Şimdi Ara

______SONY VAIO KULLANICILARI_______ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
0
Favori
28.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dönüştürücüler var tv out için onlarla bağlanabilirsiniz
  • ARKDASLAR BENDE FS415M VAR RAM TAKTIM MAKINAMA 1 GB
    FAZLALIK 512 RAMIM VAR DELL 6000 DEN CIKMA IHTIYACI OLAN VARSA SATIYORUM 100 YTL SADECE 512DD2 444
  • arkadaşlar bende de bi ay oldu olalı, bx196sp kullanıyorum peder aldı bunu ben ati x1600lü pbell alıcaktım herneyse sony olması yeter..
    makinanın kötü yanları ekran kartı ve 1.86ghz sonama olmasına rağmen yavaş açılması..
    yaklaşık 1dk da fln açılıyo tam zaman tutmadım ama bariz bi şekilde yavaş yani.. içinde bi sürü program war kendi recoverysinde yüklüyor bunları.. hızlı açılmasını sağlamanın bir yolu yokmu?
    updatelerini loptop içindeki linkten yaptım başka birşey yapabilirmiim?
    ekran kartı için bişeyler yapabilirmiim?
    son olarakta takabileceğim işe yarar pcmci kartlar neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddex -- 15 Kasım 2006; 16:25:25 >
  • arkadaşlar sorularıma cevap bekliyorum.. ihmal etmeyin bir avuç insanız şurda..
    speedstep 781mhz bu sanırım veriyolu hızı.. ama neden yavaş anlamıyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ddex

arkadaşlar sorularıma cevap bekliyorum.. ihmal etmeyin bir avuç insanız şurda..
    speedstep 781mhz bu sanırım veriyolu hızı.. ama neden yavaş anlamıyorum..

yavaş açılmanın sebebi işlemci değil hdd rpm i
    4200rpm muhtemelen

programları kendi recoverysinden yüklüyo ne demek anlamadım?
    ihtiyacın olmayan ne kadar program varsa kaldır,antivirus dahil

hissedilir sekilde hızlancaktır
  • kutuda 5400 yazıyo ama..
    benim p3 550mhz masaüstü 7 8 yıllık 128ram var yine böyle baya yüklü bişeyler war o bile daha çabuk açılıyo desem yalan olmaz..
    ayrıca makine shut down yapıca tam 25s de kapanıyo.. ne uyuz yaa..
  • ses ve microfon jaklarinin yaninda bu jaklara benzeyen sari bir giris varsa (ekran resmi uzerinde disari ok olan bir simgesi var..) tv cikisi alabilirsiniz... yanliz buna ozel bir ara kablo almaniz lazim bende panosonic vcd kablosu vardi onu denedim olmustu... hem ekran hemde tv de goruntu alinabiliyor..

quote:

Orjinalden alıntı: muciv

Arkadaşlar Sony Vaio BX196XP modeline sahibim.Yeni plazma tv aldım ve laptopu tv ye bağlamak istiyorum.Tv out svideo çıkışı falan yok. laptop 1 senelik ve aldığımda son modeldi. Golda gittim aynı durumu tarif ettim ellerinde vaio olmadığı için gösteremedim fakat aldığım cevap tv ye bağlayamazsın oldu. DvR girişi, tv out s video gibi girişler sordu ve başka laptoplar üzerinde gösterdi bende ona benzer şeyler yok deyince bu cevabı verdiler. Fakat bilgisayarı aldığımda tv ye bağlayabileceğimi söylemişlerdi.Bu model vaio kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

• sony vaio notebook sevisi istanbul bilişim diye bir firma var mecidiyekoyde orayı ara bence
  • www.istanbulbilisim.com

adresnde butun VAIO modellerini kaça alacagınıza ozellıkelrını görebilrsnz arkadaslar.

ben USA dan FE 790 GN modelini 1.185 USD ye aldım.cok memnunum. 1 GB RAM - 160 GB harddisk 5500 islemci.aynı model burda yaklasık EUR 1.600.-

türkce klavye yok ama kim gördyse cok begendi.ekranm uhtesem ..ama vergilerden dolayı ülkemizde VAIO almak cok acıtyr ya..iyiki USA dan almsm.tavsiyem USA dan almanız..inanılmaz fiyat farkı var..fakat tüm VAIO modellerini
    mecidiyeköydeki istanbul bilişim den görebilr ve alabilrsnz..
  • arkadaşlar bir sony waio kullanıcısı olarak bugğn başıma şöyle bir sorun geldi.ne olduğu hakkında bir fikri olan ya da yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim. bugün laptopun ekranı aniden inanılmaz derecede karardı,şöyleki çalıştığını görmek için gözlerinizi çok zorlayarak bakmanız gerekiyor.ekran neredeyse simsiyah.elektirğe taktım.açtım kapattım.hiç birşey değişmedi.ne yapmam gerekiyor?yardııııııııım.
  • tahminimce ekranda fiziki problem var.backlight ta sıkıntı.
    lcd yi aydınlatan sistem arızalıdır.
    makina ilk acıldıgı anda f2 ile bios a gir.. eger oradada karanlıksa sıkıntı budur..

quote:

Orjinalden alıntı: fontopia

arkadaşlar bir sony waio kullanıcısı olarak bugğn başıma şöyle bir sorun geldi.ne olduğu hakkında bir fikri olan ya da yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim. bugün laptopun ekranı aniden inanılmaz derecede karardı,şöyleki çalıştığını görmek için gözlerinizi çok zorlayarak bakmanız gerekiyor.ekran neredeyse simsiyah.elektirğe taktım.açtım kapattım.hiç birşey değişmedi.ne yapmam gerekiyor?yardııııııııım.
  • bios da aynı şekilde karanlık.:( servise gitmem lazım sanırım.inşallah çok büyük bir sorun değildir.bimeks'in servisi de sorun çıkarmaz.
  • kardeş bi gelişme varmı nedeir durum..
    serviste yapılanları bi aktarsan

quote:

Orjinalden alıntı: fontopia

bios da aynı şekilde karanlık.:( servise gitmem lazım sanırım.inşallah çok büyük bir sorun değildir.bimeks'in servisi de sorun çıkarmaz.
  • zubeyir akyol :):):):):) profesyonel
  • kardeş maksadın ne?
  • mrb

sony her konuda kalitesiyle ve özellikleriyle kendini ispatlamış bir marda
    vaio larda son zamanlarda ürütilen en iyi notebook
    A serisi kullanım açısından süper bir ürün
    ancak dikkat edilmesi gereken ürünün garanti işlemleri ve satış sonrası hizmetleri
    bu ürünün türkiye de iki tane resmi distribitörü var birisi özel bilgi işlem diğeri index bilgisayar
    index çok yeni olduğu için bu ürünler yok dolayısıyla alacağınız üründe özel etiketi aramanız şiddetle tavsiye edilir
    son zamanlarda inanılmaz kampanyalar var özel bilgi işlemde
  • arkadaşlar bu ısınma problemi genelde bx kasalarda oluyor
    diğer kasalarda sıkıntı yok
    servis çok önemli bu arada
    yurt dışından almak isteyen arkadaşlar için
    çok fazla bir fiyat farkı yok arada hatta aynı diye biliriz avrupa ürünleri için
    amerika ürünlerinde fark olur genelde ama o ürünler avrupa ürünleri ile aynı değil
  • eurasia kendini ifade edemeyen bir firmadır genel oalrak
    onların kendi içlerinde teknik servisleri yok ama anlaşmalı oldukları bir firma var
    servis problemlerine orası bakıyor kamera ve v lerde olduğu gibi
    bu mail i atan arkadaş kendi içlerinde olmadığını anlatmaya çalışmış
    ama şuan en düzgün servis distribütörlerinden birisi olan özel bilgi işlemde
    bu arada vaio lrın türkiyede 2 tane resmi distribütörü var
    özel bilgi işlem ve index bilgisayar özellikle ürün alırken bunlara dikkat etmeniz gerekiyor
    index de şuan sınırlı modeller var ama özel in ürün gamı bayağı geniş
    bu aralar çok da güzel kampanyaları var özellikle A seirisinde ve sz serisinde
    genel olarak bx serisi ile ilgili konuşmalar olmuş ancak o seride konuştuğunuz modeller çok eski arkadaşlar
    yeni seri olarak N serisi var onu karşılayan
    hepsiburada,vatan ve gold burdan vaio alırken kimin ürünü olduğuna dikkat edin
    buralar büyük kurumlar diye düşünmeyin !!!

quote:

Orjinalden alıntı: trasher

bugün sony den aldıgım mail aynen aktarıyorum

Degerli Sony dostu,

Mesajiniz ve Sony urunlerine gosterdiginiz ilgi icin tesekkur ederiz.

Sony Eurasia olarak Vaio satış ve servisimiz bulunmamaktadır.

Bilginize sunar,esenlikler dileriz.

Saygilarimizla,

Sony Eurasia Pazarlama AS
    Musteri Bilgi Merkezi

Tel:216-5319850
    Faks:216-4740477

• arkadaşlar vgn-fs415m kullanıyorum genel olarak memnunum..3 tene sorum olacaktı...
    1-bazen açılmamakta ısrar ediyor makine..pilini sök-tak yapınca açılıyor ve az once de ekan aniden karardı çokzor gorur oldum ekranı..kapattım.15dk felan hiç açılmadı makine..
    2-

burada windows etiketinin altındaki slot nedir ne işe yarar?(sürgülü bir kapağın altında)
    3-hariçten 512mb daha ram eklemek istiyorum üstte sağdaki yere mi takacağım?

şimdiden teşekkur ederim...
  • öncelikle windows u orjinal mi kullanıyosun
    yoksa türkçeleştirdin mi
    bide nerden ve ne zaman aldın ürünü ,nerde yaşıyosun
    bunları yazarsan sana kolay bir şekilde çözüm üretebilirim

quote:

Orjinalden alıntı: smbdy

arkadaşlar vgn-fs415m kullanıyorum genel olarak memnunum..3 tene sorum olacaktı...
    1-bazen açılmamakta ısrar ediyor makine..pilini sök-tak yapınca açılıyor ve az once de ekan aniden karardı çokzor gorur oldum ekranı..kapattım.15dk felan hiç açılmadı makine..
    2-

burada windows etiketinin altındaki slot nedir ne işe yarar?(sürgülü bir kapağın altında)
    3-hariçten 512mb daha ram eklemek istiyorum üstte sağdaki yere mi takacağım?

şimdiden teşekkur ederim...

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.