4750 Turntable yani pikapım var. Bunun Left Right 2 tane çıkışı var. Bu çıkışlara kendi bilgisayar hoparlorume bagliyorum fakat ses cikmiyor. İğnesinde sorun olmadığını sanıyoum çünkü kulağımı yaklaştırdığımda müziği dinleyebiliyorum. Acaba amfi mi kullanmam gerekiyor. Çünkü bir arkadaşım bana amfisiz çalışmaz dedi?

Alet bu;

http://www.hifi-wiki.de/images/0/07/PS_4750.jpg

Öyle ki anfi bile az gelir, Kullanacağınız anfinin özel olarak pikap girişi yok ise daha fazla yükseltim yapan(preanfi) ile birlikte sıradan anfi gerekir.
    Tabiki aktif bilgisayar hoparlörü kullanırsanız kısıtlı da olsa ses alırsınız. Bu durumda Sizin bilgisayar hoparlörleri pasif olmalı.

Ha şu var ki eski taş pilak zamanlarının direct çalan pikapları başka. onlarda anfi falan yoktu yukarıya çıkan boru benzeri çıkışları ile akustik olarak işi görtürüyorlardı.

Sony PS-4750 Pikap Ses Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 2 Eylül 2010; 16:20:16 >

• peki preamfi nerden bulabilirim bu pikap için?

Bu arada Logitech 5+1 ses sistemimde var o belki iş görür pre amfiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodness -- 2 Eylül 2010; 16:53:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodness

peki preamfi nerden bulabilirim bu pikap için?

Bu arada Logitech 5+1 ses sistemimde var o belki iş görür pre amfiyle

logitech yeşil(front) girişini dene prologiç desteği var ise onunla 5.1 olur ama ses seviyesi için denemeden birşey söylemek zor.
  • yok bütün girişlerini denedim olmuyor. Benim amfi ve preamfi ye ihtiyacım var anlaşılan?
  • bilgisayarın mikrofon girişi iyi bir preamp özelliği taşır... sana bir ucu 3.5mm erkek stereo giriş diğeri ucuda turntable nin çıkışına göre uyarlanmış bir kablo lazım... bu şekilde bilgisayar ve pikap açık halde bilgisayar hoparlörlerinden pikabının sesini gayet güzel duyman lazım...

bu arada kulağını yaklaştırınca duydugun ses iğnenin plagın üzerindeki titreşimlerinden dolayı geliyor... plakçalarında preamfi falan varsa bozuk olmadıgı anlamına gelmez bu...
  •  Sony PS-4750 Pikap Ses Sorunu

Herşey bir yana şu aleti çalışırken dinlemek isterdim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.